Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Dezerter

Vexatus 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Informacje z zakładki DLA MEDIÓW z oficjalnej strony zespołu:
Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony wyjątkowo nie tylko przez słuchaczy, ale i przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014).

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.
Skład:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

FB: http://www.facebook.com/dezerter1981
YT: https://www.youtube.com/dezertertv
http://www.dezerter.com
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets

Adi666 2 lata temu

Na Dezerterze byłem w 2014. Niewiele z tego koncertu pamiętam, szalałem pijany w pogo. To chyba znaczy, że grali dobrze :mrgreen:
Będzie mi tu mekał.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

Jako, że punka słucha moja żona to siłą rzeczy coś tam kiedyś Dezertera słyszałem, bo jak na jakieś wakacje jechaliśmy i moja mp3 się rozładowała, to słuchałem wspólnie z nią jej klimatów i coś tam pamiętam że się przewinęło. Było to napewno spoko, ale i tak punk to nigdy nie były moje rejony muzyczne. No chyba że mówimy o Sex Pistols ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

A to Ty @Wędrowycz przez żonę zlewaczałeś ;)

Szwindel oraz Underground out of Poland zdrowo zajebiste łojenie. Gorąco zachęcam wszystkich hardkor punx. Więcej to chyba we fragmentach tylko znam, ale bardzo lubię tytuł płytki Prawo do bycia idiotą. Takie trochę dischargowe Free Speech for the Dumb ;)

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Fajny epizod w "Domu Złym" ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
A to Ty @Wędrowycz przez żonę zlewaczałeś ;)
Nie, bo ona takich rzeczy słucha, a ja dalej smutasów z Blazebirth Hall np. :P
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Do albumu 'Wszyscy Przeciwko Wszystkim' tak. Później nie.

Byłem na koncercie w 2014 roku. Jeden z najgorszych gigów jakie widziałem.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 lata temu

Jak Blasfemia "nie", to zasługujesz na strzał brudnym penisem po buzi. Płyta wybitna. Starsze rzeczy też bardzo lubię.
Nebiros pisze:
10 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets

Adi666 2 lata temu

@yog, tym utworem narobiłeś mi ochoty na Dezertera :)
Będzie mi tu mekał.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

deathwhore pisze:
2 lata temu
Jak Blasfemia "nie", to zasługujesz na strzał brudnym penisem po buzi. Płyta wybitna. Starsze rzeczy też bardzo lubię.
Odpiszę Ci teraz bo później będę robił coś innego. 'Blasfemia' nieeeeeeeee!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Obrazek

Jakiś czas temu z okazji 35-lecia istnienia zespołu wznowiony został pierwszy singiel "Ku przyszłości" nagrany i wydany w 1983 roku. Moim zdaniem ta siedmiocalówka z czterema kawałkami to właściwie EPka, ale kłócić się nie będę. Płytka zawiera zremasterowane wersje kawałków wydanych 33 lata wcześniej, między innymi nieśmiertelny "Spytaj milicjanta". :)

deathwhore pisze: Jak Blasfemia "nie", to zasługujesz na strzał brudnym penisem po buzi. Płyta wybitna. Starsze rzeczy też bardzo lubię.
"Blasfemia" to jeden z ich najlepszych materiałów.
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 lata temu

Mam kły, mam pazury z 1996 to też w pytę hc punkowe łojenie, no i teksty jak zawsze dające do myślenia. Ziemia jest Płaska fajnie pokombinowana rytmicznie, na basie gra gościu z Kinsky @Efil obczaj płytkę, może podejdzie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

:shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Mam kły, mam pazury z 1996 to też w pytę hc punkowe łojenie, no i teksty jak zawsze dające do myślenia. Ziemia jest Płaska fajnie pokombinowana rytmicznie, na basie gra gościu z Kinsky @Efil obczaj płytkę, może podejdzie.
Obczailem w '96 ;)

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”