Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Contrastic, Czechy

Ryszard 6 lata temu

Obrazek
Słowa klucze Masters Hammer i np !T.O.O.H.! sugerują nowy temat o zespole pochodzącym z klasycznie popierdolonej czechosłowackiej sceny muzycznej. I dobrze. Contrastic jest zapomnianym przez satanistów przedstawicielem death/grind łojenia do innych nie podobnego, jednak wciąż głęboko siedzącego w tradycjach metalowego grzańska. Zresztą sama nazwa kapeli powinna wiele tłumaczyć. Założony w 1993r przez panów: Petr Puta - wokale, Polu - gitarki, Miroslav Ubias (RIP 2016) - Bass, Tristy - Bembeny i programowanie; po kilku latach grania rozpada się by zmartwychwstać w 2012 i istnieć po dziś dzień... Chcący mogą sprawdzić zespól działający pod nieobecność Contry, niejaki Opitz.

Wszystkich fanów zespołów z początku tekstu a także Pungent Stench i tego typu grindowej awangardy z wstawkami zainteresować powinien wspaniały pełnowymiarowy s/t debiut oraz wydana po powrocie EP-ka Jarmo. Kolekcje uzupełnia zbiór splitów oraz wydane w 1995r demo Extreme Contrast. W zeszłym roku zespół porządnie remasterował i ponownie wydal (po raz pierwszy na plackach) jedyny nagrany pełny wymiar. W nowej formie i z nowa, stworzona przez sam zespól okładką.

Skład:
Trisy - Drums
Polu - Guitars ex-Opitz
Putti - Vocals Uprise, ex-Four Seats for Invalides, ex-Opitz
Tofü - Bass (2012-present) ex-Intervalle Bizzare
▼ Byli muzycy
U.B.I.N.A. - Bass (R.I.P. 2016) ex-Lucrecia, ex-Opitz, Ravelin 7, ex-Brutally Deceased, ex-Pigsty, ex-Four Seats for Invalides
Lindross - Guitars (lead)
Dyskografia:
1995 - Extreme Contrast [demo]
1996 - Necrostories / Lightnessdark [split]
1997 - Thanatology Rhythms / Deformed [split]
2000 - Contrastic
2002 - Czech Assault [split]
2014 - Jařmo [EP]
2014 - Attack of Rage / Jarmo [split]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Contrastic/4550
BC: https://hpgd.bandcamp.com/music
BC: https://contrastic.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Contrastic jest zapomnianym przez satanistów przedstawicielem death/grind łojenia do innych nie podobnego, jednak wciąż głęboko siedzącego w tradycjach metalowego grzańska.
Kto zapomniał? Hańba im! :)
Ryszard pisze: W zeszłym roku zespół porządnie remasterował i ponownie wydal (po raz pierwszy na plackach) jedyny nagrany pełny wymiar. W nowej formie i z nowa, stworzona przez sam zespól okładką.
I całe szczęście, bo oryginalna była straszna. :)

Dobrze, że przeniosłeś, bo chyba wcześniej widziałem to w dziale Death Metal.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3982
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Ja również pamiętam. Czasem nawet słucham kupionego z przeceny z przysłowiowe grosze debiutu, który niestety ma tę syfiastą okładkę. W czasach poprzedniego forum zdarzało się i częściej ich słuchać z okazji wydania EP-ki Jařmo, którą se zafundowałem we flac, i która również podobnie jak ww. debiut ma z dupy okładkę - zamiast "żrących oczy kredek" z Disney-owskiej kolorowanki dla dzieci, tym razem w trupich kolorach sinej szarości - raczej nie dla dzieci. W sumie to obie swymi barwami i wyrazistym kontrastem poniekąd pasują zarówno do muzy, jak i nazwy zespołu.

Ogólnie jest to wielce oryginalna szalona muza, eksperymentująca już z samą instrumentalizacją, jak i eklektycznymi kolażami Grindcore z wieloma gatunkami muzy jak: Funky, Industrial, BDM, MDM, Goregrind, Noise, HC Punk, Techno ....

A przenieść to ja przeniosłem. W pierwszej chwili, jak ich zobaczyłem w dziale DM, pomyślałem, że to coś innego z Czech, jakiś inny zespół o tej samej nazwie, ale tuż po otworzeniu od razu się zorientowałem, że to ci sami, których muzę znam.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

O to ten zespół z Arielką na okładce. Od dawna miałem do obadania, ale nigdy nie zagłębiłem się na tyle by poznać nazwę. Na pewno ciekawa sprawa.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”