Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4855
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Captain Cleanoff

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Captain Cleanoff to kolejna zasłużona załoga z Australii napierdalająca przepiękny Grindcore. Stażem przebijają swoich kolegów z The Kill bo istnieją od 1997 roku bez żadnych przerw, lecz dyskografia odrobinę skromniejsza jeżeli chodzi o małe wydawnictwa. W kategorii pełny album jest remis 2:2 bo panowie także nagrali dwa totalnie zmiatające albumy, na które kazali nam jednak trochę poczekać.

Zadebiutowali demosem "Why" w 1997 roku, a następnie wypuścili w obieg trochę mniejszego stuffu. Od 2002 roku zafundowali nam złowrogą ciszę by w 2008 roku odpalić uderzenie zatytułowane "Symphonies of Slackness". Ten łudząco podobny tytuł do innej płyty jasno wskazywał jakie inspiracje siedzą w głowach chłopaków, a jeżeli dodamy do tego jeszcze takie nazwy jak Nasum, czy Brutal Truth, to mamy gotowy przepis na zajebistą płytę. Dwadzieścia ciosów trwających niewiele dłużej nie daje zbytniego komfortu na złapanie oddechu, ale tym się nie ma co przejmować, gdyż album jest mega totalny i tak po prawdzie ciężko powiedzieć czy lepszy niż debiut The Kill. Na pewno inny i na pewno tak samo świetny do słuchania.

Po wydaniu płyty pojawiły się kolejne spliciki i składanki, a kolejny pełniak tworzył się przez 7 następnych lat !!!

W 2015 roku światło dzienne ujrzał kolejny masakrator "Rising Terror", na którym mniej fascynacji Carcass na rzecz Nasum i The Kill. Chłopaki też poszli za modą, ale na całe szczęście na koniec płyty wrzucili zaledwie 5 min instrumental, a nie jakieś zgrzytające półgodzinne gówno. Oprócz owego rodzynka dostaniemy w pakiecie 15 ciosów trwający jakiś kwadrans. Dla wszystkich tych, dla których The Kill jest jak religia polecam Captain Cleanoff, bo siedzą po prawicy ojca ja to się mawia.

Dyskografia:
1997 - Why [demo]
1999 - Captain Cleanoff / Drunkard [split]
1999 - Captain Cleanoff / Open Wound [split]
2002 - Captain Cleanoff [EP]
2007 - Discography 1998 - 2001 [kompilacja]
2008 - Symphonies of Slackness
2012 - Youth in Asia [kompilacja]
2013 - War of the Second Dragon / Captain Cleanoff [split]
2013 - Shower of Bricks / Captain Cleanoff [split]
2013 - Europe 2013 Tour CD [kompilacja]
2015 - Rising TerrorMA: https://www.metal-archives.com/bands/Ca ... anoff/3278
BC: https://captaincleanoff.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”