Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Berlinale Warcitale Never Surrender III 7-9.12.2023

#1

Metalized 4 lata temu

Obrazek
No to wiem co będę porabiać za rok, pierwsza edycję z niejasnych do dziś powodów odpuściłem, druga była nieco za daleko to trzecią wypada zaliczyć i najechać sąsiedni kałlifat szwabski. Mientówkowa Patologia vol następny haha. Zagrają ci co zagrają bilety za tyle a tyle, ale i tak będzie fajnie

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#2

DiabelskiDom 4 lata temu

Będzie jechane, pite, spożywane, śmiane, bawione i słuchane. Miętówkę można, jak najbardziej, jeszcze jak. Mój priorytet wyjazdowy na przyszły rok.
Panzer Division Nightwish
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#3

HUMAN 4 lata temu

Pięknie, ciekaw bardzo składu, dojazd całkiem ok, trzeba się wybrać zatem, jak lata temu
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 4 lata temu

Iwencik na fejsie:

Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 4 lata temu

Póki co ogłoszono:

Death Worship
Mortuary
Cénotaphe
Rope Sect
Blood
Weregoat
The Funeral Orchestra
Volahn
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Dołączają:

Deathly Scythe
Grabunhold
Doombringer
Embrace of Thorns
Sex Messiah
Hagzissa


oraz

Masacre
Genocide Shrines
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#7

HUMAN 4 lata temu

mocny skład , bardzo mocny skład .......zazdroszczę uczestnikom wydarzenia
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 4 lata temu

Dodam tylko, że będzie to pierwszy występ kolumbijskiej Masakry w Europie. Set ma składać się wyłącznie z kawałków ze sztosowych Ola de violencia, Reqviem oraz Barbarie y sangre en memoria de Cristo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 4 lata temu

To też bawi. "Cześć, tak nam się podoba jak gracie, że zapłacimy Wam, żebyście przylecieli z drugiego końca świata! Ale czekajcie... tych nowych to nie grajcie, tylko to co 30 lat temu".
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

A może chcieli te kawałki zagrać 30 lat temu już, bo mieli gig obiecany przez Euromausa! O tym nie pomyślałeś, co, nienawistniku?!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#11

deathwhore 4 lata temu

Ja w ogóle nie myślę, tylko szkaluję.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 4 lata temu

Wieczory ubogacą też:

Ares Kingdom
Horn
Prosanctus Inferi
Ancient Moon
StarGazer
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 4 lata temu

I jeszcze:

Empire of the Moon
Blue Hummingbird on the Left
Malakhim
Varathron
Impetuous Ritual
Mystifier
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 4 lata temu

Ostatnim dodatkiem jest:

The Satan's Scourge
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#15

DiabelskiDom 4 lata temu

Bileciki już jadą, jak przyjadą to nie omieszkam się pochwalić. Może chociaż ten festiwal się w tym roku odbędzie :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 4 lata temu

Tak się prezentuje plakacik:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog 3 lata temu

Festiwal przełożony na 4-6 listopada roku 2021.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#18

Molotow 666 3 lata temu

Kto to dożyje do tego czasu... :(
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#19

DiabelskiDom 3 lata temu

Zamienili Prosanctus Inferi na Abigail, zatem dla mnie to akurat duży plus ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#20

Hajasz 3 lata temu

Nie abym był chamski ale aż ciśnie mi się na usta tekst "A nie mówiłem, że nie będzie".
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#21

Canidia 3 lata temu

Kurde, Mystifiera to bym zobaczyła.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#22

DiabelskiDom 3 lata temu

Ja to bilecik mam od jakiegoś czasu i nie będę, rzecz jasna, zwracał. Liczyłem szczerze mówiąc na brak problemów w listopadzie, ale cóż, skoro tak się to potoczyło to trzeba się z tym pogodzić.

Mystifier na żywo bardzo fajny, polecam. Ale jednak w mniejszym klubie niż w wielkiej sali ;) Chociaż w obliczu Weregoat, Embrace of Thorns czy Genocide Shrines to jednak widziany już Mystifier nie jara tak bardzo.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 2 lata temu

Przełożone.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 2 lata temu

Fest odwołany.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#25

Kozioł rok temu

Obrazek
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#26

DiabelskiDom rok temu

Urlop klepnięty :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#27

DiabelskiDom rok temu

Bileciki całofestowe 220 euro.
Panzer Division Nightwish
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#28

HUMAN rok temu

50/50 jade
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#29

DiabelskiDom 11 mies. temu

Pozwolę sobie zaktualizować informacje dotyczące składu tegorocznej edycji najlepszego dla mnie obecnie festiwalu metalowego w Europie.

Dotychczas potwierdzonymi zespołami, które wystąpią w berlińskim Columbia Theater w grudniu bieżącego roku są:

Death Worship
Weregoat
Masacre
Rope Sect
Varathron
Mortuary
Blood
Venefixion
Morbosidad
Bloodsoaked Necrovoid
Revenge
Naked Whipper
Volahn
Drawn and Quartered
StarGazer
Hagzissa
Imprecation
Malakhim
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#30

yog 11 mies. temu

2 zespoły by zobaczył, na ze 3-4 zerknął.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#31

DiabelskiDom 11 mies. temu

Ja "bym zobaczył" 11, zerknął na 2. Pięciu nie znam bądź nie słucham. Bądź rolada.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#32

Kozioł 11 mies. temu

Obrazek
Obrazek
DeDek - może Japonia za rok?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#33

DiabelskiDom 11 mies. temu

Już w innym wątku o tym pisałem. Fajnie, fajnie, tylko akurat nie mam drobnych 4 klocków z hakiem na transport :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#34

DiabelskiDom 10 mies. temu

Fajnal lajnap riwild!

Hellwitch
Blasphemy
Runespell
Imperator
Grabunhold
Grave Upheaval
Serpent Spawn
Bloody Vengeance
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#35

DiabelskiDom 10 mies. temu

Bilet zakupiony.

Przy okazji wkleję sobie plakacik całości, a co.

Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#36

DiabelskiDom 3 mies. temu

No i jak tam, parki v rohliku? Ktoś się zdecydował na najlepszy festiwal metalowy w Europie 2023, czy tu same miękkie skórki, wklejające kwadraty do wątku na umierającym forum??
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#37

TITELITURY 3 mies. temu

Kur wagon, a koguta ani jednego, gdybym pojechał, mógłbym wreszcie powiedzieć, że na jakiś gig miałem bliżej od Was :D . Żałuję też, bo widziałem po zdjęciu, że ekipa, jak to się mówi, "zacna", ale cóż z tego, skoro skład był dla mnie nieinteresujący. Ale może Midnight w Poznaniu Panie?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#38

DiabelskiDom 3 mies. temu

No dobra, nadrobiłem posty na forum, droga we Flixbusie jeszcze z dobre półtorej godziny będzie trwała, zatem skrobnę co nieco o najlepszym aktualnie festiwalu w Europie muzyki typu metal.

Trzy dni sztosów mniejszych czy większych, kilka występów, na które od bardzo dawna czekałem i towarzystwo z najwyższych warstw zacności i bedebości. Wyjazd rozpoczął się już w środę od rana, żeby był czas na integrację, dzięki czemu mogliśmy maraton festiwalowy rozpocząć bez napinki, trzepania się i biegu.

Festiwalowy placek zainkasowany, płyty od Patryczka odebrane, zaniesione do noclegowni, no to wracamy na gigi. Czwartek, czyli pierwszy dzień imprezy rozpoczął się od połowy gigu Bloody Vengeance, które w sumie miałem olać, ale jak już byliśmy, to poszedłem. Nawet okej, tyle mogę rzec, chociaż wzwodu prącia nie zanotowałem, a zapewniam, że używałem najlepszego mikroskopu! Tak czy inaczej, pierwszym ultra wyczekiwanym występem był Grave Upheaval, występujący jako następny. Nie mogę powiedzieć, że był to lepszy ich koncert od poprzedniego, zresztą również widzianego w tym samym miejscu kilka lat wcześniej, ale z pewnością był w opór świetny. Doskonały death/funeral doom, który, co ważne a wcale nie oczywiste, do czego dojdę za kilka zdań, zabrzmiał idealnie tak, jak miał.
Tuż po Grave Upheaval kolejny zespół, na którego zobaczeniu bardzo mi zależało. Drawn and Quartered. Nakoksowane Incantation? Myślę, że daleko od prawdy nie będę w tym stwierdzeniu. Szybki, dziki i ciężki recital. Jak przy poprzednikach pięść się wznosiła, tak tutaj odkurwiał się u piszącego ostry headbanging. Kolejny w kolejności był Volahn, którego widziałem już wcześniej dwa razy, w tym nawet raz u nas w kraju, ale nie zmieniało to faktu, że to jedna z moich ulubionych kapel, więc na nich także stawiłem się pod sceną. I tutaj muszę rzec, że zdecydowanie najlepszy występ ze wszystkich trzech okazji. Pięknie transowy, urzekająco egzotyczny ale przede wszystkim black metalowy w opór. No miód malina.

I tutaj zaczynają się schody. Wcześniej wspomniałem o brzmieniu, ale też o tym, że wszystko co widziałem do tej pory brzmiało bdb, nieważne w jakim stylu miało to być grane. Morbosidad, czyli kolejna z interesujących mnie kapel została totalnie położona przez nagłośnieniowców. Prawdopodobnie intensywna, warmetalowa muzyka na dwie gitary, to było dla niektórych za dużo, bo wcześniej taki problem nie występował. No, ale można było za to popatrzeć na płeć przeciwną, wywijającą na scenie ;) Część Masacre przegadaliśmy o używkach, uzależnieniach i związkach damsko-męskich z koleżankami i kolegami i jedynie trochę na wyjściu rzuciliśmy okiem, ale bez straty, bo przecież nieco ponad pół roku wcześniej widzieliśmy ich w klubie. Tym samym pierwszy dzień Never Surrender 2023 dobiegł końca. To znaczy pod kątem muzycznym, bo imprezowo to się wręcz rozpoczynał :D


Dzień drugi. Hoho, tutaj to od samego otwarcia już grzaliśmy lokal. W końcu okazja zobaczenia Bloodsoaked Necrovoid nie zdarza się często. Brak zawodu, co bardzo mnie ucieszyło, bo dużo sobie obiecywałem po ich szoł. Podobnie jak dzień wcześniej Grave Upheaval, tak tutaj rozpoczęcie dnia od death/doomowego ciosu na mazak sprawiło się bdb.
Rope Sect, chociaż brzmiało jak war metal, to grało nam post punka i, ku mojemu zaskoczeniu, sprawdziło się wybornie. Niekoniecznie standardowo pod końcem ogólnego rysu kapel festiwalu, ale bardzo fajnie. Bawiłem się wyśmienicie.
Zresztą tak samo, jak na następnej kapeli, dla odmiany takiej, na którą znowu bardzo czekałem, i na zobaczeniu której od dawna mi zależało. Stargazer. Techniczny popis na pełnej, ale bez, jak dla mnie, przekroczenia granicy, za którą zaczyna się walenie konia na gryfie. Zakręcone, połamane, a jednocześnie w chuj brutalne granie. Zajebiście!
Ach nie, nie. To nie była następna kapela. Jeszcze po drodze był Blood. No, tu już mogę powiedzieć, że zawiodłem się, bo jednak liczyłem, że nie będzie to muzyka dla fanów jedzenia kupy, czyli grindcore, a przynajmniej, że będzie coś ponad to. No ale nie można mieć samych zajebistych sztosów, nawet na takim zajebistym festiwalu. Go lord in dick, jak to mówią.
Do Baxaxaxaxaxaxaxaxy mam ewidentnego pecha. Do Bielska nie mogłem się wybrać, jak ogłosili ich w ramach zamianki na Never Surrender, to pomyślałem, że o! w końcu ich ujrzę po raz drugi, a po raz pierwszy od powrotu na scenę i wydawania świetnych pełniaków. No, ale nie było mi dane, ale z drugiej strony pewne, powiedzmy, nieporozumienia towarzyskie zostały poniekąd wyjaśnione, więc chociaż tyle dobrego. Może następnym razem, kochane metale!
Varathrona wielkim fanem nigdy nie byłem, natomiast muszę przyznać uczciwie, że koncercik bardzo miły i nawet główka mi latała. Z pewnością na plus. Blasphemy olaliśmy, bo ileż można, poza tym do ich fanów również się nie zaliczam. Tak więc doszliśmy do końca dnia numer dwa.

W dzień numer trzy również było bardzo dużo oczekiwań, bo czekał mnie między innymi a w sumie to przede wszystkim występ kapeli, na którą polowałem na żywca od eonów. Weregoat. Ło panie, co to było za zezwierzęcenie! Jaka to była cudowna rzeź i masakra nienarodzonego. Gościu na grubym owinięty futerkiem wywijał wprost koncertowo, a całościowe bestialstwo występu tych dzikusów przerosło moje oczekiwania, i tak wysokie. Myślę, że jeden z dwóch najlepszych występów tego dzionka.
Przed nimi występowały dwa black metalowe składy, nieznane mi wcześniej poza nazwami, czyli Grabunhold i Hagzissa. Zwłaszcza ta druga, reklamowana mi przez koleżkę, jako wiedźmowaty black zrobila na mnie spore wrażenie. Warto będzie mieć na nich oko.
Co tam dalej? Aaaa, Death Worship. Tak, to już kolejny raz widziane i również na poziomie dalekim od niskiego. Jak przy Weregoacie był gościu na grubym, tak tutaj odwrotnie, był gruby na gościu, hehe, hoho.
Imperator fajnie. Po prostu fajnie. Nie rozjebali mnie jakoś bardzo na kawałki, ale po takich oraz przed takim (!) występem naprawdę trzeba było się postarać. Bo po nich na scenie zainstalowały się zwierzęta z mighty Revenge. Słodki Jezu na kruchym spodzie! Co to był za koncert. Bez cienia wątpliwości był lepszy od i tak dokurwionego występu z trasy z Mgłą. Read to jakiś obłąkany pojeb za tymi garami, Vermin niezgorszy, chociaż nie za garami. Potworna, wojenna machina. Ewidentnie R.O.Z.P.I.E.R.D.O.L. i drugi najzajebistszy recital dnia numer trzy.

I to by było na tyle, kochani. Polecam każdemu ten festiwal, polecam taką ekipę do zabawy, polecam znanie się z szeroko pojętym podziemiem, żeby móc zbijać tyle piątek i ucinać sobie tyle pogawędek z każdym i o wszystkim. Ja wbijam za dwa lata, nie wiem jak Wy :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#39

TITELITURY 3 mies. temu

Z tego składu tylko black ze stajni crepusculo negro by mnie interesował i beksalaksa... Musiałeś się bić zamiast oglądać gig kartoflarzy? :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Koncerty”