Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Dezerter

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Informacje z zakładki DLA MEDIÓW z oficjalnej strony zespołu:
Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony wyjątkowo nie tylko przez słuchaczy, ale i przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014).

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.
Skład:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas




FB: http://www.facebook.com/dezerter1981
YT: https://www.youtube.com/dezertertv
http://www.dezerter.com
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Kontakt:

#2

Adi666 6 lata temu

Na Dezerterze byłem w 2014. Niewiele z tego koncertu pamiętam, szalałem pijany w pogo. To chyba znaczy, że grali dobrze :mrgreen:
Będzie mi tu mekał.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 6 lata temu

Jako, że punka słucha moja żona to siłą rzeczy coś tam kiedyś Dezertera słyszałem, bo jak na jakieś wakacje jechaliśmy i moja mp3 się rozładowała, to słuchałem wspólnie z nią jej klimatów i coś tam pamiętam że się przewinęło. Było to napewno spoko, ale i tak punk to nigdy nie były moje rejony muzyczne. No chyba że mówimy o Sex Pistols ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

A to Ty @Wędrowycz przez żonę zlewaczałeś ;)

Szwindel oraz Underground out of Poland zdrowo zajebiste łojenie. Gorąco zachęcam wszystkich hardkor punx. Więcej to chyba we fragmentach tylko znam, ale bardzo lubię tytuł płytki Prawo do bycia idiotą. Takie trochę dischargowe Free Speech for the Dumb ;)

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#5

DiabelskiDom 6 lata temu

Fajny epizod w "Domu Złym" ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
A to Ty @Wędrowycz przez żonę zlewaczałeś ;)
Nie, bo ona takich rzeczy słucha, a ja dalej smutasów z Blazebirth Hall np. :P
Odium Humani Generis
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Do albumu 'Wszyscy Przeciwko Wszystkim' tak. Później nie.

Byłem na koncercie w 2014 roku. Jeden z najgorszych gigów jakie widziałem.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4451
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 6 lata temu

Jak Blasfemia "nie", to zasługujesz na strzał brudnym penisem po buzi. Płyta wybitna. Starsze rzeczy też bardzo lubię.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Kontakt:

#9

Adi666 6 lata temu

@yog, tym utworem narobiłeś mi ochoty na Dezertera :)
Będzie mi tu mekał.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Jak Blasfemia "nie", to zasługujesz na strzał brudnym penisem po buzi. Płyta wybitna. Starsze rzeczy też bardzo lubię.
Odpiszę Ci teraz bo później będę robił coś innego. 'Blasfemia' nieeeeeeeee!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Jakiś czas temu z okazji 35-lecia istnienia zespołu wznowiony został pierwszy singiel "Ku przyszłości" nagrany i wydany w 1983 roku. Moim zdaniem ta siedmiocalówka z czterema kawałkami to właściwie EPka, ale kłócić się nie będę. Płytka zawiera zremasterowane wersje kawałków wydanych 33 lata wcześniej, między innymi nieśmiertelny "Spytaj milicjanta". :)


deathwhore pisze: Jak Blasfemia "nie", to zasługujesz na strzał brudnym penisem po buzi. Płyta wybitna. Starsze rzeczy też bardzo lubię.
"Blasfemia" to jeden z ich najlepszych materiałów.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#12

dj zakrystian 6 lata temu

Mam kły, mam pazury z 1996 to też w pytę hc punkowe łojenie, no i teksty jak zawsze dające do myślenia. Ziemia jest Płaska fajnie pokombinowana rytmicznie, na basie gra gościu z Kinsky @Efil obczaj płytkę, może podejdzie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#13

Vexatus 6 lata temu



:shock: :shock: :shock:
Raw Black Metal w rowie!!!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#14

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

dj zakrystian pisze:
6 lata temu
Mam kły, mam pazury z 1996 to też w pytę hc punkowe łojenie, no i teksty jak zawsze dające do myślenia. Ziemia jest Płaska fajnie pokombinowana rytmicznie, na basie gra gościu z Kinsky @Efil obczaj płytkę, może podejdzie.
Obczailem w '96 ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#15

Vexatus 3 lata temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#16

Zsamot 3 lata temu

Bardzo ich lubię za postawę, czujność wobec obecnych wydarzeń i taką całościową , nie tylko muzyczną, konsekwencję. Średnio co roku, co dwa na żywo ich oglądam i po prostu obok Proletaryatu- obecnie mocno zwyżkującego, to chyba taka moja ulubiona kapela z tych negujących tę rzeczywistość. Tylko wstyd trochę, że nadal nic na półce nie mam. Czas nadrobić.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#17

Kozioł 3 lata temu

Zsamot pisze:
3 lata temu
Bardzo ich lubię za postawę, czujność wobec obecnych wydarzeń...
Śmiechem-żartem to bierzesz jakikolwiek osadzony w realu tekst od jakiejkolwiek inteligentniejszej HC/P itp kapeli, dodatkowo napisany dowolny szmat czasu temu. I zawsze odkryjesz ta "postawę i czujność wobec obecnych wydarzeń". Widocznie styl zarządzania światem za bardzo się nie zmienia.

Piosenka sprzed tygodnia: "Tekst w sedno". Piosenka sprzed 35 lat "Tekst w sedno"...
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#18

Zsamot 3 lata temu

Tak, pewnie. Ale są pewne mniej lub bardziej aktualne teksty. Tylko bym musiał mieć pod ręką parę płyt, by to lepiej opisać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#19

dj zakrystian 3 lata temu

Wyszła niedawno reedycja świetnej płyty Ile Procent Duszy? Grabowski mówił w wywiadzie, że numer Choroba fani utożsamiają z Kaczuszenką, chociaż płyta z 94 roku. Wiele tekstów Dezertera wcale się nie zdezaktualizowało, co pokazuje, że czy to kumuna czy upośledzona wersja polskiego kapitalizmu, wszystko jeden chuj. Ostatnimi dniami katuję Prawo do Bycia Idiotą, oraz Większy Zjada Mniejszego, uczciwie trzeba przyznać, że świetne płyty jak na tyle lat na scenie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#20

Zsamot 3 lata temu

Oni są w ogóle bardzo sensowni. Bez żadnego pieprzenia, totalnie wiarygodni.

Muszę poszukać jakieś zbiorówki z tymi płytami, bo inaczej się będę zbierał milion lat.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Pogan696 3 lata temu

Myślę, że Dezerter to chyba to ta z "najbardziej prawilnych" kapel w środowisku. Ostatnio obejrzałem na Netflixie dokument o Jarocinie i na nowo załapałem zajawkę na Robala i spółkę. Historia.

Apropos filmu. Piękna historia z Republiką, Ciechowskiego na Jarocinie.
Awatar użytkownika
bogusz
Posty: 97
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: G. Śląsk

#22

bogusz 3 lata temu

Nowy kawałek, o pedofilach w czarnych sukienkach, z nadchodzącej płyty

o.p.v.e.a
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#23

dj zakrystian 3 lata temu

Muzycznie ok, stary dobry Dezerter, ale tekst jakby odstaje od tego co Grabowski pisze. Do tego wpisuje się w modne lewackie trendy. No, ale poczekam na całą płytę. Oby nie było o wściekłych macicach, wolnej piździe i Lempart. Oby...
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
bogusz
Posty: 97
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: G. Śląsk

#24

bogusz 3 lata temu

dj zakrystian pisze:
3 lata temu
Muzycznie ok, stary dobry Dezerter, ale tekst jakby odstaje od tego co Grabowski pisze. Do tego wpisuje się w modne lewackie trendy. No, ale poczekam na całą płytę. Oby nie było o wściekłych macicach, wolnej piździe i Lempart. Oby...
Dokładnie - muzycznie spoko, tekst taki se. Ciekaw jestem całego albumu. Chcąc komentować wydarzenia z naszego grajdołka ciężko uniknąć tych tematów, więc obstawiam, ze na pewno się pojawią. Pytanie tylko na jakim poziomie to będzie :P
o.p.v.e.a
deathwhore
Tormentor
Posty: 4451
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#25

deathwhore 3 lata temu

dj zakrystian pisze:
3 lata temu
Muzycznie ok, stary dobry Dezerter, ale tekst jakby odstaje od tego co Grabowski pisze. Do tego wpisuje się w modne lewackie trendy. No, ale poczekam na całą płytę. Oby nie było o wściekłych macicach, wolnej piździe i Lempart. Oby...
Tak, przecież Dezerter do tej pory sławił w tekstach boga, honor i ojczyznę, a teksty miały wysoki poziom literacki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#26

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
dj zakrystian pisze:
3 lata temu
Muzycznie ok, stary dobry Dezerter, ale tekst jakby odstaje od tego co Grabowski pisze. Do tego wpisuje się w modne lewackie trendy. No, ale poczekam na całą płytę. Oby nie było o wściekłych macicach, wolnej piździe i Lempart. Oby...
Tak, przecież Dezerter do tej pory sławił w tekstach boga, honor i ojczyznę, a teksty miały wysoki poziom literacki.
Zachecali tez do odbywania sluzby wojskowej,popierania rzadu,spiewali ze policja jest dobra itp......z tego pamietam.Chyba ze ktos cos innego na kasety nagral.Albo placki z innym materialem wypuscil.Albo Cedeki jakies trefne byly.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#27

dj zakrystian 3 lata temu

Teksty były przede wszystkim inteligentne. Ten jest jakby pisany przez tęczowego gimbo ateistę. Księża zaczęli ruchać dzieci dopiero za rządów PiSdzielców? No nie pisali tekstów jak Honor czy Konkwista88, ale wystarczy porównać choćby liryki do Jezus czy Moja Tradycja, gdzie też jest wątek religijny a ten ostatni. Nie trzeba być filologiem od polskiego, by dostrzec różnicę poziomu. Ten jest wchuj gimbazjalny i wpisuje się w trendy współczesnego lewactwa pod znakiem osmiu gwiazdek i Jebać PiS, czyli niezbyt elokwentnie. Do tego Grabowski nigdy lewakiem się nie określał a miałem okazję z nim okazję pogadać dawno temu.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#28

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

dj zakrystian pisze:
3 lata temu
Teksty były przede wszystkim inteligentne. Ten jest jakby pisany przez tęczowego gimbo ateistę. Księża zaczęli ruchać dzieci dopiero za rządów PiSdzielców? No nie pisali tekstów jak Honor czy Konkwista88, ale wystarczy porównać choćby liryki do Jezus czy Moja Tradycja, gdzie też jest wątek religijny a ten ostatni. Nie trzeba być filologiem od polskiego, by dostrzec różnicę poziomu. Ten jest wchuj gimbazjalny i wpisuje się w trendy współczesnego lewactwa pod znakiem osmiu gwiazdek i Jebać PiS, czyli niezbyt elokwentnie. Do tego Grabowski nigdy lewakiem się nie określał a miałem okazję z nim okazję pogadać dawno temu.
Ty jebany lewaku!!!!Ty jebany prawicowcu!!!!!A ''szlachta'' siedzi po srodku,spija smietanke i sie smieje.A ulomy nadal sie napierdalaja miedzy soba..........
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#29

kurz 3 lata temu

dj zakrystian pisze:
3 lata temu
Teksty były przede wszystkim inteligentne.
100% prawdy.
I w sedno. 100% głębi w prostocie.



I równie zajebisty cover, ze świetnego tribute, Nie ma zagrożenia jest Dezerter.

Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#30

Zsamot 3 lata temu

Nie wiem, co macie z tym "lewackie"... Dezerter to przede wszystkim człowiek w kontekście całego otoczenia. Przyroda, prawa człowieka, wzajemny szacunek, ... Ja bym to nazwał normalnością.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#31

porwanie w satanistanie 3 lata temu

Nie zauważyłeś, że prawa człowieka są lewackie?

Przyroda też.

Acz to, że te nowe teksty Dezertera są słabsze niż te stare teksty Dezertera to jednak fakt.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2021, 18:00 przez porwanie w satanistanie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#32

Kozioł 3 lata temu

Sami komuniści i neonaziści. Jak uogólniać to sprawiedliwie.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#33

dj zakrystian 3 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
3 lata temu
Nie zauważyłeś, że prawa człowieka są lewackie? P

Przyroda też.

Acz to, że te nowe teksty Dezertera są słabsze niż te stare teksty Dezertera to jednak fakt.
Przyroda jest lewacka? A ja myślałem, że okrutna. Walka o przeżycie, większy zjada mniejszego cytując Dezertera. No chyba, że wiedzę o przyrodzie czerpiesz z Jelonka Bambi.

Płyta jest ok. Spokojniej muzycznie od poprzedniej, więcej numerów w średnich tempach, ładnie bas brzmi, ale tekstowo spadek formy. No i tego lewaczenia nie ma aż tak wiele. Bardziej takie wrażenie robiła otoczka wokół płyty typu symbol wściekłych macic na profilu fejsbukowym i wywiady z Grabowskim, gdzie wykazywał poparcie dla lemparcic. W samych tekstach na szczęście tego nie ma.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#34

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
3 lata temu
Nie zauważyłeś, że prawa człowieka są lewackie? P

Przyroda też.

:D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#35

yog 3 lata temu

Nie trzeba być fanem Lempart, Zandberga ani Marksa, nie trzeba być wyborcą żadnej partii, żeby uważać, że dziewczyny mają rację, ale nazwiesz to sobie wściekłymi macicami, kurwiszonami, co chcą się skrobać po każdym przygodnym ruchanku i już lżej, a wszystko wokół staje się prostsze do ogarnięcia. Niestety tak to świat wygląda tylko we Władcy Pierścieni. Przypuszczam, że panowie z Dezertera zdają sobie z tego sprawę. Są, przypuszczam, raczej przeciwko, niż za.

Co to kurwa za punk rock, co nie jest za protestem, choćby dla samego aktu protestowania?

Możliwe, że są też przeciw szczepionkom, bo na odwrocie Kolaboracji jest napis "ziemia jest płaska".
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#36

Vexatus 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Możliwe, że są też przeciw szczepionkom, bo na odwrocie Kolaboracji jest napis "ziemia jest płaska".
Obrazek

Ziemia ma kształt banana!
Raw Black Metal w rowie!!!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#37

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Vexatus pisze:
3 lata temu
yog pisze:
3 lata temu
Możliwe, że są też przeciw szczepionkom, bo na odwrocie Kolaboracji jest napis "ziemia jest płaska".
Obrazek

Ziemia ma kształt banana!
Ziemia moze przybierac dowolny ksztalt poniewaz jest idealna symulacja komputerowa.Program symulacji zostal stworzony przez Polaka,Eugeniusza Nowaka.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#38

porwanie w satanistanie 3 lata temu

dj zakrystian pisze:
3 lata temu

Przyroda jest lewacka? A ja myślałem, że okrutna.
Lewacka. Jest bezbożna i materialistyczna, nie uznaje własności prywatnej, toleruje homoseksualizm, nie hołduje konserwatywnym wartościom, abortuje na potęgę i nie odróżnia Niemca od Polaka.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#39

kurz 3 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
3 lata temu
dj zakrystian pisze:
3 lata temu

Przyroda jest lewacka? A ja myślałem, że okrutna.
Lewacka. Jest bezbożna i materialistyczna, nie uznaje własności prywatnej, toleruje homoseksualizm, nie hołduje konserwatywnym wartościom, abortuje na potęgę i nie odróżnia Niemca od Polaka.
Z tego wszystkiego, jak dla mnie, największe prawdopodobieństwo dałbym „jest”. Całą resztę traktowałbym z większą ostrożnością.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#40

Kozioł 3 lata temu

bo reszta najważniejsza. :twisted:
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#41

Zsamot 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Nie trzeba być fanem Lempart, Zandberga ani Marksa, nie trzeba być wyborcą żadnej partii, żeby uważać, że dziewczyny mają rację, ale nazwiesz to sobie wściekłymi macicami, kurwiszonami, co chcą się skrobać po każdym przygodnym ruchanku i już lżej, a wszystko wokół staje się prostsze do ogarnięcia. Niestety tak to świat wygląda tylko we Władcy Pierścieni. Przypuszczam, że panowie z Dezertera zdają sobie z tego sprawę. Są, przypuszczam, raczej przeciwko, niż za.

Co to kurwa za punk rock, co nie jest za protestem, choćby dla samego aktu protestowania?

Możliwe, że są też przeciw szczepionkom, bo na odwrocie Kolaboracji jest napis "ziemia jest płaska".
Otóż to.

Na pewno przeciw szczepionkom połączonym z nachalnym biznesem.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#42

Vexatus 3 lata temu


Zsamot pisze: Na pewno przeciw szczepionkom połączonym z nachalnym biznesem.
Dezerter to też biznes, tylko taki trochę mniej nachalny. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#43

Zsamot 3 lata temu

Biznes? Proszę Cię... Chyba wolontariat.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 3 lata temu

Dezerter się nie utrzymuje z muzy? :o 19, 16 i 4 pozycja trzech ostatnich płyt na liście OLiS.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#45

dj zakrystian 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Dezerter się nie utrzymuje z muzy? :o 19, 16 i 4 pozycja trzech ostatnich płyt na liście OLiS.
No to chyba teraz coś dorobią, pamiętam stare wywiady po wydaniu Ostatecznego Starcia i mówili wprost, że Dezerter nie jest ich pracą zarobkową. Owszem z płyty i trasy coś skapnie, ale jak się ma rodzinę na utrzymaniu, to jest to tylko dochód dodatkowy. Taki Robert Matera produkował np jingle dla Tvn. Czołówki programu Wojewódzkiego to jego robota. Smutne, że ten kilkudziesięcisekundowy wstęp został lepiej wynagrodzony od lat działalności Robala w Dezerterze. Kapitalizm kanibalizm? Trudno być punkiem w Polin.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#46

yog 3 lata temu

No może od tego czasu się ciutkę zmieniło, bo po premierze Decydującego Starcia to zarówno ta płyta się znalazła na tej liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, jak i 4 następne, a wydawał ich Metal Mind a teraz Mystic. W takim graniu to chyba dość dobra pozycja na rynku. Ale nie wiem, może to tylko ich hobby dalej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4451
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#47

deathwhore 3 lata temu

Nie gra ich radio. Kasa za sprzedaż płyt jest niewielka, podobnie jak nakłady. To o niczym nie świadczy. Patrząc realnie - pewnie mogliby się utrzymać, ale raczej bez luksusów, no i ta kasa raczej nie jest tak duża, żeby facetowi przed 60 wynagrodzić brak pewności co do jej utrzymania. Raczej bym podejrzewał, że działalność zespołu przynosi dochody pozwalające na fajny bonus do pracy zarobkowej niż faktyczne źródło utrzymania.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#48

Zsamot 3 lata temu

Otóż to. Myślę, że ich obecny poziom dochodu z muzyki to ledwo zwrot ponoszonych nakładów. Mam paru znajomych, co grają. Koszta sali prób i całej reszty... jakoś tego nikt nie wspomni. Tylko do razu zagląda do portfela. Ja tam życzę każdemu dobremu muzykowi, by zarabiał jak najwięcej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6274
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#49

Vexatus 2 lata temu

Jutro koncert DEZERTERa i Vexatus się wybiera! :twisted:
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#50

Szajtan 2 lata temu

Botoksowy dyktatorze
Ten świat nie jest twój
Иди на хуй!



Wszystkie dochody z reklam na YT oraz wpływy ze streamingu tej piosenki zostaną przekazane na konto fundacji Ocalenie, https://ocalenie.org.pl
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”