dj zakrystian
Tormentor

KSU

dj zakrystian 2 lata temu

Obrazek
Legenda głosi, iż powstali w 1978 chociaż grali już wcześniej głównie covery Black Sabbath. Po 10 latach od oficjalnego rozpoczęcia działalności doczekali się debiutu, klasyki polskiego punk rocka Pod Prąd. Następnie w 1990 wydali płytę Ustrzyki i skład się posypał, głównie z uwagi na nadużywanie napojów wyskokowych. Była jeszcze płyta Bieszczady nagrana z automatem perkusyjnym i mnóstwo składanek i koncertówek. W 2002 powrócili z nowym składem i płytą Ludzie Bez Twarzy, ze starego składu został jedynie wokalista i gitarzysta Siczka a muzyka nie miała już wiele wspólnego z przaśnym punkiem a raczej specyficznym słowiańskim melancholijnym rockiem zabarwionym klimatem bieszczadzkiego folku. Ostatnia studyjna płyta wyszła w 2014 i jest jedną z najciekawszych pozycji w polskim rocku. Dwa Narody to świetny ansambl punka, metalu, oraz folkowego grania.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Myślę, że Pod Prąd to jedna z dwóch moich ulubionych płyt z polskiego podwórka. Jabol punk pierwszej klasy.

Później też bardzo fajne Ustrzyki, jednak sporo gorsze od wybitnego (o ile można takiego słowa użyć w przypadku tak prostackiej muzyki) debiutu. Moje Bieszczady zajebiste, balladkowe, nieco wzruszające ;)

Zacząłem słuchać w okolicach Ludzie bez twarzy i przechuj hitu Chodnikowy latawiec ;) Te ostatnie płytki jakoś mi nie pasują, patriotyczna odsłona KSU jest zdecydowanie nie dla mnie. Wolę, jak ganiają bieszczadzkich śmieciarzy i obijają im mordy za zanieczyszczanie pięknych okolic Ustrzyk Dolnych ;)

Z Pod prąd nie ma sensu wymieniać hitów, bo co jeden to większy. Teksty przezajebiste - miłość aż po grób.

Fajny dokument o Siczce i KSU:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 lata temu

W sumie to jedna z moich ulubionych polskich kapel a z samym Gieniem miałem okazje wypić nie raz browara. Co do patriotycznej odsłony, to nie do końca tak. Zaledwie dwa może trzy utwory są o tym, do tego w gorzkiej tonacji. Lubię ich też za te niejednoznaczne teksty. Siczka napisał zaledwie do kilku utworów w całej karierze, ale nawet taki Jabol Punk daje do myślenia :P
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets

Soulless 2 lata temu

Za małolata się słuchało piosenki Liban, po prawie 3 dekadach ma niestety ciągle aktualne przesłanie, można go przypiąć do krajów Bliskiego Wschodu z religijno-wojennym rozpiździajem, nie chuja się nic nie zmieniło.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Tylko to znam:

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”