Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 15954
Rejestracja: 6 lata temu

Converge / Havok / Gorguts, 20.08.17 Wrocław

yog 5 lata temu

Obrazek Agencja PW Events zaprasza na jedyny w Polsce koncert amerykańskich pionierów łączenia muzyki hardcore z ekstremalnym metalem - CONVERGE! Muzycy z Massachusetts powracają do Polski po 4 latach i pojawią się 20.08 we wrocławskiej Pralni (Zaklęte Rewiry). Wraz z nimi na scenie takie tuzy jak Havok, który będzie promował swoje najnowsze, tegoroczne wydawnictwo „Conformicide” i Gorguts. Zapowiada się noc z szerokim przekrojem muzycznym od hardcore’u, przez thrash metal, aż po death metal!
Converge
HAVOK
Gorguts

20.08, g.20:00
Klub Pralnia (Zaklęte Rewiry) / Wrocław
Bilety:
75 - http://pwevents.pl/bilety/converge-havo ... law/508/85
85 - Eventim, Ticketpro, Biletomat.pl, Ebilet, Rocky Shop
95 - w dniu koncertu
CONVERGE
(USA, Epitaph Records/Deathwish Inc.) - hardcore, metal, mathcore

Pisząc o tym zespole ciężko jednoznacznie określić to, co grają. Wszystko zaczęło się w 1990 roku, a ich muzyka jest mocno zakorzeniona w scenie hardcore/punk. Równocześnie twórczość Converge jest niesamowicie różnorodna i nieprzewidywalna. Zresztą takie same są ich koncerty, bo ta ekipa na żywo daje z siebie zawsze 200%! Amerykanie zebrali w swojej dyskografii dotychczas 9 studyjnych albumów, 4 dema, 5 splitów oraz 1 DVD, a ich dyskografię zamyka „All We Love We Leave Behind” z 2012 roku. Bez wątpienia znaczącym punktem w ich karierze był czas po wydaniu niezwykle dobrze przyjętego albumu „Jane Doe” w 2001 roku, kiedy zmienili stajnię wydawniczą, opuszczając szeregi Equal Vision Records na rzecz giganta - Epitaph Records. Nie bez powodu okrzyknięto ich pionierem łączenia hardcore’u z ekstremalnym metalem, zahaczając nawet o rejony mathcore’u. Teraz charyzmatyczny Jacob Bannon i spółka wracają do Polski, aby zebrać we Wrocławiu wszystkich fanów, jak sami siebie określają, „agresywnej muzyki”.

FFO: The Dillinger Escape Plan, Norma Jean, The Chariot, Oathbreaker, Every Time I Die, Birds in Row, Code Orange

https://www.facebook.com/converge/
https://www.convergecult.com/

HAVOK
(USA, Century Media Records) - thrash metal

Thrashmetalowcy z Denver na scenie działają od 2004 roku, lecz dopiero rok 2009 przyniósł ich debiutancki album „Burn”. Minęło 8 lat, a muzycy powracają z nowym dziełem „Conformicide”, które ujrzało światło dzienne w marcu tego roku za sprawą wytwórni Century Media Records. Havok w swoim dorobku posiada 4 albumy studyjne i 3 EPki. Koncertowali już z takimi gigantami jak Sepultura, Death Angel, Anthrax, The Casualties, Goatwhore, Exhumed, Testament czy Cannibal Corpse. W 2015 roku zmarł prowadzący gitarzysta zespołu Shawn Chavez, a kilka miesięcy później w zespole doszło do przetasowania basistów. Do składu dołączył Nick Schendzielos z Jow for a Cowboy.

FFO: Suicidal Angels, Toxic Holocaust, Revocation, Exodus, Death Angel, Municipal Waste, Annihilator, Skeletonwitch, Destruction

https://www.facebook.com/HavokOfficial/
http://havokband.com/

GORGUTS
(Kanada, Season of Mist) - death metal

Luc Lemay ze swoją świtą tworzą szeroko pojęty death metal już od 1989 roku. Przez wielu nazywani pionierami death metalu, muzycy z Kanady należą do grupy zespołów po których możecie spodziewać się wszystkiego co niespodziewane. Niezwykle technicznie grający muzycy posiadają w swoim dorobku 5 albumów studyjnych oraz EPkę „Pleiades’ Dust” z 2016 roku, która zamyka aktualnie ich dyskografię. W 2005 roku zespół zawiesił działalność, jednak fani nie musieli długo czekać na ich powrót. Już w 2008 roku wznowili aktywność sceniczną, co przyniosło w 2012 roku kontrakt z wytwórnią Season of Mist.

FFO: Cryptopsy, Immolation, Suffocation, Incantation, Origin, Atheist, Pestilence, Necrophagist

https://www.facebook.com/GorgutsOfficial/
http://www.gorguts.com/


[tekst: fejs eventu]
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Decybel
Posty: 56
Rejestracja: 5 lata temu

Decybel 5 lata temu

nowe numery Converge na koncercie też raczej średnio się broniły. Zagrali z 50 minut w tym jeden kolos w postaci całego "Jane Doe", także pozostał niedosyt dość spory, ale patrząc zawczasu na setliste tego się spodziewałem. Gorguts bardzo dobry koncert, poza problemami na początku dołożyli do pieca w pełni profesjonalnie.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1471
Rejestracja: 5 lata temu

pp3088 5 lata temu

50 minut jak na headlinera to dość średniawo :/ Ja zobaczę Amerykanów jutro w 013 w Tilburgu. Z nimi grają nieznany mi bliżej Supergenius oraz holenderski Gold(psych rock/doom/shoegaze etc). W rozpisce piszą, że Converge ma godzinę grać.
nowe numery Converge na koncercie też raczej średnio się broniły.
Under Duress czy EPkowe I Can Tell You About Pain i Eve? Te Epkowe bardzo spoko, Under Duress tylko dobry IMO.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Decybel
Posty: 56
Rejestracja: 5 lata temu

Decybel 5 lata temu

Under Duress zagrali jako drugi i to ładnie się komponowało ze starszymi kawałkami. EPkowe jakoś nie robią wrażenia i na koncercie również się do nich nie przekonałem.

Wróć do „Koncerty”