Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Grand Magus

Vortex 6 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Szwedzka grupa wykonująca muzykę heavy metal. Powstała w 1996 roku w Sztokholmie. Od 2012 roku skład grupy tworzą basista i wokalista Mats „Fox Skinner” Heden, gitarzysta i wokalista Janne „JB” Christoffersson oraz perkusista Ludwig Witt.

Do 2016 roku ukazało się osiem albumów studyjnych Grand Magus cieszących się, prawdopodobnie największą popularnością w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W swej twórczości trio odwołuje się do dokonań m.in. takich zespołów jak: Black Sabbath, Deep Purple, Judas Priest, Manowar, Rainbow, Uriah Heep, czy Nazareth.
Dyskografia:
2000 - Demo [demo]
2001 - It's Over / Twilight Train [split]
2001 - Grand Magus
2003 - Monument
2005 - Wolf's Return
2008 - Iron Will
2010 - At Midnight They'll Get Wise [single]
2010 - Hammer of the North [single]
2010 - Hammer of the North
2012 - The Hunt
2013 - Triumph and Power [single]
2014 - Triumph and Power
2016 - Forged in Iron - Crowned in Steel [single]
2016 - Sword Songs



Skład:
Fox Skinner - Bass, Vocals (backing) (1999-present) ex-Bajen Death Cult
JB Christoffersson - Guitars, Vocals (lead) (1999-present) ex-Spiritual Beggars, ex-Necronaut (live), ex-Cardinal Fang
Ludwig Witt - Drums (2012-present) Spiritual Beggars, ex-Sandalinas, ex-Shining, ex-Firebird
▼ Byli muzycy
Fredrik "Trisse" Liefvendahl - Drums (1999-2006) Abramis Brama, ex-Backdraft
Sebastian "Seb" Sippola - Drums (2006-2012) ex-Fortune, ex-Four Sticks, ex-Plankton, ex-Southfork, ex-Glenn Hughes (live)
▼ Muzycy koncertowi
Per Wiberg - Bass, Vocals (backing) (2016) Spiritual Beggars, Candlemass (live), Switchblade (live), Tiamat (live), Kamchatka, King Hobo, ex-Opeth, ex-Krux (live)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Grand_Magus/7162
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 6 lata temu

Ostatni album to chala, Triumph and Power też, ale wcześniejsze płyty bardzo ok i lubie ich posluchac od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Nowy album, niestety słabiutko po raz kolejny, ci to mają nierówną dyskografię, niestety jak dla mnie tej naprawdę fajnej muzy w ich wykonaniu jest mniej.

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

Astral 5 lata temu

Mnie natomiast płyta się podoba, co mnie zaskoczyło, bo po ostatnich przeciętniactwach już postawiłem krzyżyk na tej grupie. Zaś tu jest różnorodnie, niejednowymiarowo, no i sporo tu tego podniosłego klimatu. Jedna z lepszych pozycji w ich dyskografii.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Debiut cenię. Po Iron Will przestałem śledzić co nagrywają. Czy na którejkolwiek z późniejszych płyt powróciły wpływy stonera? Czy robi się już tylko coraz bardziej słodko?
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

Astral 5 lata temu

Sprawdź The Hunt i Triumph and Power, tam jest trochę stonerowych wpływów.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Ok. Dzięki.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”