Awatar użytkownika
Speedy

Dragonforce

Speedy 5 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Zespół Dragonforce został założony we wrześniu 1999 roku i wcześniej znany był jako DragonHeart. Zespół zmienił nazwę w grudniu 2001 roku, by uniknąć pomyłek z innym zespołem, firmą fonograficzną i filmami pod tymże tytułem.

Zespół tworzy dwóch gitarzystów, Herman Li i Sam Totman, oraz klawiszowiec Vadim Pruzhanov. Ten skład został uzupełniony przez basistę Freda Leclerq i perkusistę Davida Mackintosha. Muzycy pochodzą z wielu regionów świata – Hongkongu, Anglii, Nowej Zelandii, Południowej Afryki, Ukrainy.
Obrazek
wikipedia pisze:Wczesna muzyka DragonForce to nowoczesny power metal. Z czasem ich styl wyewoluował i stworzyli charakterystyczne dla siebie brzmienie. Poprzez połączenie wielu gatunków muzycznych, jak np. heavy metalu, power metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu, hard rocka, a także muzyki z gier komputerowych. Swą twórczość zespół określa jako ekstremalny power metal.

Dobrze znana w metalowym podziemiu przez kilka lat, grupa zaczęła od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte ponad pół miliona razy. DragonForce koncertował towarzysząc takim zespołom jak Halford, Stratovarius czy Virgin Steele i grając koncerty w Anglii, nie mając jeszcze nagranego albumu.

Ich debiutancki album, Valley of the Damned, uplasował się na trzeciej pozycji na liście Burn! w Japonii (pierwszy był Marilyn Manson, drugie miejsce zajął zespół Helloween). Potem zespół został zaproszony na pierwszą trasę do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie mieli swoje własne show w Tajlandii, grali przed Helloween w Japonii i zagrali przed zaproszoną publicznością na Tajwanie.
Skład:
Herman Li - Guitars, Vocals (backing) (2001-present) ex-Demoniac, ex-DragonHeart
Sam Totman - Guitars, Vocals (backing) (2001-present) ex-Demoniac, ex-Karnage, ex-Shadow Warriors, ex-DragonHeart, ex-Power Quest
Vadim Pruzhanov - Keyboards, Vocals (backing) (2001-present) ex-DragonHeart, Vadim Pruzhanov, ex-Aeon Zen (live)
Frédéric Leclercq - Bass, Vocals (harsh) (2005-present) Menace, Sinsaenum, Loudblast (live), ex-Memoria, ex-Maladaptive, Egoine, Gods of Hate, Sudel's Project, ex-Heavenly, ex-Carnival in Coal (live), ex-Machine Head (live), ex-Sabaton (live), ex-Denied, ex-Hors Normes
Marc Hudson - Vocals (lead) (2011-present)
Gee Anzalone - Drums (2014-present) ex-Braindamage, ex-Earth Electric, ex-Kill Ritual, ex-Upper Class Bastards, ex-1ne Day (live)
▼ Byli muzycy
Diccon Harper - Bass (2001-2003) Pagan Altar, Voice of Destruction, ex-Demoniac (live), ex-DragonHeart, ex-Lucifer, ex-Solstice, ex-Raven Wolf, ex-Phoenix
Didier Almouzni - Drums (2001-2003) ex-Admortem, ex-Locus, ex-Razor of Occam, ex-DragonHeart, ex-Dām, ex-Locistellar
ZP Theart - Vocals (lead) (2001-2010) I Am I, Pentakill, Skid Row, ex-DragonHeart, ex-Tank, ex-Shadow Warriors, ex-Easy Voodoo, ex-Santaria
Adrian Lambert - Bass (2003-2005) Son of Science, ex-Intense, ex-Biomechanical
Dave Mackintosh - Drums, Vocals (backing) (2004-2014) ex-Bal-Sagoth
▼ Muzycy koncertowi
Christian Wirtl - Drums (2003) ex-Celestial Decay, ex-Soul Source
Frédéric Leclercq - Bass (2005) Menace, Sinsaenum, Loudblast (live), ex-Memoria, ex-Maladaptive, Egoine, Gods of Hate, Sudel's Project, ex-Heavenly, ex-Carnival in Coal (live), ex-Machine Head (live), ex-Sabaton (live), ex-Denied, ex-Hors Normes
Alessio Garavello - Vocals (2016) A New Tomorrow, ex-Arthemis, ex-Power Quest, ex-Ground Control, ex-Bad Faith, ex-Hotel 69, ex-Liquid Funk
PelleK - Vocals (2016) Nibiru Ordeal, Pellek, ex-Damnation Angels, ex-Fraser Edwards, ex-Orion's Reign, ex-Qantice, ex-The Anabasis
Dyskografia:
2003 - Valley of the Damned
2004 - Sonic Firestorm
2005 - Fury of the Storm [single]
2006 - Inhuman Rampage
2006 - Operation Ground and Pound [single]
2008 - Heroes of Our Time [single]
2008 - Ultra Beatdown
2009 - The Last Journey Home [single]
2010 - Valley of the Damned / Sonic Firestorm [boxed set]
2010 - Twilight Dementia [live]
2010 - Strike of the Ninja [single]
2012 - Cry Thunder [single]
2012 - The Power Within
2014 - Maximum Overload
2015 - In the Line of Fire [video]
2016 - Killer Elite [kompilacja]
2017 - Reaching into Infinity

MA: https://www.metal-archives.com/bands/DragonForce/2289

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 lata temu

Kapela znana chyba głównie z tego, że ich kawałki ciężko zagrać w guitar hero no i to w sumie tyle, co warto napisać o tym power metalu opartym o masturbację gryfu. Nudny do bólu euro-power mający z prawdziwym powerem niewiele wspólnego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 5 lata temu

E tam, pierdolenie. Gdzie te rozbiegane, rozbudowane aranżacje zestawiać z tylko i wyłącznie lukrowanymi melodyjkami Ramma Gay czy Hammerfall? "Inhuman Rampage" swego czasu katowałem wiele razy i raz na ruski rok nawet obecnie zdarza mi się wrócić i czerpać radochę z odsłuchu. Power metal w większości jest po prostu oparty na mdłych tematach i myli pojęcie "fajny riff" z "ociekający cukrem riff" ;)

Obok Dragonforce to w zasadzie tylko Falconer jest warty uwagi jeśli idzie o europejskie wypierdy tego nurtu.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor

deathwhore 5 lata temu

Skończyli się na "Hitler Metal".

Sieg heil.

To znaczy płyta się nazywa The Fire and the Wind i nagrał ją inny zespół, ale wiadomo o co chodzi.
Nebiros pisze:
2 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 lata temu

lol, grube foty wtedy mieli

Obrazek

swoją drogą beka, że Dragonforce miało taką samą nazwę jak Moonblood kiedyś i jeszcze nagrali demo o nazwie Moonblood ;p
deathwhore
Tormentor

deathwhore 5 lata temu

Obrazek

okładka też spoko
Nebiros pisze:
2 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Speedy

Speedy 5 lata temu

Ja nie znałem ich wcześnie aż do czasu kiedy wpadłem na ich koncert na pergoli we Wrocławiu... wtedy to było po Gitarowym Rekordzie Guinnessa.... I powiem tak naprawdę zajebiście się bawiłem przy tej muzyce i spodobało mi się jak kapela podchodziła do publiki hahah i mało tego po pijaku poznałem gitarzyste Hermana Li chciałem się odpryskać za sceną a on przechodził koło mnie z browarkiem to z nim wypiłem żałuję tego że nie miałem aparatu bo... jak wiadomo na koncert biorę rupieć typu 3310 szkoda mi że stracę go w młynie ... było mega i polecam koncerty i kapelę dobra motywacja na siłkę :) :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 5 lata temu

Też byłem kiedyś na ich koncercie, chyba przed Metallica czy IM w Chorzowie, o ile dobrze pamiętam. Jedyne co pozostało mi w pamięci to ten gitarzysta o którym wspominasz, że był naprawdę piekielnie szybki na tym gryfie, a muzy fajnej dla ucha niezbyt dużo się z tego wydobywało, tak też zostało mi do dziś, po prostu nie słucham tej kapeli.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Speedy

Speedy 5 lata temu

Właściwie wpadło mi w pamięć jak gitarzysta wymieniał gitarę.. zamiast podać do technika dosłownie wyjebał w niego tą gitarę... widać że chłopacy dobrze porobieni są :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 lata temu

Ja się boję klikać, ale jak ktoś nie, to nowe coś jakieś:

(jutro płyta wychodzi)
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 5 lata temu

to ja już chyba wolę nasze disco polo
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
miesiąc temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 5 lata temu

Mocne stwierdzenie, owszem nie włączyłem tego, ale wolałbym spędzić na torturach dobę z Dragonem niż z disco hitem.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”