Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4898
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Disgust (UK)

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Brytyjski Disgust zaczynał jako zespół grający d-beat punk i był pod sporym wpływem twórczości Discharge. W skład wchodzili byli członkowie Extreme Noise Terror i gitarzysta... Motorhead. Z czasem ich muzyka zaczęła ewoluować do postaci d-beat hardcore a sami muzycy coraz bardziej utożsamiać się ze skrajnie lewicowymi i anarchistycznymi poglądami. W taki klimacie były też teksty Disgust a okładki ich wszystkich albumów zdobiły prawdziwe zdjęcia z wojem, masakr czy skutków głodu. Debiutancki album w 1993 roku wypuściła Earache Records. Brutality Of War to bezkompromisowy wykrzyczany hardcore w szybkim tempie i charakterystycznym "skocznym" rytmie. Ciężkie charaktery muzyków spowodowały, że wytwórnia postanowiła się z nimi rozstać.

Na kolejny album przyszło czekać aż do 1997 roku kiedy to Nuclear Blast wydała A World Of No Beauty. W porównaniu do mocnego debiutu tu utwory wyraźnie wydłużyły się czasowo a kończący album numer to ponad 20 min kawałek swoisty hymn.

W nowej wytwórni także nie zagrzali długo miejsca i ostatni album z 2002 roku wychodzi nakładem Crimes Against Humanity Records. To swoisty powrót do szybkich krótkich petard rodem z debiutu. Kolejny label i trzecia ta sama historia tylko tym razem ostatnia gdyż wkrótce zespół zakończył działalność.

Dyskografia:
1993 - Brutality Of War
1995 - Thrown Into Oblivion [EP]
1997 - A World Of No Beauty
2002 - The Horror Of It All...


GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”