Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Sabïre

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Zespół Sabïre powstał w Kanadzie jakieś 10 lat temu, ale dopiero teraz dorobili się pierwszego wydawnictwa. Obecnie rezyduje gdzieś w Australii. Chłopaki mają na koncie tylko jeden minialbum, ale za to jaki! :) "Gates Ajar" to 6 kawałków (plus klimatyczne intro), które zrywają papę z dachu. Wszystkie składają się z bardzo prostych, ale świetnych i wpadających w ucho riffów (niektóre brzmią bardzo znajomo, np. riff otwierający "One for the Road" brzmi bardzo podobnie do takiego "Nitro" od Offspring, ale co tam. :)) i chwytliwych partii wokali. Każdy kawałek jest dość przebojowy - śmierdzi to wszystko klimatem przebojów rockowych z lat 80-tych. :) Czekam na więcej!

Obrazek
Skład:
Zoran Mrakic - Bass Killrazer, ex-Assaulter, ex-Vanadium, Devine Electric, ex-Dark Order
Paul Corben - Drums Devine Electric
Scarlett Monastyrski - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals ex-Protect and Survive
▼ Muzycy koncertowi
Ivor Radocaj - Guitars, Vocals (backing) (2019-present) Devine Electric
Dyskografia:
2018 - Gates Ajar [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sa ... 3540448691
BC: https://sabireacid7.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 3 lata temu

Uprzedziłes mnie Vex, bo sam miałem temat zakładać. Bardzo ładny staroszkolny heavy metal pod Tank, bez jakiegokolwiek plastiku rodem ze Steelwing czy Enforcer. Ja tu jeszcze słyszę klimaty a la Motley Crue zmieszanego z Rose Tattoo. Bardzo podobają mi się wokale - naprawdę świetnie pasują do tego typu muzyki i sprawiają, że chce się śpiewać teksty utworów razem z gardłującym. Nie no, nie będę się rozpisywał i dokonywał wiwisekcji, jaką często w swoich postach robię - radzę samemu posłuchać, bo to świetna, energetyczna muzyka dla fanów hard rocka i heavy metalu, idealna pod konsumpcję napojów alkoholowych.
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 2 lata temu

Ja na Gates Ajar dużo W.A.S.P. słyszę, ale skojarzenia z Motley Crue też pasują. Przebojowe granie, jestem ciekaw jak to na żywo wypadnie.

A 5 Marca premiera nowego singla Sabire zatytułowanego Mistress Mistress. Video do tytułowego, pierwszego utworu już hula w internetach, z kolei drugi ma być coverem Life in the fast lane The Eagles.

Obrazek

Okładka, sample ze strzałami z bicza i teksty raczej nie pozostawiają wątpliwości co do zawartości muzycznej.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Na tej okładce na focie to jest manekin, czy mi się wydaje? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 2 lata temu

Jest możliwe, bo jakiś nienaturalny ten "połysk".
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY rok temu

Gość ewidentnie pozuje na Blackiego z WASP, ale w sumie się nie przypierdalam, bo muzykę mają fajną. Jak nie lubię takiego grania, tak to mi wpadło w ucho, pewnie dlatego, że trochę tu hard rocka w tym heavy. Jedna z niewielu kapel HM, jakie znam i od których nie uciekam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”