Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Sabïre

Vexatus rok temu

Obrazek
Zespół Sabïre powstał w Kanadzie jakieś 10 lat temu, ale dopiero teraz dorobili się pierwszego wydawnictwa. Obecnie rezyduje gdzieś w Australii. Chłopaki mają na koncie tylko jeden minialbum, ale za to jaki! :) "Gates Ajar" to 6 kawałków (plus klimatyczne intro), które zrywają papę z dachu. Wszystkie składają się z bardzo prostych, ale świetnych i wpadających w ucho riffów (niektóre brzmią bardzo znajomo, np. riff otwierający "One for the Road" brzmi bardzo podobnie do takiego "Nitro" od Offspring, ale co tam. :)) i chwytliwych partii wokali. Każdy kawałek jest dość przebojowy - śmierdzi to wszystko klimatem przebojów rockowych z lat 80-tych. :) Czekam na więcej!

Obrazek
Skład:
Zoran Mrakic - Bass Killrazer, ex-Assaulter, ex-Vanadium, Devine Electric, ex-Dark Order
Paul Corben - Drums Devine Electric
Scarlett Monastyrski - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals ex-Protect and Survive
▼ Muzycy koncertowi
Ivor Radocaj - Guitars, Vocals (backing) (2019-present) Devine Electric
Dyskografia:
2018 - Gates Ajar [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sa ... 3540448691
BC: https://sabireacid7.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator rok temu

Uprzedziłes mnie Vex, bo sam miałem temat zakładać. Bardzo ładny staroszkolny heavy metal pod Tank, bez jakiegokolwiek plastiku rodem ze Steelwing czy Enforcer. Ja tu jeszcze słyszę klimaty a la Motley Crue zmieszanego z Rose Tattoo. Bardzo podobają mi się wokale - naprawdę świetnie pasują do tego typu muzyki i sprawiają, że chce się śpiewać teksty utworów razem z gardłującym. Nie no, nie będę się rozpisywał i dokonywał wiwisekcji, jaką często w swoich postach robię - radzę samemu posłuchać, bo to świetna, energetyczna muzyka dla fanów hard rocka i heavy metalu, idealna pod konsumpcję napojów alkoholowych.
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
karp
Master Of Reality

karp 7 mies. temu

Ja na Gates Ajar dużo W.A.S.P. słyszę, ale skojarzenia z Motley Crue też pasują. Przebojowe granie, jestem ciekaw jak to na żywo wypadnie.

A 5 Marca premiera nowego singla Sabire zatytułowanego Mistress Mistress. Video do tytułowego, pierwszego utworu już hula w internetach, z kolei drugi ma być coverem Life in the fast lane The Eagles.

Obrazek

Okładka, sample ze strzałami z bicza i teksty raczej nie pozostawiają wątpliwości co do zawartości muzycznej.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 7 mies. temu

Na tej okładce na focie to jest manekin, czy mi się wydaje? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Master Of Reality

karp 7 mies. temu

Jest możliwe, bo jakiś nienaturalny ten "połysk".
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 tyg. temu

Gość ewidentnie pozuje na Blackiego z WASP, ale w sumie się nie przypierdalam, bo muzykę mają fajną. Jak nie lubię takiego grania, tak to mi wpadło w ucho, pewnie dlatego, że trochę tu hard rocka w tym heavy. Jedna z niewielu kapel HM, jakie znam i od których nie uciekam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”