Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Midnight / Truchło Strzygi 24.04.2019 Warszawa, Hydrozagadka

yog 4 lata temu

Obrazek
Gwiazdor czarnego rock n rolla i szatanistyczny rojalista Midnight odwiedzi po raz pierwszy nasz piękny kraj wiosną przyszłego roku i zagra jeden jedyny koncert w warszawskiej Hydrozagadce. Supportować go będzie kochane i nienawidzone Truchło Strzygi.

Standardowe pytanie - z kim się widzę?

Organizacja: Behind The Mountain Rec. oraz Into The Abyss on Tour

Bilety:
65 zł - przedsprzedaż w systemie GOOUT (na bramce wymiana na kolekcjonerski)
75 zł - w dniu koncertu

Event na FB:
► Pokaż
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Ktoś wbija? Ja swój bilecik mam.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

No i się tak pokręciło, że ja też wbijam. Na szybciora autem i zmywka zaraz po gigu, ale wpadnę ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Miało Cię nie być :(
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Postanowiłem zrobić Ci na złość :*
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

A miało być tak fajnie ;-(
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

SOLD OUT
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Truchło dobre widowisko na żywo, Midnight rozjebał (na Satanic Royalty i You Can't Stop Steel szczególnie). Dziewczyn tyle chyba nigdy na metalowym gigu nie widziałem i jak ktoś uważa, że wszystkie metalówki brzydkie to kurwa na Midnight w Hydrozagadce jebany pozer nigdy nie był!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 lata temu

Yogi wyluzuj. Midnight to taki metalowy Sławomir więc i laseczki przyszły na deczko mocniejszą dyskotekę.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

No i kurwa elegancko było dlatego, że nikt się nie spinał, że takie Woman of Flame to ciut nie powerballadka, tylko każdy dobry podkład miał i był fest, aż sobie sam Midnight na koniec koncertu zasurfował w tłumie, bo pozazdrościł tym, co mieli wcześniej okazję :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 lata temu

Widać, że nie byłeś nigdy na koncercie takiego Axel Rudi Pell skoro położyła cię ilość foczek na koncercie Sławomira tzn. Midnight.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Hehe ano nie byłem :D Ale tutaj dosłownie połowa publiki.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 3 lata temu

Spac znowu nie moge. Masz zdjecia tych lasek czy ty tylko z chlopakami??? Miales okazje wyrwac cos ladnego a tak detfor ci zostal...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 3 lata temu

A mnie nie porwało zbytnio to Midnight. Z płyt ich bardzo lubię - naprawdę dawno tak nie oczekiwałem na jakiś koncert. A finalnie lepiej wypadło Truchło Strzygi, które traktowałem lekko z przymrużeniem oka xD

Może to kwestia tego, że nagłośnienie było skopane. Przedostatnie to było Who Gives a Fuck? To była taka ściana dźwięku, że nie jestem pewien co to był za utwór.
Może to kwestia tego, że czasami w Hydro supporty brzmią lepiej od headlinerów.
Może to kwestia tego, że było za mało przestrzeni i pod sceną nie było nawet miejsca na porządny młyn. Ot takie przepychanki i miła zabawa dla całej rodziny.

Ogólnie nie wyszedłem zadowolony z tego gigu. Jak Midnight będzie w większym klubie to spróbuję jeszcze raz, ale póki co jestem zawiedziony.

EDIT: A i karny kutas za brak Vomit Queens.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Chyba trzeźwy byłeś albo co!!!

edit: a Hydro faktycznie brzmi lepiej przy mniejszej ilości ludzi, ale największe hity były przezajebiste i tak :) na przedostatnim poszedłem się odlać i kupić piwo, bo nie zcaiłem co to TBH.
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 3 lata temu

Akurat z trzeźwością to trafiłeś bo prowadziłem auto :P

No nic, może po sold oucie ktoś wpadnie na pomysł sprowadzenia ich do większego lokalu.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Wszystko spoko, ale ja dalej nie ogarniam wielkiego hajpu na to. Zgrabny heavy z dużą dozą hiciarstwa do pośpiewania, ale mam wrażenie, że ludzie zwracają tu uwagę głównie na oryginalny (w heavy) image. Brzmienie mi akurat pasowało, bez problemu rozpoznawałem te numery, które znałem. Ale polaczki bisu nie dostały, mimo zapewnień lidera, że jest tak zajebiście. 45 minut i nara ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Ale co tu do ogarniania w blackowym motorhead? Piwko i metal i tyle, nie ma żadnej rozkminy ani ideologii w tym. Co do bisu to ja mam wrażenie, że zespół na takową ewentualność nie był po prostu przygotowany w ogóle.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 lata temu

Co za problem zagrać jeszcze jeden numer, choćby drugi raz z już granych?
Nebiros pisze:
3 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Niby tak, ale nie pamiętam już kiedy byłem na koncercie, na którym dwa razy ten sam kawałek zagrano.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Popatrzyłem sobie z ciekawości na setlisty trasowe i wszędzie po 15-17 kawałków + intro/outro a u nas 12 i nara :D

Tak więc był przygotowany, tylko mieli pewnie wyjebane ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

A to chuje! Wpierdol się należał!
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Wszystko spoko, ale ja dalej nie ogarniam wielkiego hajpu na to. Zgrabny heavy z dużą dozą hiciarstwa do pośpiewania, ale mam wrażenie, że ludzie zwracają tu uwagę głównie na oryginalny (w heavy) image.
Nie no, po prostu Midnight gra ten swój black rock'n'roll i robi to z taką lekkością i luzem, że aż chce się tego słuchać. Image pewnie dołożył cegiełkę, ale muzycznie też się bronią. Jak ktoś lubi takie granie bez pierdolenia to ciężko o coś lepszego wśród "młodszych" zespołów.
Tyle, że po tym koncercie mocno zwątpiłem w ten cały kult wokół nich. Ot odklepali kolejny koncert, ja to widzę tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 3 lata temu

Jogi pewnie pijany pomylił pierdziawy z kucami i pisze, że ładne laski były. Mhm, ta jasne. Jak dla kogo.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Nic nie pomylił!

Co do bisów to ja tam bym był ostrożny z kierowaniem zarzutów w stronę zespołu, bo to nie Magnetofon tylko Hydrozagadka, ten klub na takie gigi się wynajmuje i o określonej godzinie trzeba wypierdalać :) Z doświadczenia to zdarza się tam góra jeden kawałek na bis. Mi to jakoś nie przeszkadza, nie uważam, żeby Midnight to była kapela, co ma półtorej godziny grać, bo wystarczy z 50 minut spokojnie, jeśli się intensywnie tupie nóżką.

A co do brzmienia to nie wiem, dla mnie bardzo spoko, ale ja jestem jakiś psychofan Hydrozagadki. Chyba też już nieco wiem, gdzie spoko stać, a gdzie chujowo (bo brzmienie się tam niewątpliwie przy większym tłumie jakoś pierdoli chyba z powodu małej objętości klubu czy czegoś). Solóweczki mi się wydawały być dla przykładu lepiej grane niż te, co są koncertowe kawałki np. na drugim albumie na CD2 ;) No ale nie ukrywam, że jakoś zupełnie trzeźwy nie byłem i może by mi się i koncert Dark Fury podobał ;)
DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Popatrzyłem sobie z ciekawości na setlisty trasowe i wszędzie po 15-17 kawałków + intro/outro a u nas 12 i nara :D

Tak więc był przygotowany, tylko mieli pewnie wyjebane ;)
U nas to nie było te 12 z setlist.fm na stówę, bo Endless Slut nie było przedostatnim kawałkiem na 99%. Grali też Woman of Flame jakoś jako 3-4 utwór. Czyli już co najmniej 14 tych kawałków się robi... No Mercy for Mayhem chyba też było?

Podsumowując, z pewnością poniższa lista nie jest kompletna i proszę o zaprzestanie siania fermentu :)
setlist.fm pisze:1. Penetratal Ecstasy
2. Poison Trash
3. Evil Like a Knife
4. Degradation
5. Satanic Royalty
6. Rip This Hell
7. Lust Filth and Sleaze
8. Black Rock'n'Roll
9. All Hail Hell
10. You Can't Stop Steel
11. Endless Slut
12. Death Scream
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Właśnie Nieskończona Dziwka była przedostatnia, poza tym oni grali 45 minut, nie zmieściliby więcej numerów w takim czasie ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Właśnie Nieskończona Dziwka była przedostatnia, poza tym oni grali 45 minut, nie zmieściliby więcej numerów w takim czasie ;)
Nie wiem nie wiem, pamiętam to tak, że powiedział, że jeszcze 3 numery i drugi z tych trzech właśnie średnio kojarzyłem, więc poszedłem się odlać i kupić ostatnie piwko przed finiszem ;) Nie wykluczam jednak, że mi się może nieco chronologia tego wieczoru mieszać ;) No ale to Woman of Flame było na 200%, bo żem ze znajomkiem na nim piwko kupował w otoczeniu samego Adama! Więc już na pewno setlist.fm coś kręci!
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom

karp 3 lata temu

Mi też coś tu śmierdzi, bo Endless Slut pamiętam, a przedostatniego utworu nie za bardzo.

Wróć do „Koncerty”