Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3969
Rejestracja: 7 lata temu

Alphanumeric

#1

Pioniere 4 lata temu

Obrazek Idąc za ciosem na kanwie mego ostatniego odkrycia związanego ze Swamp Gas wyłonił mi się kolejny grindcore-owy projekt będący zespołem częściowo powiązanym z Bagiennym Gazem. Kapela ta zwie się Alphanumeric, a w jej skład wchodzą byli i obecni członkowie takich grup jak: Assück, Solstice, Commit Suicide i wspomnianego już Swamp Gas. Nie muszę ukrywać, że bardzo mnie to raduje, gdyż urzekła mnie istotnie gra gitarzysty Crissa Massiny i jego kolegi z zespołu SG, basisty Malevolent Creation Josha Gibbsa, tu wspartego dodatkowo przez baterię perkusisty tech./bdm Commit Suicide, Lee Fishera. A już wisienką na torcie jest jak dla mnie udział w projekcie legendarnego wokalisty Assück Paula Pavlovicha, którego wokalizy uwielbiam.

Projekt uformowany został w ubiegłym roku i w tymże wydał debiutancką EP-kę Condemnation of Memory, która to ukazała się w formie digital na bandcamp oraz jako lim. do 500-set kopi 7" na Clear Vinyl, wydana przez Pavlovicha jego własnej wytwórni, Roman Numeral. W nagraniach EP-ki gościnnie swego głosu użyczyła Ash Williams, zaś nagrania zrealizował Gibbs z Fisherem we własnym studio, miksu podjął się również Gibbs do spółki z Chrisem, masteringu zaś dokonał sam James Plotkin.

Muzycznie nowa formacja to takie jakby podane w iście old schoolowym stylu mocno crustowe ujęcie grindcore znanego z Assück. Bardzo mnie się to podoba i z niecierpliwością będę wypatrywał kolejnych wydawnictw, a najlepiej to jakby wydali longplaya, gdyż nieco ponad 8 min muzyki zawartej na EP-ce zbyt szybko się kończy, pozostawiając nieodpartą ochotę na więcej.

Skład:
Chris Messina - Guitars Swamp Gas, ex-Clubber Lang, ex-Antarctica, ex-Relentless Abuse, ex-Constant Gripping Fear, ex-Carrion, ex-Amputation
Josh Gibbs - Guitars Malevolent Creation, Thrash or Die, Swamp Gas, ex-Solstice
Lee Fisher - Drums Gore Bath, ex-Overlord Exterminator, ex-Commit Suicide, Fawn Limbs, ex-Caged Bastard, ex-Trench Warfare, ex-Circle of Dead Children (live), ex-Allan, ex-Psyopus
Paul Pavlovich - Vocals ex-Assück, ex-Track the Curse

Dyskografia:
2019 - Condemnation of Memory [EP]



BC: https://alphanumeric-grind.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6228
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 4 lata temu

Bardzo dobry epek im wyszedł, ale też w sumie nic dziwnego, bo wystarczy skład obczaić i od razu wiadomo, że to nie są przypadkowi ludzie z łapanki. :) Płytka króciutka, ale mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza - w przypadku takiego grania często wychodzi to materiałowi na dobre. Będzie słuchane. :)

Jedyne czego mi tutaj brakuje to nieco bardziej wyeksponowanego basu, bo jest zmiksowany trochę zbyt cicho przez co całe mięcho idzie z gitar i całość brzmi trochę sucho.
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 4 lata temu

Zlatuje to tak szybko, że trzeba kilka razy play włączać. No kurwa - klasyczny old schoolowy grindcore, najlepszy przepis na piosenkę, ze wszystkich możliwych to skank, blast, skank, blast. Ewentualnie skank mieszany z dbeatem. No i u nich to jest. Co prawda jak ten damski głos wchodził to mnie trochę wybijał, bo myślałem, że gdzieś mi się jakaś reklama włączyła, a adblocka używam, ale szybko się zorientowałem!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 4 lata temu

Że się nie znam, to mi to brzmi jak szybsze Discharge (nawet i riffy zaczerpnięte z wiadomo jakiej płyty). Z tym, że jak @deathwhore mówi, jak wszedł ten damski wokal w drugim kawałku to sądziłem, że to jakaś reklama gdzieś w innej zakładce, ale jako że się on Loneliness in Warfare nazywa to może to jakie majaki wspomnień ukochanej, czy co. Takiego grindcore jak ten Alphanumeric to bym mógł słuchać nawet.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”