Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

G.I.S.M.

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

G.I.S.M. japoński zespół grający hardcore punk z metalowymi wstawkami.

Powstali w 1981 roku i dwa lata później wydali debiutancki pieprzony album Detestation, na którym metalowe sola i riffy sypią się lawinowo a jednocześnie słychać sporo industrialno awangardowych wpływów co wówczas na scenie hardcore było czymś niezwykłym.

Osiągnęli status kultowy ze względu na wokalistę Shigehisa "Sakevi" Yokoyama, który podobno cierpiał na chorobę psychiczną i wielokrotnie dopuszczał się aktów przemocy. Nie zezwalał też aby jakikolwiek sklep w Japonii sprzedawał ich płyty wielokrotnie wszczynając rozróby za co potem płacił grzywny. G.I.S.M. nagrał jeszcze dwie płyty, które osiągają kosmiczne ceny ze względu na rzadkość pojawiania się.

Zespół rozpadł się w 2001 roku po samobójczej śmierci Randy Uchidy. W 2016 roku reaktywowali się na jeden koncert na festiwalu Roadburn, który był także ich pierwszym występem poza Japonią od chwili powstania.

Skład:
Kannon Masuo - Bass ex-Front Guerrilla, ex-Last Bomb
Nao - Drums
Sakevi - Vocals ex-S.K.V., ex-Sakevi, ex-Sakevi & Jojo
Souichi - Guitars (2015-?) Forward, Smash Detox, ex-Gudon, ex-Insane Youth, ex-Insane Youth A.D.
▼ Byli muzycy
Kiichi Takahashi - Bass ex-Sabbrabells
Ghost - Bass ex-Ghoul
Ironfist Tatsushima - Drums 怒号, Crow, Die You Bastard!, Schreckwurme, 怒号, ex-Disgunder, ex-Hater, ex-SSORC
Tohru "Monamour" Hiroshima - Drums ex-Randy Uchida Group, ex-Kikeiji
Randy Uchida - Guitars (?-2001) (R.I.P. 2001) ex-Randy Uchida Group
Mario - Drums (1981-1984)
Dyskografia:
1983 - Great Punk Hits [split]
1984 - Detestation
1985 - Performance [video]
1987 - M.A.N.
1995 - Gay Individual Social Mean - Subj & Egos, chopped (Das Göttlich Geist) [video]
2001 - Sonicrime Therapy
2002 - +R Regicide Reverberation [video]
2015 - Determination [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/g.i.s.m./15809
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1517
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

Legenda takiego grania. Najbardziej znany zespół z nurtu japońskiego hardcore punka. Znam tylko debiut i to mi starcza. Z tego co słyszałem poszli potem w speed metal i niespecjalnie mi odpowiada taki kierunek.

Warto też dodać o co chodzi z nazwą. Otóż ten akronim tłumaczony był na wiele wersji: "Guerrilla Incendiary Sabotage Mutineer" (wersja pierwotna), "God In the Schizoid Mind", "General Imperialism Social Murder", "Genocide Infanticide Suicide Menticide", "Gay Individual Social Mean", "Gothic Incest Sex Machine", "Gore Impromptu Suicide Mine" czy "Gnostic Idiosyncrasy Sonic Militant".

Trochę kontekstu historycznego z jakiegoś bloga:
GISM started in 1984 as a full-on attack that blended the more bizarre elements of punk/hardcore with the likes of Motorhead and Iron Maiden. Singer Sakevi Yokoyama's gobbledygook approach to vocals makes 1st LP-era Meat Puppets sound like Sinatra at times, and the brutality of their multi-faceted sound definitely was somewhat of an inspiration to today's freaks like Discordance Axis, Converge, and Pig Destroyer. If that wasn't enough, Yokoyama's antics were legendary: clad in bullets he was famed for throwing rocks, attacking fans while footage of Vietnam rolled behind the band, chasing them around venues with flamethrowers. He was also the main brain behind the band's visual presentation, being a master of collage, t-shirt designing etc. (no wonder he got so upset at the bootlegger.) Antics like these should even encourage some Norwegian Black Metalheads to hang it up and play in Tropicana resort poolside bands in Waikiki.
Osiągnęli status kultowy ze względu na wokalistę Shigehisa "Sakevi" Yokoyama, który podobno cierpiał na chorobę psychiczną i wielokrotnie dopuszczał się aktów przemocy.
M-A podają:

G.I.S.M. were notorious for their confrontational attitude and violent live performances; frontman Sakevi was known for being particularly dangerous and unpredictable during live shows. Sakevi's live antics include running into the crowd with a chainsaw, attacking front rows with a lit flamethrower, beating random concertgoers with a club, and firing gun shots on stage with a revolver. Sakevi is also known to attack journalists and photographers who try to approach him.

Ale coś mi się do końca nie chce wierzyć - gościu musiałby długo siedzieć w pierdlu za takie akcje.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Pewnie wiele z tych wybryków to tylko plotki ale potwierdzone jest, że podczas koncertów dochodziło do różnych incydentów a ksywa Sakevi oznacza wykrzyczane słowo Morderstwo.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Słyszałem tylko pierwszą płytę i właśnie sobie odświeżam ten materiał. Odbiór tej muzyki się w moim przypadku po wielu latach nie zmienił - fajne punkowe kawałki z tragicznym brzmieniem gitary, bardzo oryginalnymi wokalizami, które momentami należy chyba rozpatrywać w kategoriach humorystycznych. :) Wszystko to polane heavymetalowym sosem. :) Nie za bardzo wiem o co im chodziło na tej pierwszej płycie, ale słucha się tego całkiem nieźle.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Przykład na to, że nie należy mieszać Iron Maiden i Throbbing Gristle. ;)
bardzo oryginalnymi wokalizami, które momentami należy chyba rozpatrywać w kategoriach humorystycznych.
Te porównanie z Meat Puppets powyżej może być odpowiedzią.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Zespół rozpadł się w 2001 roku po samobójczej śmierci Randy Uchidy.
Skąd to info? MA i wikipedia podają jako przyczynę jego śmierci raka.

Te płyty rzeczywiście sążniste rary, praktycznie żadnej reedycji kiedykolwiek. Nie wspominając już o ich VHS-ikach ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Wszystkie źródła podają raka jako powód jego śmierci.

W erze cyfrowej coś tam można obejrzeć:

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Skąd to info? MA i wikipedia podają jako przyczynę jego śmierci raka.
Wujek pisałem z pamięci więc z kimś innym musiałem pomylić.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Luzik, tak mnie zaciekawiło, bo zespół do raczej szalonych należy i już różne przypuszczenia zacząłem snuć włącznie z wizytą w sławnym lesie celem ostatecznej wygranej nad tymże rakiem ;)

Swoją drogą ten cały Sakevi ciekawa postać, z tego co MA piszą (@pp3088 wcześniej przytaczał coś już):
During the mid 80's, Sakevi co-edited and published a Japanese punkzine titled P.O.W. The acronym initially stood for Punk On Wave, but then changed to Performance Of War for the third, final issue, which he completely took over. For this issue he personally interviewed the Tokyo Medical Examiners Office, wrote the Palestine Liberation Organization, and wrote prisoners of war from Anti Japanese Armed Fronts by asking them all their opinions on death, included vivid instructions on different ways to kill people and showed drawings on how A.B.C. weapons are developed, with images of their horrific consequences. John Duncan, the guest-editor for the magazine, stated in the introduction that Sakevi attacked a videoshop owner, and attacked a salaryman on a Tokyo commuter train for staring with a makeshift flamethrower, which subsequently landed him in prison.
Podobno wystąpił w filmie Robinson no niwa z 1987 roku, którego opis na IMDB brzmi zachwycająco:
A hippie-like girl tries to turn an abandoned industrial site into an urban oasis full of greenery.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

Jak dla mnie jedna z najlepszych kapel Hardcore Punk, nie tylko z Japonii. Szkoda, że tak mało jest tych nagrań, a i dostępność ich prawie zerowa, ale dzięki pewnemu koledze z Kanady, mam już wszystko, łącznie z każdym bootlegiem jaki wyszedł. Ekscesy poza muzycznie dotyczące zespołu mało mnie interesują, sama muza zaś to pierdolone mistrzostwo świata.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu



Próbowałem na 5 razy to obejrzeć i dałem radę chyba z 22 minuty łącznie, total hardkor jak dla mnie :P To nie jest muzyka :P

Ale widać tam zdaje się ten jego osławiony miotacz płomieni, który jednak - o ile dobrze pamiętam, bo oglądałem to prawie pół roku temu - wygląda na coś w stylu jakiegoś dużego spraya podpalanego zapalniczką :P Jak klikniecie powyższy link to zobaczycie, ustawiłem tak zwany time stamp odpowiednio :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

A co to niby jest? Mnie nawet tytułu tego wideo nie wyświetla, za to informuje, że stronka jest zawirusowana!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

VHS Subj and Egos, Chopped z 1995.
Discogs pisze:Heavily effected assorted footage, including some infamous incidents in the band's history, is cut between live songs.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

...czyli drążysz wątek zachowań scenicznych i sensacji pozamuzycznej, eeech.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Kurwa, odpowiedziałem ci na pytanie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

Nie mowie o poście z odpowiedzą na me zapytanie, a po tym pierwszym, gdzie zamieściłeś video i swój komentarz, nie odwołujący się do zajebistej muzy, a do zachowań muzyków, a to z kolei mi już zalatuje kontrowersyjną sensacją i nawet, gdy nią faktycznie jest, to jakoś bardzo źle mi się obecnie kojarzy - z Babuszką, czy tez Behemot, a tych nie cierpię, i nie mam na myśli ich muzy, a samą aurę wokół kapel.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Przecież napisałem, że to, co tam jest grane było dla mnie niemal nie do zniesienia, czy to ze względu na jakość youtuba, czy na Heavily effected assorted footage.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

To znaczy, że nie mammy o czym gadać w temacie, bo mnie się ich muza podobuje bardzo - mogę słuchać non-stop miesiącami tylko ich. Słaba jakość nagrań mi nie przeszkadza nic a nic.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 lata temu



Taka oto sytuacja. :) Zapewne sobie sprawię, bo oryginalnego wydania nie mam.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Do Mystica wjechał debiut G.I.S.M. i 62 złocisze kosztuje. Byłoby pięknie, gdyby to nie cd.

https://mystic.pl/product-pol-56245-G-I ... ation.html

Swoją drogą to strasznie przystępne granie po tym, co wcześniej słyszałem. W miarę normalny punk rock, vhsowa jakość jednak podkręcała ekstremalność doznań.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Dziwne, bo dwójka jest najbardziej heavy metalowa ze wszystkich.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan miesiąc temu

M.A.N. (Military Af- fairs Neurotic) to w 70% heavy metal - głównie w średnich, maidenowych tempach, z solówkami na harmoniach godnych Ritchiego Blackmore'a z Rainbow a w 30% noise'owo-ambientowe wypełniacze. Zamiłowanie do eksperymentu zdaje się tu wychodzić z cienia, w którym na "Detestation" jeszcze się ukrywało.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”