Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Wake

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kanadyjscy siewcy zniszczenia Wake grają od 2009 roku jeden z lepszych gatunkowo miks grindcore i crust. Ich albumy to przeważnie ok 20 min pożogi i niesamowitego poziomu gniewu i agresji. Zadebiutowali w 2010 EP'ką Surrounded by Human Filth by rok później poprawić już debiutanckim albumem, który do dzisiaj jest ich najdłuższym albumem i trwa 26 min. Nagrywają dla wielu labelów bo jakoś miejsca na dłużej zagrzać nie mogą.

Drugi album i moim zdaniem jak na razie najlepszy False to najczystsza esencja grindcore, przy którym moshing jest obowiązkowy.

Między płytami nagrywają sobie takie tam splity, których na koncie mają trzy sztuki. Ostatni album Sowing the Seeds of a Worthless Tomorrow, którego kompaktową wersję wydała polska ekipa z EDH trochę mnie rozczarował bo zaczęły pojawiać się dołujące zwolnienia, elementy sludge i innych pierdół, których szczerze nienawidzę. Na całe szczęście nie jest tego sporo i mam nadzieję, że to tylko taki eksperyment.

Na koniec lutego tego roku zapowiadany jest nowy album Misery Rites a udostępnione co nieco daje nadzieję, że chłopaki powrócili na swoje tory.

Skład:
Josh Bueckert - Drums
Rob LaChance - Guitars Mind Mold
Arjun Gill - Guitars Path to Extinction, Premonition, ex-Moosifix
Kyle Ball - Vocals (lead) ex-Kataplexis
Ryan Kennedy - Drums (2011-2013), Bass (2017-present) I Die Screaming, Mind Mold, ex-Urheimat (live)
▼ Byli muzycy
Jacob Ryan - Bass
Reid Gennutt - Bass (?-2017) ex-Celestial Machine
Tyler Dergousoff - Drums ex-Mark of Cain, ex-Valour
Sergey Jmourovski - Guitars The Weir, ex-Baikal, ex-Snake Mountain, ex-Thunder Viking
Shayne Baker - Vocals (lead)
Shane Hawco - Vocals (lead) (2011-2012) Culled, ex-Bestir, ex-Malicious Intuition, ex-Section VIII, ex-Disciples of Power, ex-Exit Strategy, ex-Thorazine
Dyskografia:
2010 - Surrounded by Human Filth [EP]
2011 - Leeches
2012 - Dephosphorus / Wake [split]
2013 - False
2013 - Wake / Rehashed [split]
2014 - Wake / Theories [split]
2016 - Sowing the Seeds of a Worthless Tomorrow
2018 - Misery Rites
2020 - Devouring Ruin

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wake/3540418160
BC: https://7degreesrecords.bandcamp.com/music
BC: https://wakegrind.bandcamp.com/music
BC: https://waketl.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor

HUMAN 2 lata temu

Pewnie The Kill nie przebija, ale muza bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

Czemu mili by przebijać? Przecie to zupełnie innego typu Grindcore.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Dobry ten nowy Wake, zdecydowanie lepszy od poprzedniczki ale jednak też i gorszy od False. Brzmieniowo dosyć mocno pojechali pod ostatni Napalm Death ale odnoszę wrażenie, że nagrali płytę z zaciągniętym hamulcem ręcznym bo totalnej jazdy non stop nie ma, dołowania i ślamazarstwa nie przedobrzyli ale niektóre kawałki mnie irytują bo kiedy jest ogień i aż się prosi aby to dotrwało do końca to wtedy wchodzą jakieś pierdolone sludge i inne wolne gówna, które gwałtownie wyhamowują rytm i zaczyna się męczenie buły. Ja wiem, że gdyby wyjebać te wolne gówna to płytka trwałaby 15-18 min zamiast tych 27 min. Generalnie nie wiem dokąd Wake zmierza bo póki co odnoszę wrażenie, że stoi w rozkroku i nie wie czy napierdalać czy usypiać.

Całe szczęście, że ognia jest więcej niż smętów bo inaczej bym postawił krzyżyk na tej płycie a tak to sobie dzisiaj posłuchałem kilka razy aby się radować a potem rzucać kurwami.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Bardzo konkretny zespół. Wszystkie ich pełniaki są na dość wysokim poziomie, choć akurat mnie chyba najbardziej podoba się "False" z 2013 roku. Co do tych zwolnień i elementów z innych stylów, to w ich przypadku nie jest to nic nowego, bo trochę kombinowali w ten sposób już na pierwszej EP. :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 9 mies. temu

Aby okres wielkiej nocy nie był taki nudny to Wake umili nam 27 marca 2020 roku nowym wyziewem.

Zwie się on Devouring Ruin a wyda go Translation Loss Records.

Widzę, że chłopaki nagrali kawałek na cześć naszej Lodzi, Kani czy innej Cańdzi
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 7 mies. temu

Pojawił się kolejny utwór Kanadyjczyków Mouth of Abolition, w którym gościnnie wokalnie pojawił się Ben Hutcherson (Khemmis, Glacial Tomb). Posłuchać utworu i poczytać kilka słów wywiadu można tu
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 5 mies. temu

Kurde ale ten nowy wyziew od Wake jest zajebisty. Oczywiście goście ponownie zmienili styl i tym razem na albumie zagościło sporo... black metalu !!!

Tak kurwa nie przesłyszeliście się. Black metal jest podstawą tej płyty ale aby nie było tak wesoło to nadal Wake serwuje to od czego zaczynał czyli dysonansowy grindcore. Płyta trwa 45 min więc oprócz ostrej jazdy znalazło się miejsce na sludge i tzw. męczenie buły. Na całe szczęście praktycznie tylko dwa kawałki są w tym stylu notabene najdłuższe na albumie i nie powodują ziewania i mimowolnego ulewania śliny.

Jestem ciekaw ich pomysłów bo to już piąty album a czwarty kolejny inny od poprzedniego i życzę im aby nie wpadli na granie muzy dla samego grania.

Póki co słuchać Devouring Ruin i przywiązać się przedtem do krzesła coby nie wyskoczyć przez okno.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”