Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Siekiera

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Napierdalamy w klawiaturę. Siekierą najlepiej.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Hardcore punkowa Siekiera to był taki polski odpowiednik UK 82. Nowa Aleksandria brzmi trochę jak Joy Division coverujące Killing Joke, ale to i tak album kultowy. Ballady na koniec świata - nie moja bajka.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets

Adi666 2 lata temu

Jeżeli już Siekiera, to tylko z Budzyńskim. Przez rok chłopaki osiągnęli sporo, zajebiście napierdalali swego czasu. Szkoda tylko, że wydawnictwa z tego okresu zaczęły się pojawiać dopiero pod koniec zeszłej dekady, ale myślę, że starszym fanom warto było czekać. Bardzo lubię Na Wszystkich Frontach Świata, oraz koncert z Jarocina 1984. Ten drugi to miód na moje uszy; chuj że koncert, zajebiście ta muzyka kopie. Często leci u mnie obok Moskwy, Armii i Cro-Mags.

Z Malinowskim na wokalu zespół już odwalał chujnię, jedyny numer jaki trawię to "Jest Bezpiecznie", ale puszczam go na równi z takim Perfectem, Budką Suflera i tym podobnymi.
Będzie mi tu mekał.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

Znam, mam i lubię "Nową Aleksandrię", pozostałych płyt nie znam. Natomiast wspomniana jest u mnie 10/10, bo w tego typu post punku jest jedną z tych które najlepiej mi podeszły. Jest w niej dużo uroku i takiego "PRLowskiego" klimaciku. Poza tym ta płyta jest moim równolatkiem :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Nowa Aleksandria pierdolony kult i nic tego nie zmieni. Jak ktoś tego nie wie albo nie ogarnia, to pewnie kiedyś pojmie. Z opowieści ojca wiem, że koncertowo gruby skład to był, także w czasach wcześniejszych.

Z Jest Bezpiecznie to, moim zdaniem, Ulver zapierdolił chórki na Bergtatt. Identyczne.

Tekst do tego kawałka i do tytułowej Nowej Aleksandrii - wybitna poezja.
Kiedy wstaję, patrzę w okno, krótka chwila
Idą ludzie, tam za bramą, jeszcze senni
Na ulicy, mały płomień, porzucony
Nasze domy, pośród nocy
Nasze domy, obok fabryk
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”