Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Mercyful Fate / King Diamond

#1

CzłowiekMłot 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Mercyful Fate to legenda heavy metalu założona w 1981 roku przez Kima Bendixa Pettersena i Hanka Shermanna w Kopenhadze. Zespół jest przez niektórych zaliczany do pierwszej fali black metalu.

Skład:
Hank Shermann - Guitars (1981-1985, 1993-present) Denner / Shermann, ex-Brats, ex-Danger Zone, ex-Demonica, ex-Force of Evil, ex-Gutrix, ex-Lavina, ex-Rax Load, ex-Shermann Soldiers, ex-Zoser Mez, Shermann Tank, ex-Volbeat (live), ex-Fate, ex-Virus 7
King Diamond - Vocals (1981-1985, 1993-present) King Diamond, ex-Black Rose, ex-Brats, ex-Danger Zone, ex-Brainstorm, ex-Roadrunner United
Sharlee D'Angelo - Bass (1994-present) Arch Enemy, Spiritual Beggars, The Night Flight Orchestra, Witchery, ex-Illwill, ex-King Diamond, ex-Facelift, ex-Sinergy, ex-Dismember (live), ex-Black Earth, ex-Firegod
Bjarne T. Holm - Drums (1994-present) ex-Force of Evil, ex-Gutrix, ex-Rax Load, ex-Shermann Soldiers, Denners Trickbag, Kings of Rock, ex-Zoser Mez, ex-Angu, ex-Art Cinema, ex-Deccoband, ex-Fate, ex-Mike Tramp's White Lion, ex-Trauma Center, ex-Virus 7, ex-Zauce
Mike Wead - Guitars (1996-present) Bibleblack, Hexenhaus, Kamlath, King Diamond, Nattas, ex-Warchild, ex-Memento Mori, ex-Candlemass, ex-Maninnya Blade, ex-The Haunted (live), ex-Abstrakt Algebra, ex-Warning, ex-Firegod, ex-Hemisfear, ex-Kryptillusion
▼ Byli muzycy
Timi "Grabber" Hansen - Bass (1981-1985, 1993-1994, 2009) ex-Danger Zone, ex-Lavina, ex-King Diamond
"Old" Nick Smith - Drums (1981) ex-Danger Zone
Kim Ruzz - Drums (1981-1985) ex-Metalruzz
Ole Frausing - Drums (1981) ex-Missing Link
Jan Musen - Drums (1981)
Benny Petersen - Guitars (1981) ex-Jackal, ex-Encore, ex-Evil, ex-Pretty Maids
Michael Denner - Guitars (1981, 1982-1985, 1993-1996, 2009) Denner / Shermann, ex-Danger Zone, ex-Force of Evil, ex-Lavina, ex-Zoser Mez, Denners Trickbag, Iron Space, Lucifer's Airship, Taylor's Universe, ex-King Diamond, ex-Brats, ex-Art Cinema, ex-Virus 7
Carsten Van der Volsing - Guitars (1981) ex-Brats
Snowy Shaw - Drums (1993-1994) Dark Embrace, Denner / Shermann, Mad Architect, Snowy Shaw, Notre Dame, ex-Illwill, ex-Cans, Snömannen & Hans Vänner, XXX, Maryann Cotton (live), ex-Dimmu Borgir, ex-Dream Evil, ex-King Diamond, ex-Nightrage (live), ex-Sabaton (live), ex-Scheepers (live), ex-Therion (live), ex-Colossus (live), ex-Memento Mori, ex-Firegod, ex-Kee Marcello's K2, ex-Loud 'n' Nasty, ex-Snowy Shaw and the Star-Spangled Banned, ex-Them Sluts! (live)
Morten Nielsen - Drums (1993) ex-Force Majeure, ex-Shermann Soldiers, ex-Zoser Mez, ex-Apocalypse, ex-Crime Academy, ex-Furious Trauma, ex-Red Warszawa
▼ Muzycy koncertowi
Ole Beich - Bass (R.I.P. 1991) ex-Guns N' Roses, ex-L.A. Guns


Dyskografia:
1981 - Demo #1 [demo]
1981 - Demo #2 [demo]
1981 - Demo #3 [demo]
1981 - Burning the Cross [demo]
1982 - Mercyful Fate [EP]
1983 - Melissa
1983 - Black Masses [single]
1984 - Don't Break the Oath
1987 - The Beginning [kompilacja]
1992 - Return of the Vampire [kompilacja]
1992 - A Dangerous Meeting [split]
1993 - Egypt [single]
1993 - In the Shadows
1994 - The Bell Witch [EP]
1994 - Time
1996 - Into the Unknown
1998 - Dead Again
1999 - The Curse of Evil [kompilacja]
1999 - 9
2003 - Melissa / The Beginning [kompilacja]
2003 - The Best of Mercyful Fate [kompilacja]
2004 - Don't Break the Oath / Return of the Vampire [kompilacja]
2009 - Evil [single]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mercyful_Fate/182
BC: https://mercyfulfate.bandcamp.com/music

Obrazek

Obrazek

Zespół założony przez Diamonda w 1985 roku, czyli po pierwszym rozpadzie Mercyful Fate. Solowa twórczość Pettersena nie jest muzycznie odległa od macierzystej kapeli, ale wyraźną różnicę da się dostrzec w tekstach, które prawie za każdym razem tworzą spójny lirycznie koncept album.

Grupa, która powstała w stolicy Danii, aktualnie urzęduje w Dallas.

Skład:
Andy LaRocque - Guitars, Keyboards (1985-present) ex-Illwill, ex-X-World/5, ex-Death, ex-E.F. Band
King Diamond - Vocals, Keyboards (1985-present) Mercyful Fate, ex-Black Rose, ex-Brats, ex-Danger Zone, ex-Brainstorm, ex-Roadrunner United
Mike Wead - Guitars (1990-1995, 2000-present) Bibleblack, Hexenhaus, Kamlath, Nattas, Mercyful Fate, ex-Warchild, ex-Memento Mori, ex-Candlemass, ex-Maninnya Blade, ex-The Haunted (live), ex-Abstrakt Algebra, ex-Warning, ex-Firegod, ex-Hemisfear, ex-Kryptillusion
Matt Thompson - Drums (2000-present) Legacy of Disorder, Shaolin Death Squad, Synkronizity, Wings of Dahak, ex-Surgeon, ex-Truncator, ex-Aghora, Deuxmonkey, ex-Michael Harris, ex-Autumn Silence, ex-Bat Castle, ex-Judgement
Livia Zita - Vocals (additional) (2003-present)
Pontus Egberg - Bass (2014-present) Dark Illusion, The Poodles (live), Kryptonite, Tainted Nation, Treat, ex-Lion's Share, ex-HammerFall (live), ex-Zan Clan
▼ Byli muzycy
Timi "Grabber" Hansen - Bass (1985-1987) ex-Danger Zone, ex-Lavina, ex-Mercyful Fate
Mikkey Dee - Drums (1985-1989) Scorpions, ex-Motörhead, Nordic Beast, ex-Thin Lizzy, ex-WWIII, ex-Dokken (live), ex-Geisha, ex-Don Dokken, ex-Nadir, ex-E-Type (live)
Michael Denner - Guitars (1985-1987) Denner / Shermann, ex-Danger Zone, ex-Force of Evil, ex-Lavina, ex-Zoser Mez, Denners Trickbag, Iron Space, Lucifer's Airship, Taylor's Universe, ex-Mercyful Fate, ex-Brats, ex-Art Cinema, ex-Virus 7
Floyd Konstantin - Guitars (1985) ex-Destiny, ex-Geisha
Pete Blakk - Guitars (1987-1990) Disaster Peace, ex-Blakk Totem, ex-Geisha, Maryann Cotton (live), ex-Trazer, ex-Blakk Rainbow (Rainbow tribute), ex-Crystal Thanatus
Hal Patino - Bass (1988-1990, 2000-2014) Disaster Peace, ex-Force of Evil, ex-Geisha, ex-Maltese Falcon, ex-Palladion, Maryann Cotton, Nordic Beast, ex-Pretty Maids (live), ex-Blakk Totem, ex-Doctor Butcher, ex-Åge Sten Nilsen's Ammunition
Chris Whitemeier - Drums (1988)
Snowy Shaw - Drums (1989-1994) Dark Embrace, Denner / Shermann, Mad Architect, Snowy Shaw, Notre Dame, ex-Illwill, ex-Cans, Snömannen & Hans Vänner, XXX, Maryann Cotton (live), ex-Dimmu Borgir, ex-Dream Evil, ex-Nightrage (live), ex-Sabaton (live), ex-Scheepers (live), ex-Therion (live), ex-Mercyful Fate, ex-Colossus (live), ex-Memento Mori, ex-Firegod, ex-Kee Marcello's K2, ex-Loud 'n' Nasty, ex-Snowy Shaw and the Star-Spangled Banned, ex-Them Sluts! (live)
Sharlee D'Angelo - Bass (1990-1993) Arch Enemy, Spiritual Beggars, The Night Flight Orchestra, Witchery, Mercyful Fate, ex-Illwill, ex-Facelift, ex-Sinergy, ex-Dismember (live), ex-Black Earth, ex-Firegod
Chris Estes - Bass (1995-2000) ex-Mindstorm, ex-Atrox
Darrin Anthony - Drums (1995-1997) ex-Mindstorm
Herb Simonsen - Guitars (1995-1998) ex-Mindstorm
John Luke Hebert - Drums (1997-2000) ex-Manta Ray, ex-Chastain, ex-Leather
Glen Drover - Guitars (1998-2000) Castrofate, Eidolon, Hollentor, Sacrifice (live), ex-Glen Drover, ex-Megadeth, ex-Testament (live), ex-Queensrÿche
David Harbour - Bass (2000) ex-Counterpoint, ex-Manta Ray, ex-Chastain, ex-David T. Chastain, ex-Equimanthorn, ex-Leather, ex-Michael Harris, ex-Leather Leone
Kol Marshall - Keyboards (2000, 2002) ex-Ministry
▼ Muzycy koncertowi
Michael Moon - Guitars (1987) ex-Madison
Pontus Egberg - Bass (2014) Dark Illusion, The Poodles (live), Kryptonite, Tainted Nation, Treat, ex-Lion's Share, ex-HammerFall (live), ex-Zan Clan
Hel Pyre - Vocals (additional) (2017) Afterblood, W.E.B., Christfuck, ex-Kamelot (live)



Dyskografia:
1985 - Demo [demo]
1985 - No Presents for Christmas [single]
1986 - Coven Fan Club Exclusive Interview [single]
1986 - Fatal Portrait
1986 - Halloween [single]
1987 - The Family Ghost [single]
1987 - Abigail
1988 - Welcome Home [single]
1988 - "Them"
1988 - The Dark Sides [kompilacja]
1989 - Conspiracy
1990 - Eye of the Witch [single]
1990 - The Eye
1990 - In Concert 1987: Abigail [live]
1992 - A Dangerous Meeting [split]
1995 - The Spider's Lullabye
1996 - The Graveyard
1998 - Voodoo
1999 - Massacre's Classix Shape Edition [kompilacja]
2000 - House of God
2001 - Nightmares in the Nineties [kompilacja]
2001 - Decade of Horror [boxed set]
2002 - Abigail II: The Revenge
2003 - The Best of King Diamond [kompilacja]
2003 - The Puppet Master
2004 - King Diamond Platinum Edition [boxed set]
2004 - Deadly Lullabyes Live [live]
2007 - Give Me Your Soul... Please
2012 - The Complete Roadrunner Collection 1986-1990 [boxed set]
2014 - Dreams of Horror [kompilacja]
2017 - Halloween Live [single]






MA: https://www.metal-archives.com/bands/King_Diamond/255
BC: https://kingdiamond.bandcamp.com/music
http://www.kingdiamondcoven.com/site/
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#2

Gruby Wiór 7 lata temu

King Diamond? Ta cipa, która bała się wyjść na scenę po tym jak została wybuczona przez fanatyków Manowar grając jako headliner? :lol:

Nic więcej do dodania nie mam, metal wykastrowany, mix radiowy i nieznośny, Dont Break The Oath jeszcze broni się paroma riffami.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 7 lata temu

Hahah, co za kretynizmy. Siadaj studiować gitary na Melissie. Niegodnyś miana czempiona stali. Jak niezmiernie lubię Manowar to nie porównujmy upojnej nocy z kobietą do libacji z kumplami.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#4

Gruby Wiór 7 lata temu

Winno być - Nie porównujmy kultu stali i estetyki barbarzyńskiej Europy do infantylnych, pseudo-satanistycznych bajek starego dziadka dla zbuntowanych nastolatków z lakierem na kucu.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Soulless 7 lata temu

@up
Kult stali? LOL, raczej kult skórzanych gaci, futrzanych butów i parówiastych leginsów hehe

Nie widziałem januszów heavy metalu na żywo, może lepiej bo bym mógł zostać oblany olejkiem do opalania. Przyznaję się bez bicia, za małolata miałem ich plakat na ścianie i też chciałem zostać takim pakerem żeby wyrywać lachony.

Zresztą porównywanie tych kapel jest delikatnie mówiąc z dupy.....

Obrazek

Ja jestem dozgonnym fanem KD od Abigail, MF od Melissy, jak zacząłem ich słuchać to od razu mi się krzyże odwróciły we właściwym kierunku. A King prywatnie jest całkiem spoko facetem.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#6

Gruby Wiór 7 lata temu

Soulless pisze:kult skórzanych gaci, futrzanych butów i parówiastych leginsów
Wymieniłeś wszystkie atrybuty prawdziwego mężczyzny epoki brązu, Manowar to mają, King Diamond ma brak jąder i czarne szminki na ryju.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#7

Nucleator 6 lata temu

Obrazek
Czemu nikt nie wspomniał o kolaboracji dwóch gitarzystów Mercyful Fate, która spłodziła w zeszłym roku bardzo udaną płytkę Masters of Evil. W niektórych utworach klimat rodem z Melissy i Don't Break the Oath aż się wylewa. Sean Kinney nie stara się za wszelką cenę śpiewać jak King Diamond, co wyszło na dobre, bo jednak w falsetowych partiach sporo mu do niego brakuje. O riffach i solówkach nie muszę pisać, w końcu ci panowie są na tym polu mistrzami. Choć żebyśmy się zrozumieli, nie oczekujcie tu drugiego Evil czy Desecration of Souls. Gdyby nie ciut zbyt plastikowa produkcja, byłaby to płyta ideał.

Co do Kinga solowego, to łykam prawie wszystko prócz ostatniego albumu. Ten niestety ewidentnie jest słabszy i razem z Abigail II to najsłabsze wydawnictwa tego pana. Dlatego z niecierpliwością wypatruję nowej płyty, by Król mógł zatrzeć to złe wrażenie spowodowane Give Me Your Soul...
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#8

CzłowiekMłot 6 lata temu

Ostatnia płyta dwóch byłych muzyków szalonego Duńczyka wypadła całkiem nieźle, ale moim zdaniem t tylko pozostałości po świetnym Force Of Evil na którym nie zabrakło też basu Hala Patino. Pozostawili po sobie 2 wspaniałe albumy osadzone w stylistyce mrocznego heavy. Jeśli ktoś nie zna niech sprawdzi:



Nucleator pisze:
6 lata temu
Co do Kinga solowego, to łykam prawie wszystko prócz ostatniego albumu. Ten niestety ewidentnie jest słabszy i razem z Abigail II to najsłabsze wydawnictwa tego pana. Dlatego z niecierpliwością wypatruję nowej płyty, by Król mógł zatrzeć to złe wrażenie spowodowane Give Me Your Soul...
Zgadzam się w stu procentach. Są to moim zdaniem 2 zupełnie zbędne pozycje w dyskografii Króla.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
Obrazek
Czemu nikt nie wspomniał o kolaboracji dwóch gitarzystów Mercyful Fate, która spłodziła w zeszłym roku bardzo udaną płytkę Masters of Evil. W niektórych utworach klimat rodem z Melissy i Don't Break the Oath aż się wylewa. Sean Kinney nie stara się za wszelką cenę śpiewać jak King Diamond, co wyszło na dobre, bo jednak w falsetowych partiach sporo mu do niego brakuje. O riffach i solówkach nie muszę pisać, w końcu ci panowie są na tym polu mistrzami. Choć żebyśmy się zrozumieli, nie oczekujcie tu drugiego Evil czy Desecration of Souls. Gdyby nie ciut zbyt plastikowa produkcja, byłaby to płyta ideał.

Co do Kinga solowego, to łykam prawie wszystko prócz ostatniego albumu. Ten niestety ewidentnie jest słabszy i razem z Abigail II to najsłabsze wydawnictwa tego pana. Dlatego z niecierpliwością wypatruję nowej płyty, by Król mógł zatrzeć to złe wrażenie spowodowane Give Me Your Soul...
Może i są czasem słabsze, ale... i tak chętnie do nich wracam...

A że album Dennera i Shermanna to skandal, że przeleciał niezauważony. Mistrzostwo!
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#10

deathwhore 6 lata temu

A ja posłuchałem sobie jakichś próbek z netu tego cuda i nawet nie miałem ochoty sprawdzać reszty. Sztampowe riffy, nieciekawy wokal, wszystko opakowane w takie "nowoczesne" brzmienie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#11

Nucleator 6 lata temu

yog pisze:
7 lata temu
Hahah, co za kretynizmy. Siadaj studiować gitary na Melissie.
Nie chcę nic ujmować płytom Mercyful Fate, bo to fenomenalne albumy, ale najlepsze gitary są na Them King Diamond. I wystarczy tylko uważnie posłuchać pierwszego po intrze Welcome Home, by dojść do takiego wniosku - riffy niby proste, ale zakręcone, połamany bridge fenomenalnie wykorzystujący flażolety, wreszcie przyśpieszenie po Are you all right? to coś znakomitego. Nie ma to tamto, La Roque to kawał wyjebistego wioślarza. Co on momentami w swoich partiach solowych wyczynia, to po prostu dech zapiera.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

Co kto lubi widać w tym względzie, bo dla mojego ucha Them odstaje od oczywistego podium albumów spod palców Mercyful Fate i Kinga Diamonda ;) Nie wiem, może jakoś ta - zdaje się - kingowska fabuła na mnie nie działa? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Necroticism

#13

Necroticism 6 lata temu

"Give Me Your Soul... Please" (2007) zdecydowanie moim faworytem, a w ogólnym rozrachunku to Mercyful Fate >>> King Diamond.
Nucleator pisze:
6 lata temu
Nie ma to tamto, La Roque to kawał wyjebistego wioślarza.
Tu się zgodzę.

Offtop: Nie pamiętam abym ci pozwolił na zamieszczenie w swoim opisie mojego cytatu dot. Blacku Metalu.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#14

Nucleator 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Co kto lubi widać w tym względzie, bo dla mojego ucha Them odstaje od oczywistego podium albumów spod palców Mercyful Fate i Kinga Diamonda ;) Nie wiem, może jakoś ta - zdaje się - kingowska fabuła na mnie nie działa? ;p
Nie, po prostu pasuje ci bardziej klasyczny styl duetu Denner i Shermann. Ja patrzę z punktu widzenia gitarzysty, bo pogrywam sobie trochę, a tu La Roque u mnie wygrywa właśnie umiejętnością budowania riffów niby prostych, ale jednocześnie wymagających i angażujących palce. The Family Ghost, Abigail, wspomniany Welcome Home czy The Jonah to właśnie takie kawałki. Dla chcącego grać solówki Mercyful Fate będzie zajebistym wyborem, bo sporo tam partii nietrudnych, a efektownych, jak choćby pierwsze solo Dennera z Gypsy czy partie w The Oath. Solówki w solowym Kinga Diamonda to już wyższa jazda.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 6 lata temu

No tak, po prostu dla mnie Them nie ma porówniania do Abigail ;P Jakoś tym albumem póki co się nie zachwyciłem, nie zrozumiałem chyba tej historyjki, tak czysto muzycznie się nie zazębiło tak, jak liczyłem, że się stanie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#16

deathwhore 6 lata temu

Them i Abigaile są dla mnie na równym poziomie, bardzo lubię też Fatal Portrait. Te dwie bardziej dopracowane, debiut bardziej mercyfulowski. I będę trochę kontrowersyjny może, bo dla mnie to poziom Don't Break the Oath, które co prawda jest świetne, ale jednak krok za Melissą czy EP Mercyful Fate. Za ładna.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#17

Nucleator 5 lata temu




Nie powiem, podjarałem się trochę i poważnie rozważam zakup.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 5 lata temu

Strasznie drogie to jest, chyba 250 euro, czy coś takiego po lewej, a sama figurka srogie 200 euro. Za tę kasę to bym sobie wolał dyskografię Mercyful Fate i Kinga Diamonda w first pressach sprawić :P No, ale pewnie to będzie kosztowało w przyszłości jeszcze więcej, takie dziwactwa tak już mają.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 5 lata temu

Maryś to kupił i hahahah jaki to jest szmelc :D Nawet unboxing nakręcił, wychodząc chyba z założenia, że nikt równie pojebany nie jest ;)



Jeszcze składać te plastiki trzeba ;) Kwota z kosmosu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 5 lata temu

Widząc dalszą potrzebę podzielenia się ze światem swą niedolą, Maria jeszcze nagrał filmik prezentujący to cudo:



W trakcie którego, przypadkowo doznało uszkodzeń. Taka jest wysoka jakość tego wyrobu :) Nie wiem, czy ja tu czegoś nie rozumiem, ale tam żadnej płyty w zestawie nie ma chyba ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#21

DiabelskiDom 5 lata temu

Borze śfinty, ale żenadłem :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#22

ptrknknc 5 lata temu

Maria pisał o 1500 zł. Tyle to ja na nie zarabiałem miesięcznie gdy dorabiałem na studiach, ja jebe
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#23

pit 5 lata temu

Za darmo bym tego nie wziął.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#24

pp3088 5 lata temu

Ten to kto wymyślił jest geniuszem. Kurde to jest faktycznie niezbadana nisza. Metalowcy uwielbiają swoje kapelę, kupują CD-ki i winyle na potęgę, więc czemu nie figurki? Kirk Hammet na wiośle w wersji PCV, Nergal w wersji Funko POP, Eddie z Iron Maiden jako posążek, Black metalowcy wykuci w drewnie, Diabeł z latexu, Maryja analna dziewica i inne. Potem zestaw okładek płyt w 3D.

To jest kurde geniusz - wyprzedałoby się szybciej niż reedycje Nokturnal Mortuum. Trochę mnie to dziwi że nikt na to nie wpadł. Nawet Nergej!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#25

karp 5 lata temu

Figurki? Phi, Ghost sprzedawał dildochy i zatyczki analne. Tego nawet Nergal z karmą i 3D vinyl nie przebiły.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#26

deathwhore 5 lata temu

To akurat jest całkiem spoko, jakbym miał zespół to też bym wypuścił jakiegoś strap ona.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#27

pit 5 lata temu

pp3088 pisze:
5 lata temu
Ten to kto wymyślił jest geniuszem. Kurde to jest faktycznie niezbadana nisza. Metalowcy uwielbiają swoje kapelę, kupują CD-ki i winyle na potęgę, więc czemu nie figurki? Kirk Hammet na wiośle w wersji PCV, Nergal w wersji Funko POP, Eddie z Iron Maiden jako posążek, Black metalowcy wykuci w drewnie, Diabeł z latexu, Maryja analna dziewica i inne. Potem zestaw okładek płyt w 3D.

To jest kurde geniusz - wyprzedałoby się szybciej niż reedycje Nokturnal Mortuum. Trochę mnie to dziwi że nikt na to nie wpadł. Nawet Nergej!
To wszystko i dużo więcej zrobił KISS. Bardzo łatwo z tym przeholować. Kiedy komiksiarze posunęli się do okładek 3D, cały rynek pierdolnął jak bańka dotcomów.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#28

Zsamot 5 lata temu

karp pisze:
5 lata temu
Figurki? Phi, Ghost sprzedawał dildochy i zatyczki analne. Tego nawet Nergal z karmą i 3D vinyl nie przebiły.
No to powiedzieć, że mam w dupie Ghosta nabiera innego znaczenia...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog 5 lata temu

Może mi się to przyśniło, ale zdaje się King Diamond zapowiedział nowy album, czy dwa nawet. I że przerażające to będzie! Lata 20. ubiegłego stulecia, szpital psychiatryczny...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#30

Astral 4 lata temu

Chyba nic ci się nie przyśniło, @yog

Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#31

mork 4 lata temu

Było, było, potwierdzam. Koncert zaczynał się nawet, że wwożą go jako czubka jak po jakiejś lobotomii - tak to przynajmniej wyglądało i brzmiało. Skojarzyło mi się z filmem Shutter Island jak czekali aż burza minie.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#32

Nucleator 4 lata temu

Zacny ten kawałek naprawdę, lepszy niż całe ostatnie wypociny zwane Give Me Your Soul... Please! Mi nieco podjeżdża klimatami Them, zwłaszcza za sprawą ładnie brzmiącego refrenu i solówek gitarowych. Zatem wieść o nadchodzącej płycie to bardzo dobry new, by zamazać poprzednią wpadkę.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#33

Zsamot 4 lata temu

Koncert w Krakowie po prostu marzenie. Żałuje, ze nie machnęli z 1-3 klasyków Mercyful. Niesamowity, bardzo przekrojowy. Wiedziałem, że będzie dobrze, ale tak było, iż teraz aż ciężko sięgnąć po studyjne płyty mając przed oczyma magie występu cała oprawę ich.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#34

mork 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu
Koncert w Krakowie po prostu marzenie. Żałuje, ze nie machnęli z 1-3 klasyków Mercyful. Niesamowity, bardzo przekrojowy. Wiedziałem, że będzie dobrze, ale tak było, iż teraz aż ciężko sięgnąć po studyjne płyty mając przed oczyma magie występu cała oprawę ich.
Polecam w takim razie album live "Songs for the Dead" z tego roku. Ja też po koncercie, słuchając studyjniaków, miałem niedosyt.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#35

dj zakrystian 4 lata temu

Ponoc wokalnie King wypadl rewelacyjnie, jak za najlepszych lat. Taka opinie uslyszalem od zioma, ktory jest fanem od polowy lat 90-tych i zna temat. Zaluje, ze nie moglem byc a ogladanie filmikow na jew tube nie oddaje klimatu
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#36

Zsamot 4 lata temu

mork pisze:
4 lata temu
Zsamot pisze:
4 lata temu
Koncert w Krakowie po prostu marzenie. Żałuje, ze nie machnęli z 1-3 klasyków Mercyful. Niesamowity, bardzo przekrojowy. Wiedziałem, że będzie dobrze, ale tak było, iż teraz aż ciężko sięgnąć po studyjne płyty mając przed oczyma magie występu cała oprawę ich.
Polecam w takim razie album live "Songs for the Dead" z tego roku. Ja też po koncercie, słuchając studyjniaków, miałem niedosyt.
Muszę kasę odłożyć i poszukać limitu CD plus BR.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#37

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Mercyful Fate,King Diamond to kolejne odpustowe szopki w gatunku Chlewi Metal.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#38

yog 4 lata temu

Nie znasz się Pan na najlepszych riffach!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#39

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Taka lekka odskocznia od tematu........@yog,zaraz Ci sie licznik przekreci.Pewnie jeszcze dzisiaj :D
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#40

Zsamot 4 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
4 lata temu
Mercyful Fate,King Diamond to kolejne odpustowe szopki w gatunku Chlewi Metal.
Z pozycji nie fana metalu na pewno, w pełni się zgadzam.

A osobiście uwielbiam. ;-) Bezgranicznie i bez żadnych zastrzeżeń. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#41

Pioniere 4 lata temu

Rozumiem, że ogólny klimat, wokale Kinga mogą komu nie odpowiadać, wszystko kwestia gustu, no ale krytykowanie riffów Shermana, czy Andy'ego to już zbytnia przesada. Przecie na tych riffach wyrosło tysiące kapel z Heavy Metalu i nie tylko.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#42

Nucleator 4 lata temu

Piszesz to tak, jakbyś nie znał Efila :P Nie oczekuj od niego przesadnie rozbudowanych wypowiedzi.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#43

deathwhore 4 lata temu

NEVER BREAK THE OATH

We will be playing an unspecified number of concerts throughout Europe during the summer of 2020, including COPENHELL.

It will be the “9” lineup, featuring:

Hank Shermann - Guitar

King Diamond - Vocals

Bjarne T Holm - Drums

Mike Wead - Guitar

with Joey Vera on the bass while Timi Hansen is away.

We asked Joey Vera (Armored Saint, Fates Warning) to fill in because he has a very unique style and sound playing with his fingers, much like that of Timi Hansen. This is very important, since the set list will only consist of songs from the very first “mini LP”, the “Melissa” album, and the “Don’t Break The Oath” album, plus some brand new songs written specifically in that very same style.

This will very much be Mercyful Fate as we were in the very beginning, except for a brand new major stage production.

See you at the Ruined Bridge.

Stay Heavy

Mercyful Fate
Masturbate to kill myself.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 4 lata temu

Wszystko zajebiście, ale pewnie jak coś, to jebany Mystic :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#45

deathwhore 4 lata temu

Nie obchodzi mnie to. Nawet jak bez Dennera. Dwa numery MF na koncercie Króla na warszawskim Kole to jedne z najlepszych rzeczy jakie widziałem w życiu. Niech se to będzie Mystic Fest, niech se to będzie nawet Metalowa Wigilia albo ten spęd Nergala. Mercyful Fate, Melissa, Don't Break the Oath - można sobie wyobrazić lepiej?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#46

DiabelskiDom 4 lata temu

Dobrze, że nie grają całej płyty, bo trzebaby wieszać na nich psy, pluć i szydzić a tak to można sobie strzepać na śmierć.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#47

deathwhore 4 lata temu

Powinni zagrać całe dwie płyty + EP. To byłoby godne i uczciwe. To Mercyful Fate, a nie jakieś kurwa przybłędy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#48

Pioniere 4 lata temu

Ciekawe, co by było, jakby dla jaj zamiast własnych utworów, walnęli koncert wyłącznie z coverami np. Judasów, Pretty Maids, czy Satan? :D
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#49

deathwhore 4 lata temu

To byłby smutek, bo żaden z tych zespołów z Mercyful Fate równać się nie może. Nawet Judas Priest. Mini + pierwszy Mercyful to nagrania bez choćby średniej, przeciętnej sekundy. Druga płyta zresztą jest bardzo blisko.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#50

EdusPospolitus 4 lata temu

Dobry news może jaką płytkę machną? ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”