Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Gutalax

#1

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Gutalax to czeski twór od 2009 roku eksplorujący stylistykę Goregrind. Panowie mają chyba nie do końca równo pod sufitem, bo szczególnie upodobali sobie wygrywanie skocznych i radosnych hymnów na cześć gówna... Pomijając gównianą tematykę utworów sama muzyka jest całkiem niezła. Na koncie mają 2 pełniaki i jakieś mniejsze wydawnictwa. Chyba kombinują trzeciego pełniaka, bo jakiś czas temu na YT pojawiło się nowe oficjalne wideło...

Obrazek
Skład:
Kebab - Bass
Mr. Free - Drums
Kojas - Guitars
Maty - Vocals ex-Cold Cowshed, Křemežský výběr, Macheta
▼ Byli muzycy
Pouřik - Drums
Pruduch - Guitars
Kohy - Guitars (?-2019) Memories of Peril, ex-Gynat Resia, ex-Pisstolero
Dyskografia:
2010 - Mondo Cadavere / Telecockies [split]
2011 - Shit Beast
2013 - 911 (Emergency Slaughter) / Shit Evolution [split]
2014 - Telecockies [EP]
2015 - Stinking Collection [kompilacja]
2015 - Shit Happens!
2017 - Spasm / Gutalax [split]
2017 - Art of Shitting [video]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gutalax/3540310608
BC: https://gutalax2.bandcamp.com/music
BC: https://rottenrollrex.bandcamp.com/music
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Molotow 666 4 lata temu

Nooo nareszcie mamy temat o GUTALAX! Fuck co tak wali kupą? A to temat się pojawił... Zgrana ekipa... Chłopaki na żywo są fantastyczni... Prywatnie również... Uwielbiam ich muzykę... Gdzieś w 2012 byłem w Pradze... Wtedy trafiłem na ich gig... Jakiś mały klubik na 30 osób... Może się mylę...
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 4 lata temu

Ten videoclip jest tak bezdennie głupi, że nie mogłem sobie odmówić założenia tematu... ;)
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Molotow 666 4 lata temu

Klip do "Shitbusters" jest świetnie zrealizowany... Ja tu nie widzę nic głupiego...
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Czit 4 lata temu

Żałuję, że pojechaliśmy z BA 2016 przed ich występem, który był ostatni. Z tego co widziałem zajebista zabawa.
Zaś ten nowy klip rozpierdala :D
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Czy to Nocny Kochanek grindu? Słyszałem, że niezgorzej się ich płyty sprzedają, a śmieszki z chłopaków niemałe i dystansik pewnie też mają odpowiedni do swojej twórczości.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 4 lata temu

Molotow 666 pisze:
4 lata temu
Ja tu nie widzę nic głupiego...
Serio? :)
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Canidia 4 lata temu

Ten teledysk jest strasznie żenujący. Coraz mniej bawi mnie koncepcja całego zespołu.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Czy to Nocny Kochanek grindu? Słyszałem, że niezgorzej się ich płyty sprzedają, a śmieszki z chłopaków niemałe i dystansik pewnie też mają odpowiedni do swojej twórczości.
W dalszym ciągu uważam, że to nie jest mniej poważne niż śpiewanie o kosmitach lub diabełkach.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

Niepoważnym to jest zakładanie, że kosmitów nie ma - tak ja z kolei uważam, jeśli się już tak zwierzamy :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#11

Molotow 666 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Molotow 666 pisze:
4 lata temu
Ja tu nie widzę nic głupiego...
Serio? :)
Niestety tak... Szanowny @Vexatus
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#12

pp3088 4 lata temu

Jak na takie klimaty to całkiem nieźle zrealizowany i nawet zajmujący, że tak powiem. Był kiedyś taki film - Monsturd, o potworze z gówna. Widziałem go w Carrefour w serii "szalenie niskie ceny" za niecałe 2 złocisze i nawet chciałem kupić, ale bałem się reakcji kobiety przy kasie. Tak więc po dłuższej deliberacji, gdy zbliżałem się do kasy, walcząc ze wstydem i ciekawości jednakowoż, w końcu postanowiłem że dobre imię w okolicznym sklepie jest jednak więcej warte, tak więc podrzuciłem go jakiejś babuleńce, która miała bardzo dużo zakupów. Mam nadzieje, że nieźle bawiła się z wnukami! W końcu film obiecuje, że posrasz się ze śmiechu.

Obrazek

Co do kapeli to widzę, że zbijają popularność. Muzyka może i nawet bujająca, ale te wokale w goregrindach zawsze mnie wkurzały. Jak na coprogrind całkiem spoko.

BTW pozdrawiam blondynę z teledysku. Niesamowicie musiał wyglądać casting do tego teledysku. "Zawsze marzyłam by być aktorką, co mam zagrać", "siedzisz w biurze, robisz minę jakbyś miała się zesrać, srasz".
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#13

Belzebóbr 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu
BTW pozdrawiam blondynę z teledysku. Niesamowicie musiał wyglądać casting do tego teledysku. "Zawsze marzyłam by być aktorką, co mam zagrać", "siedzisz w biurze, robisz minę jakbyś miała się zesrać, srasz".
Byś się zdziwił co teraz takie blondynki lubiom. A jak jeszcze zapłacisz, fiu fiu.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#14

deathwhore 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Niepoważnym to jest zakładanie, że kosmitów nie ma - tak ja z kolei uważam, jeśli się już tak zwierzamy :)
W panajezusa też wierzysz?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Blind 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Niepoważnym to jest zakładanie, że kosmitów nie ma - tak ja z kolei uważam, jeśli się już tak zwierzamy :)
+1

Wszechświat jest zbyt wielki, byśmy byli wyjątkowi. Zresztą biorąc pod uwagę na jakim etapie jesteśmy (Skala Kardaszewa) to nie dziw, że nie mamy opcji kontaktu z obcymi. Mając na względzie odległości między planetami (nie mówiąc już o galaktykach, bo to przekracza możłiwości mojego mózgu :D) to wydaje mi się, że my już nie doczekamy jakiegokolwiek kontaktu. Zresztą lot gdzieś w pizdu daleko jest bez sensu teraz. Czas na Ziemi i w kosmosie leci inaczej. Wylecimy teraz, będziemy lecieć 500 lat, a się okaże, że na Ziemi minęło więcej czasu, wynaleziono lepszą technologię i już ludzkość zasiedliła daną planetę xD
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Belzebóbr 4 lata temu

Brawo kurwa Einstein się znalazł, o gównie porozmawiaj, a nie się wymądrzasz.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Blind 4 lata temu

A nasza attention whore jak zwykle nie ma nic ciekawego do powiedzenia, tylko się wpierdala i nabija sobie posty.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#18

Belzebóbr 4 lata temu

Wyjechałeś z tekstem jak na astrologii dla przedszkola to się dopierdalam. Bardziej wartościowe by było jakbyś coś typowo gównianego napisał gówniarzu.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Blind 4 lata temu

Jakie Ty musisz mieć smutne życie, żeby siedzieć na forum internetowym i szukać sobie znajomych, poklasku i uwagi. Miałem coś napisać o gównie? Napisałem.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#20

CzłowiekMłot 4 lata temu

Obrazek
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Czit 4 lata temu

Jeszcze trochę czasu, zobaczymy... ale to sam Gutalax i wypierdalać?
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#22

CzłowiekMłot 4 lata temu

Mam nadzieję, że nie. Na razie brak informacji o supportach, ale wyczuwam jakąś Porky Vaginę czy inny Łeb Prosiaka.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Czit 4 lata temu

Jak się pojawi coś więcej i będzie z kim piwo wypić to chętnie zajadę.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#24

deathwhore 4 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
4 lata temu
Mam nadzieję, że nie. Na razie brak informacji o supportach, ale wyczuwam jakąś Porky Vaginę czy inny Łeb Prosiaka.
Nie rozpędzałbym się tak.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#25

Vexatus 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
CzłowiekMłot pisze:
4 lata temu
Mam nadzieję, że nie. Na razie brak informacji o supportach, ale wyczuwam jakąś Porky Vaginę czy inny Łeb Prosiaka.
Nie rozpędzałbym się tak.
Zanim wszyscy dostaną tam sraczki powinni zarazić się HIV. ;)

Pojechałbym sobie do Warszawy posłuchać tych popaprańców, ale zapewne znowu nikomu nie będzie się chciało dupy ruszyć i skończy się na samym chciejstwie...
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#26

deathwhore 4 lata temu

Chętnie, ale to też niemożliwe akurat.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#27

Molotow 666 4 lata temu

Termin jest dla mnie bardzo dobry... Myślę, że jest szansa się wybrać na GUTALAX choćby i do Wrocławia...
Awatar użytkownika
Okokoko
Posty: 3
Rejestracja: 4 lata temu

#28

Okokoko 4 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
4 lata temu
Na razie brak informacji o supportach, ale wyczuwam jakąś Porky Vaginę czy inny Łeb Prosiaka.
Byłoby miło.

W każdym razie boję się, że bilety mogą się dość szybko rozejść. VooDoo wielkością nie poraża...
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#29

CzłowiekMłot 4 lata temu

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany warszawskim gigiem to niech kupuje early Toi Toi Tickets za pośrednictwem Mad Lion. Do 23.12 można zakupić bilety na koncert bohaterów tematu i 5 innych kapel, których nazw nie znamy jeszcze. Cena - 66,60 zł.

Cena wrocławskiego szyt party niższa o dychę.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#30

CzłowiekMłot 4 lata temu

Do składu gównianego dodano czeskie Congenital Anomalies i ruskie death metale Aborted Fetus. Bilet kupiony.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Czit 4 lata temu

Wybiera się ktoś we Wrocławiu na to?
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#32

Molotow 666 4 lata temu

Czit pisze:
4 lata temu
Wybiera się ktoś we Wrocławiu na to?
No niby ja mam być we Wrocławiu... Ale gwarancji nie ma...
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#33

Czit 4 lata temu

Molotow 666 pisze:
4 lata temu
Czit pisze:
4 lata temu
Wybiera się ktoś we Wrocławiu na to?
No niby ja mam być we Wrocławiu... Ale gwarancji nie ma...
Będę, więc może będzie szansa piwko wypić ;)
W sumie to te supporty ciekawszy muzycznie niż Gutalax :D
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#34

Molotow 666 4 lata temu

^ Niestety do 14 lutego nie zdążę zjechać do kraju na GUTALAX. Także @Czit nie tym razem...
Awatar użytkownika
sajgonski
Posty: 4
Rejestracja: 2 lata temu
Kontakt:

#35

sajgonski 2 lata temu

Pozwolę sobie przewrotnie napisać, że łykam każdą ich produkcję z przyjemnością. Póki . Z tego gatunku moja ulubiona kapela (choć ekspert jeśli chodzi o goregrind, czy grind, ze mnie marny). Wesołe, skoczne napierdalanie w śmierdzących oparach jakby się wydawało - absurdu. Jednak po głębszym zastanowieniu, gówno przecież łączy wszystkich. Niezależnie od pochodzenia, wyznania, poglądów, wieku, koloru skóry. Także tematyka tejże sztuki można rzec (obok seksu, miłości, bólu i nienawiści) - jest szalenie uniwersalna. Ponadto jeśli chodzi o technikalia, to w porównaniu z zespołami z gatunku, moim zdaniem wyróżniają się (nomen - omen) czystą produkcją i pewnego rodzaju lekkością brzmienia. Chciałbym kiedyś pojechać na Obscene Festiwal. To co widziałem na Youtube przechodzi ludzkie pojęcie. Chyba ciężko o bardziej szaloną i beztroską atmosferę.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”