Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Lock Up

Pioniere 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Lock Up to funkcjonujący od 1998 roku w Birmingham, UK projekt Death/Grind założony przez basistę Napalm Death, Shane Embury'ego. Dobrał on se na kompanów do grania same znane osobowości ekstremalnej sceny. I tak gitarę dzierżył jego kumpel z zespołu Jesse Pintado za perkusją zasiadł Nicholas Barker, którego licznych projektów i zespołów nawet nie chce mi się wymieniać - podobne jak w wypadku Shene'a, wokalem zajął się zaś Peter Tägtgren z Hypocrisy.

W tym składzie nagrali i wydali swój pierwszy longplay "Pleasures Pave Sewers", który od razu przypadł mi do gustu. Jak to często z projektami bywa, przez zobowiązania muzyków w ich rodzimych zespołach, na kolejny album trzeba było chwilę poczekać. Pojawił się on i tak zaskakująco szybko, gdyż już po trzech latach, bezlitośnie miażdżąc mi kości totalną nawałnicą blastów i mega-rzeźnicką muzą. Przy jego nagraniu nie obeszło się bez drobnych zmian w składzie - na wokalu Petera zastąpił Tomas Lindberg z At The Gates. Kilka lat później grupa udaje się na trasę po Japonii, podczas której nagrywają album koncertowy "Play Fast or Die...".

Niestety w kolejnym roku dalsze plany projektu pokrzyżowała śmierć Jesse'ego, którego po wznowieniu działalności w 2009 r. zastąpił lider legendarnej chilijskiej grupy Thrash/Death Pentagram Chile, Anton Reisenegger. W 2011 roku ukazuje się 7" split z Misery Index oraz ostatni studyjny album projektu "Necropolis Transparent", w którego nagraniu oprócz Lindberg'a gościnnie udziela się na wokalu Jeff Walker (Carcass) oraz ponownie Peter Tägtgren. Po nagraniu w 2013 singla dla Decibel Mag. z dalszego udzielania się rezygnuje Lindberg, którego miejsce rok później zajął "bezrobotny" po rozwiązaniu Brutal Truth, Kevin Sharp.

Obecnie fantastyczna czwórka zarejestrowała materiał na nowy album, który wedle planów ukaże się pt. "Demonization" nakładem Listenable Records w marcu przyszłego roku.

Skład:
Shane Embury - Bass (1998-present) Absolute Power, Bent Sea, Born to Murder the World, Brujeria, Hicks Kinison, Insidious Disease, Menace, Napalm Death, Venomous Concept, War of the Second Dragon, ex-Azagthoth, ex-Intestinal Infestation, ex-Meathook Seed, ex-Unseen Terror, ex-Warhammer, Mutation, Tronos, ex-Liquid Graveyard, ex-Anaal Nathrakh (live), ex-Blood from the Soul, ex-Drop Dead, ex-Malformed Earthborn
Nicholas Barker - Drums (1998-present) Ancient, Brujeria, Liquid Graveyard, Twilight of the Gods, Noctis Imperium (live), Nuclear Assault (live), ex-Monolith, ex-Catalepsy, Monstrance, United Forces, ex-Atrocity, ex-Cradle of Filth, ex-Dimmu Borgir, ex-Leaves' Eyes, ex-Sadistic Intent, ex-Anaal Nathrakh (live), ex-Anathema (live), ex-Benediction (live), ex-Borknagar (live), ex-Cancer (live), ex-Criminal (live), ex-Exodus (live), ex-Gorgoroth (live), ex-Nightrage (live), ex-Possessed (live), ex-Testament (live), ex-Voices (live), ex-Cerebral Fix (live), ex-Old Man's Child, ex-Driven by Suffering
Anton Reisenegger - Guitars (2009-present) Brujeria, Criminal, Pentagram Chile, Twilight of the Gods (live), Vampyromorpha (live), ex-Fallout, United Forces, ex-Inner Sanctvm
Kevin Sharp - Vocals (2014-present) Venomous Concept, ex-Brutal Truth, Primate, ex-S.O.B (live), ex-Damaged
▼ Byli muzycy
Jesse Pintado - Guitars (1998-2006) (R.I.P. 2006) ex-Unknown Death, ex-Brujeria, ex-Napalm Death, ex-Resistant Culture, ex-Terrorizer
Peter Tägtgren - Vocals (1998-2002) Hypocrisy, Pain, ex-The Abyss, Lindemann, ex-Bloodbath, ex-Malevolent Creation (live), ex-Marduk (live), ex-War, ex-Conquest, ex-Roadhouse Diet, ex-Seditious, ex-E-Type (live)
Tomas Lindberg - Vocals (2002-2014) At the Gates, Sign of Cain, The Lurking Fear, ex-Grotesque, ex-Infestation, Ben-Hur, Disfear, The Great Deceiver, ex-Nightrage, ex-The Crown, ex-Necronaut (live), ex-Liers in Wait, ex-Sacrilege (live), ex-Conquest, ex-Hide, ex-Skitsystem, ex-Snotrocket, ex-World Without End
▼ Muzycy koncertowi
Dan Lilker - Bass (2012-present) Blurring, Evil Wrath, Nokturnal Hellstorm, Nuclear Assault, Venomous Concept, Crucifist, ex-Brutal Truth, ex-Extra Hot Sauce, ex-Hemlock, ex-Overlord Exterminator, ex-Redrum, ex-S.O.D., ex-The Ravenous, ex-NunFuckRitual, notS.O.D. Fist Banging Maniacs, Stormtroopers of Beer, United Forces, ex-Anthrax, ex-Holy Moses, ex-Autopsy (live), ex-Dark Angel (live), ex-Soulfly (live), ex-Exit-13, ex-Crab Society, ex-Human Garbage, ex-Last Satanic Dance, ex-Malformed Earthborn, ex-Sick of It All, ex-White Heat
Dyskografia:
1999 - Pleasures Pave Sewers
2002 - Hate Breeds Suffering
2005 - Play Fast or Die - Live in Japan [live]
2007 - Violent Reprisal [kompilacja]
2011 - Necropolis Transparent
2011 - Thus the Beast Decapitated / Siberian [split]
2013 - Infinite in Its Nothingness [single]
2017 - Demonization

Promujący nowy album utwór "Mindfight".

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lock_Up/2756
BC: https://listenable-records.bandcamp.com/music

Tagi:
HUMAN
Tormentor

HUMAN 3 lata temu

Bardzo mocny strzał, zakup obowiązkowy.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Jeden z moich ulubionych zespołów nie tylko w szeroko pojętej stylistyce Grind. :) Jestem mega fanem od momentu wydania pierwszej płyty. Wszystkie albumy z T. Lindbergiem są fenomenalne - idealnie wpisywał się wokalnie w stylistykę zespołu. Najnowszego materiału z K. Sharpem jeszcze nie słyszałem, ale z wiadomych względów ma u mnie ogromny kredyt zaufania i spodziewam się, że będzie to odpowiednia osoba na tym miejscu. :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Przesłuchałem dzisiaj dokładnie kilka razy najnowszy album i jak na razie wrażenia są dość pozytywne. :) Nowy wokalista dobrze odnalazł się w stylistyce zespołu, choć ja przyzwyczaiłem się do wokali Petera i Tomasa i pod tym względem starsze płyty bardziej mi podchodzą. Brzmienie gitar jest nieco inne niż na poprzednich płytach, ale nie bardzo potrafię powiedzieć z czego ta różnica wynika. Zespół dalej konsekwentnie eksploruje swój styl, ale rozwija go tez o nowe elementy - na najnowszej płycie znalazło się kilka riffów, które spokojnie mogłyby znaleźć się na płycie Anaal Nathrakh czy Impaled Nazarene. :) Bateria to jak zwykle mistrzostwo świata - N. Barker jak zawsze w formie. :) Z całej płyty najbardziej wyróżnia się tytułowy kawałek, który ma zupełnie inny klimat niż reszta materiału i eksploruje inne rejony muzyczne. Szkoda tylko, że nie pojawia się dopiero gdzieś pod koniec jako przerywnik pozwalający odpocząć nieco od szybkiej młócki.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”