Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Death Wolf

#1

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Co my tu mamy? Death Wolf to utworzony w 2000 roku (wtedy jeszcze pod nazwą Devils Whorehouse) szwedzki potworek grający świetny mix Horror Punk/Heavy Metal. Zespół zaczynał jako coverband grający kawałki Misfits. :) Po wydaniu 2 płyt zespół ostatecznie przyjął nazwę Death Wolf i wydał pod tym szyldem 3 kolejne duże płyty. Najnowsza czwarta płyta "IV: Come the Dark" wyjdzie w grudniu tego roku. Trzeba będzie zaopatrzyć się w winyl, bo zapowiada się kolejna bardzo dobra płyta. :) Zespół od początku gra w tym samym składzie. Udziela się w nim między innymi Morgan z Marduk, więc należy spodziewać się, że zaraz wpadnie tu @Hajasz i dowiecie się, że to gówno jakich mało. ;)

Obrazek
Skład:
Morgan Håkansson - Bass (2011-present) Abruptum, Marduk, ex-Devils Whorehouse, ex-Moses
Mikael "Hrafn" Karlsson - Drums (2011-present) ex-Devils Whorehouse, ex-Absolute Bastards
Marcus Bäckbrand - Guitars (2011-present) Brewmaster, ex-Devils Whorehouse
Valentin Mellström - Vocals (2011-present) Nixa, ex-Deadpulse, ex-Devils Whorehouse, ex-Plague Majestic
▼ Muzycy koncertowi
Lars Broddesson - Drums Excessum, The Ascendant, Myronath (live), ex-Absurdeity, ex-Marduk, ex-Ofermod (live), ex-Mysterion
Jeff Tandy - Bass (2013-present) Birth A.D., Imprecation, Trenchant, ex-Averse Sefira, ex-Antaeus (live), ex-Krieg (live)

Calle Larsson - Drums (2013-?) ex-Aktiv Dödshjälp, ex-Sarea
Dyskografia:
2011 - Death Wolf
2012 - Snake Mountain [single]
2013 - Liksjöns drickare [single]
2013 - II: Black Armoured Death
2014 - III: Östergötland
2019 - IV: Come the Dark



MA: https://www.metal-archives.com/bands/De ... 3540328235
BC: https://helterskelterproductions.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 4 lata temu

Byłem na ich koncercie, kiedyś jakąś inną kapelę supportowali, może nawet był to Marduk? Nie pamiętam, ale zasadniczo mi się nawet ich występ podobał, choć są to raczej nie moje rejony muzycznie. Był nawet pomysł, żeby coś tam potem studyjnego odpalić i sprawdzić, ale tylko na zamyśle pozostało.
Odium Humani Generis

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”