Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

Metalmania 2020 29.08.2020 Warszawa, Letnia scena Progresji

#1

yog 4 lata temu

Obrazek
Wiadomo póki co tyle, że będzie to Open Air i fest odbędzie się 29 sierpnia 2020.

Są ploty, jakoby się to miało odbywać w stolicy...... o co straszny płacz na fejsiku, że zdrada Śląska itp.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#2

deathwhore 4 lata temu

Open Air w stolicy. Może na Bemowie. Pewnie będzie jakaś kupa.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#3

mork 4 lata temu

Warszawa zawsze na tak, bo dojazd najsprawniejszy. A to robią w tym pierdziszewie festiwale, jedź całą Polskę. Łódź jeszcze ujdzie ale i to Impact Fest przenieśli -_-
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#4

mork 4 lata temu

O królu złoty...Mayhem, Candelmass i At The Gates na Metalmania w Warszawie! Słyszycie to? To płacz Śląska :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#5

deathwhore 4 lata temu

A jakieś ciekawe zespoły zapowiadają?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#6

mork 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
A jakieś ciekawe zespoły zapowiadają?
Póki co tylko jacyś nędzni prekursorzy black, doom i melodic death metalu, ale pewnie najlepsze (tj. Sabaton, Trivium, Slipknot i In Flames) zostawili na koniec.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Nebiros 4 lata temu

A to Metalmania przypadkiem od ponad 30 lat nie jest organizowana a Katowicach? Bo jeśli rzeczywiście ktoś chcę po takim czasie przenosić nagle fest do innego miasta, to pomysł co najmniej z dupy. :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 4 lata temu

mork pisze:
4 lata temu
deathwhore pisze:
4 lata temu
A jakieś ciekawe zespoły zapowiadają?
Póki co tylko jacyś nędzni prekursorzy black, doom i melodic death metalu, ale pewnie najlepsze (tj. Sabaton, Trivium, Slipknot i In Flames) zostawili na koniec.
Póki co to same przebrzmiałe gwiazdy dla niedzielnych metalowców.
Nebiros pisze: A to Metalmania przypadkiem od ponad 30 lat nie jest organizowana a Katowicach? Bo jeśli rzeczywiście ktoś chcę po takim czasie przenosić nagle fest do innego miasta, to pomysł co najmniej z dupy. :)
Nie do końca. Ostatnią przed rozpadem zrobili w Warszawie, tylko nie jestem pewien, czy jakoś delikatnie nie zmienili nazwy. Oprócz tego festiwale odbywały się na Śląsku, ale nie zawsze były to Katowice - jeszcze na pewno Zabrze, Jaworzno i Jastrzębie, może stare dziady będą pamiętać jeszcze inne lokalizacje.

W ogóle to śmiech na kółkach.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 4 lata temu

Bardzo pozytywne zaskoczenie póki co, ale będą pewnie takie defhory, co uznają, że lepiej iść na jakiś nędzny Taphos, niż pooszukiwać się, że Mayhem to fajnie gra na żywo. Póki co jestem "zainteresowany". Z drugiej strony byłby to pierwszy gig Mejem od 2010 w stolicy, jaki bym opuścił, do 5 by można dobić, zawsze to bardziej krągła liczba, niż 4.

Oburzenie fanów The True Spodkowej Metalmanii mnie dodatkowo zachęca.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pioniere 4 lata temu

Innych miejscowości nie było na mapie festu. Większość z 25 dotychczasowych Metalmanii odbyła się w katowickim Spodku i w ww. miejscowościach Sląska oprócz jednego, który to odbył się w warszawskiej Stodole pod zmienioną nazwą Metalmania Fest 2009
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 4 lata temu

Bądźmy szczerzy, pewnie ich na Spodek po prostu nie stać. Z takim składem, jaki był ostatnio, to się nie dziwię, że zrobili z tego mniejszy fest. No i tu, jeśli ten Mayhem to jest headliner to ile by tego Spodka zapełnili?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#12

HUMAN 4 lata temu

cały
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere 4 lata temu

O ile nowy album będzie super, a liczę, że będzie (nic nie sprawdzałem dotąd), to bez wątpienia zapełniliby cały, nawet grając w pojedynkę. U nas fanów OS Mayhem nie brak, a na taki po przeczytanych tekstach opinii zapowiada się.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#14

deathwhore 4 lata temu

Tak, 12 tysięcy ludzi na Mayhem. Trochę się Wam chłopaki czasy pomyliły. Dobre science fiction tu opisujecie. Samo Mayhem nie potrafiło wypełnić Proximy w Wawie, przy dobrych wiatrach jakby 2 tysiące ściągnęli to byłby niesamowity sukces.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6055
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Wędrowycz 4 lata temu

Racja, choć niewątpliwie cieszy mnie perspektywa kolejnej możliwości zobaczenia Mayhem (bo mnie znudzili tylko jak grali ciągle set "DMDS") i to zapewne z nowym setem, pewnie przekrojowym i zawierającym wałki z nadchodzącego pełniaka. Candlemass też bym w sumie chętnie zobaczył, choć bardziej na zasadzie ciekawostki. ATG zawsze było poza zasięgiem moich zainteresowań, więc wyjebane. Nie wiem dlaczego Warszawa tym razem, choć skład faktycznie nie zapełniłby jednej którejś Spodka.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Pioniere 4 lata temu

Za moich czasów koncertowych byłby komplet. Czego specjalnie nie dopisałem, pisząc na wyrost, coby trochę sprowokować do dalszej dyskusji, nie mając pojęcia, ile by dziś ludzi na ich koncert przyszło, dawno nie widziałem Mayhem, ani nie byłem na żadnym metalowym feście.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#17

deathwhore 4 lata temu

Wtedy być może tak, natomiast poziom faktycznego zainteresowania i oddania muzyce doskonale obrazuje to, ilu z nich zostało, a ile poszło do muzyki z radia, bo wyrośli...
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#18

CzłowiekMłot 4 lata temu

Miło by było obejrzeć Mayhem po raz wtóry, podobnie At The Gates z moim ulubionym melodeathowym albumem. Niech dołożą kilka dużych nazw z jeszcze większych wytwórni i można pomyśleć o wycieczce do najgorszego z polskich miast.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#19

Zsamot 4 lata temu

Skoro mają taki zajebisty skład, na na razie się nieżle zapowiada, to chuj brać szyld JEDNOZNACZNIE kojarzony ze Śląskiem? Na pewno nie jest to logiczne rozwiązanie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 4 lata temu

Dochodzi kanadyjski Razor i Truchło Strzygi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#21

CzłowiekMłot 4 lata temu

Ci pierwsi spoko.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 4 lata temu

Dołączają Imperator i Idle Hands - Spodek by pewnie był za mały dla dotychczasowego składu!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#23

Zsamot 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Dołączają Imperator i Idle Hands - Spodek by pewnie był za mały dla dotychczasowego składu!
Raczysz żartować.

Imperator wdziałem na SDL- super, ale tym bardziej mnie to ciągnie na ten fest. W ogóle open festy są mocno zależne od pogody. Będzie kurewski upał, to dopiero będzie zajebiście. Już w tym roku na Mystic był koszmar. Tylko teraz to jeszcze była hala do regeneracji. Za rok tylko patelnia lub błoto...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#24

mork 4 lata temu

Znany jest już cały skład festiwalu:
MAYHEM
CANDLEMASS
AT THE GATES ("Slaughter of the Soul" 25th Anniversary Set)
EXHORDER
RAZOR
IDLE HANDS
IMPERATOR
TURBO
TRUCHŁO STRZYGI
MONASTERIUM
ROSK
Co tam robi Turbo to nie wiem ale liczyłem, że jednak na sam koniec wpadnie jeszcze jakaś petarda.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#25

yog 4 lata temu

Czemu nie Spodek !? !? !?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#26

Zsamot 4 lata temu

MAYHEM
CANDLEMASS
AT THE GATES ("Slaughter of the Soul" 25th Anniversary Set)
EXHORDER
RAZOR
IDLE HANDS
IMPERATOR
TURBO (???)
TRUCHŁO STRZYGI
MONASTERIUM
ROSK

Ujmę tak, entuzjazm mam mocno stonowany. Co mnie cieszy. Priorytet to Mystic i Summer D. L. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#27

Canidia 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu

Ujmę tak, entuzjazm mam mocno stonowany. Co mnie cieszy. Priorytet to Mystic i Summer D. L. ;-)
Mam podobne odczucia. Chętnie bym się przeszła, zwłaszcza że w Warszawie to blisko ;), ale tylko jak będę mieć zbędne 2 stówki i wolne popołudnie. Szału nie ma, szykują się lepsze wydarzenia, takie jak (niestety) Mystic czy Black Silesia.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#28

Zsamot 4 lata temu

Dla mnie to jeszcze bilet plus prowiant i nocleg... Towarzysko miałbym co robić, ale trochę za blisko te imprezy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#29

karp 4 lata temu

Termin kompletnie inny niż Mystic czy Black Silesia (na którą i tak nie jeżdżę, więc bez różnicy), także nie widzę problemu. Idę głównie na Razor, bo obiecałem sobie, że jak będą w Polsce to pojadę nawet do Szczecina, a tu nie muszę się nawet z miasta ruszać. Urwania sramu nie ma, choć solidne marki za dwie stówy i kilka zespołów do piwa i kotleta, to myślę, że nie jest wysoka cena. Co prawda wolałbym taki Razor na koncercie klubowym, ale tak też nie wzgardzę.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#30

yog 3 lata temu

Odwołali w końcu, ale co się na ostatni moment koszulek z biletami za 2 stówki sprzedało, to ich.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#31

karp 3 lata temu

No to sobie poszedłem na Razor, ale to było raczej do przewidzenia. A taki miał być dobry rok koncertowy w Polsce.
Awatar użytkownika
hedvika
Posty: 69
Rejestracja: 4 lata temu

#32

hedvika 3 lata temu

szkoda, chciałam w końcu zobaczyć Idle Hands na żywo.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#33

Wyrocznia rok temu

Ktoś ma jakieś informacje o następnej metalmanii? (czy wogóle będzie?)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog rok temu

Nie spodziewałbym się.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#35

Zsamot rok temu

I - na szczęście- raczej nie w warszawskiej edycji. O ile Mystic pięknie odnalazł się w gdańskiej scenerii, to jest to zasługa świetnej organizacji, rewelacyjnej lokacji i samej sporej mobilności festu- Kraków- Katowice-Wrocław, ... Metalmania to pewnego rodzaju instytucja, mentalne skojarzenie, legenda... Lepiej niech zostanie tam, gdzie jej miejsce- w Spodku lub ... pamięci.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Koncerty”