Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Warlock

#1

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Długo zastanawiałem się o czym ma być ostatni temat no i w końcu mam. Niemiecki Warlock, żaden tam thrash, death czy grindcore tylko po prostu heavy metal z lekka zalatujący pod speed metal. Opisywać nie ma po co, Warlock to klasyk i kult, który osiągnęli za pomocą śpiewającej metalowej blond żylety Doro Pesch. W sumie wydali tylko cztery albumy na bardzo zbliżonym wysokim poziomie ale ja uważam, że debiut i drugi są najlepsze.

Działali w latach 1983-1989 aż doszli do momentu kiedy wzajemne spory i zatargi w składzie doprowadziły do rozpadu i zastrzeżenia nazwy. Wobec tego stanu zapowiadany piąty album ukazuje się jako Doro, ale to już całkiem inna historia. Więc jeżeli nazwa Warlock kojarzyła się tylko z bardzo dobrą serią horrorów z Julianem Sandsem, który tak pięknie zabija w jeden z części naszą Joannę Pacułę to radzę sięgnąć po Warlock, bo to był rasowy niemiecki hejvior.

Dyskografia:
1983 - 1983 Demo [demo]
1984 - Burning the Witches
1984 - Without You [single]
1985 - All Night [single]
1985 - You Hurt My Soul (On 'n' On...) [single]
1985 - Hellbound
1985 - Metal Racer [video]
1986 - Fight for Rock [EP]
1986 - True as Steel
1987 - All We Are [single]
1987 - Für immer [single]
1987 - Triumph and Agony
1989 - The Videos [split video]
1991 - Rare Diamonds [split]
1991 - Rare Diamonds [split video]
1999 - Earthshaker Rock [kompilacja]
2000 - Doro [split video]
2010 - The Doro / Warlock Collection [split]
2012 - Live from Camden Palace [video]
2015 - I Rule the Ruins [boxed set]



Skład:
Doro Pesch - Vocals (1983-1989) Doro, ex-Beast, ex-Snakebite, ex-Dio Disciples (live)
Tommy Henriksen - Bass (1986-1989) Alice Cooper, ex-Doro, ex-Ruffkut, ex-Rondinelli, ex-Boink!, ex-DiS ViciOuS, ex-Parade Of Losers, ex-War & Peace, ex-Hollywood Vampires (live)
Tommy Bolan - Guitars (1986-1989) Doro (live), ex-Armed Forces
Bobby Rondinelli - Drums (1988-1989) Axel Rudi Pell, ex-Rondinelli, ex-Sun Red Sun, Over the Rainbow, The Lizards, ex-Doro, ex-Quiet Riot, ex-Rainbow, ex-Riot V, ex-Black Sabbath, ex-Blue Öyster Cult, ex-Aerosmith (live), ex-Bonnie Tyler (live)
Jon Levin - Guitars (1989) Dokken, ex-Doro
▼ Byli muzycy
Thomas Studier - Bass (1983) Atemtor
Frank Rittel - Bass (1983-1986) ex-Energy, ex-Coracko, ex-U.D.O., ex-Snakebite, ex-Beast
Michael Eurich - Drums (1983-1988) ex-Casanova
Peter Szigeti - Guitars (1983-1986) ex-Energy, ex-Stonewashed, ex-Coracko, ex-U.D.O., ex-Velvet Viper, ex-Snakebite
Rudy Graf - Guitars (1983-1985) ex-Rage, ex-Beast (Deu), ex-Joker
Niko Arvanitis - Guitars (1985-1989) ex-Stormwind
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Warlock/686
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#2

Nucleator 5 lata temu

Pamiętam pierwszą styczność z zespołem tej blondyny, a mianowicie utwór All We Are. I pamiętam też, że byłem nieco zdzwiony, bo jak na przedstawiciela niemieckiej sceny heavy był on w stopniu znaczącym nasiąknięty melodyką charakterystyczną dla zespołów wywodzących się ze sceny amerykańskiej. Niemniej ta Doro miałą znakomity wokal, iście zadziorny i idealnie zgrywający się z heavy metalowym instrumentarium, o czym przekonałem się, dokonując odsłuchu Burning the Witches. Najlepsze były jednak następne albumy, z True as Steel i Triumph and Agony na czele, które są przepełnione kozackimi strzałami. Dodam, że te płyty można spokojnie puścić na imprezie pozbawionej osób gustujących w metalu, a i tak będziecie się bawić lepiej niż przy jakiś Zenkach Martyniukach czy topce z Radio Eska.

Tak jak wspomniał Hajasz, zespół kultowy.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”