Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 15954
Rejestracja: 6 lata temu

Rome 15-17.03.2018 Kraków / Warszawa / Poznań

yog 5 lata temu

Obrazek
W
- krakowskim Żaczku
- warszawskiej Hydrozagadce
- poznańskim Bazylu
zagra sobie Rome.

Terminy kolejno 15, 16 oraz 17 marca 2018 roku.
Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrząsły światem folku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

Poprzez cały cykl koncept albumów Rome rozwinął szczególną muzyczną ”poezję tęsknoty”, która wywodzi się z mrocznego, melancholijnego poczucia wykorzenienia i która wyraża poczucie samotności życia we współczesnym świecie. Bohaterami tekstów ROME są bezwiedni buntownicy Camusa, dotknięci współczesnymi burzami XX wieku: wygnani, prześladowani, pogardzani i niezrozumiani.

Muzyka ROME czerpie silnie z tradycji bardów takich jak Jacques Brel czy Leo Ferré, ale dodaje do niej te bardziej mroczne elementy (post)industrialnej kultury. Teksty ROME z kolei są inspirowane dziełami literatury światowej, od Camusa po Geneta, a używane przez Jerome’a techniki kolażu słownego pozwalają zbudować niezwykły pomost intertekstualności między słowem a dźwiękiem. Liryczne piękno kompozycji Jerome’a, głębia jego poezji i skomplikowane aranżacje sprawiają, że obcowanie z jego muzyką to szczególne doświadczenie.

W styczniu 2018 r. Rome wyda nowy album zatytułowany Hall of Thatch – koncerty w Poznaniu, Krakowie i Warszawie będą promować jego nowe wydawnictwo.

Sprzedaż biletów rusza 1 września - więcej informacji wkróce!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1269
Rejestracja: 6 lata temu

HUMAN 5 lata temu

będę w Poznaniu
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4684
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Wybrałbym się, tylko ostatnie koncerty Rome strasznie przynudzają. Gdybym miał pewność, że to będzie taki gig jak na Industrial Festival we Wrocławiu parę lat temu to pędziłbym jak szalony. Niestety wszystkie kolejne występy jakie widziałem to była straszna nuda i ogarniała mnie senność.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Koncerty”