Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3659
Rejestracja: 6 lata temu

Lock Up

Pioniere 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Lock Up to funkcjonujący od 1998 roku w Birmingham, UK projekt Death/Grind założony przez basistę Napalm Death, Shane Embury'ego. Dobrał on se na kompanów do grania same znane osobowości ekstremalnej sceny. I tak gitarę dzierżył jego kumpel z zespołu Jesse Pintado za perkusją zasiadł Nicholas Barker, którego licznych projektów i zespołów nawet nie chce mi się wymieniać - podobne jak w wypadku Shene'a, wokalem zajął się zaś Peter Tägtgren z Hypocrisy.

W tym składzie nagrali i wydali swój pierwszy longplay "Pleasures Pave Sewers", który od razu przypadł mi do gustu. Jak to często z projektami bywa, przez zobowiązania muzyków w ich rodzimych zespołach, na kolejny album trzeba było chwilę poczekać. Pojawił się on i tak zaskakująco szybko, gdyż już po trzech latach, bezlitośnie miażdżąc mi kości totalną nawałnicą blastów i mega-rzeźnicką muzą. Przy jego nagraniu nie obeszło się bez drobnych zmian w składzie - na wokalu Petera zastąpił Tomas Lindberg z At The Gates. Kilka lat później grupa udaje się na trasę po Japonii, podczas której nagrywają album koncertowy "Play Fast or Die...".

Niestety w kolejnym roku dalsze plany projektu pokrzyżowała śmierć Jesse'ego, którego po wznowieniu działalności w 2009 r. zastąpił lider legendarnej chilijskiej grupy Thrash/Death Pentagram Chile, Anton Reisenegger. W 2011 roku ukazuje się 7" split z Misery Index oraz ostatni studyjny album projektu "Necropolis Transparent", w którego nagraniu oprócz Lindberg'a gościnnie udziela się na wokalu Jeff Walker (Carcass) oraz ponownie Peter Tägtgren. Po nagraniu w 2013 singla dla Decibel Mag. z dalszego udzielania się rezygnuje Lindberg, którego miejsce rok później zajął "bezrobotny" po rozwiązaniu Brutal Truth, Kevin Sharp.

Obecnie fantastyczna czwórka zarejestrowała materiał na nowy album, który wedle planów ukaże się pt. "Demonization" nakładem Listenable Records w marcu przyszłego roku.

Skład:
Shane Embury - Bass (1998-present) Absolute Power, Bent Sea, Born to Murder the World, Brujeria, Hicks Kinison, Insidious Disease, Menace, Napalm Death, Tronos, Venomous Concept, War of the Second Dragon, ex-Antichrist, ex-Azagthoth, ex-Intestinal Infestation, ex-Meathook Seed, ex-Unseen Terror, ex-Warhammer, Blood from the Soul, Dark Sky Burial, ex-Liquid Graveyard, ex-Anaal Nathrakh (live), ex-Drop Dead, ex-Malformed Earthborn
Tomas Lindberg - Vocals (2002-2014, 2021-present) At the Gates, Sign of Cain, The Lurking Fear, ex-Grotesque, ex-Infestation, Ben-Hur, Disfear, The Great Deceiver, ex-Nightrage, ex-The Crown, ex-Necronaut (live), ex-Liers in Wait, ex-Sacrilege (live), ex-Conquest, ex-Hide, ex-Skitsystem, ex-Snotrocket, ex-World Without End
Anton Reisenegger - Guitars (2009-present) Brujeria, Criminal, Metal Against Coronavirus, Pentagram Chile, Vampyromorpha (live), ex-Fallout, United Forces, ex-Inner Sanctvm, ex-Twilight of the Gods (live)
Kevin Sharp - Vocals (2014-present) Venomous Concept, ex-Brutal Truth, Primate, ex-S.O.B (live), ex-Damaged
Adam Jarvis - Drums (2020-present) Asthma Castle, Fulgora, God Enslavement, Misery Index, Pig Destroyer, Scour, ex-All Will Fall, ex-Criminal Element, ex-Hate Eternal (live)
▼ Byli muzycy
Nicholas Barker - Drums (1998-2020) Ancient, Brujeria, Liquid Graveyard, Twilight of the Gods, Noctis Imperium (live), Nuclear Assault (live), ex-Monolith, ex-Catalepsy, Borstal, United Forces, ex-Atrocity, ex-Cradle of Filth, ex-Dimmu Borgir, ex-Leaves' Eyes, ex-Obskkvlt, ex-Old Man's Child, ex-Sadistic Intent, ex-Testament, ex-Anaal Nathrakh (live), ex-Benediction (live), ex-Borknagar (live), ex-Cancer (live), ex-Criminal (live), ex-Exodus (live), ex-Gorgoroth (live), ex-Nightrage (live), ex-Possessed (live), ex-Voices (live), ex-Anathema (live), ex-Cerebral Fix (live), ex-Driven by Suffering, ex-Monstrance
Jesse Pintado - Guitars (1998-2006) (R.I.P. 2006) ex-Unknown Death, ex-Brujeria, ex-Napalm Death, ex-Resistant Culture, ex-Terrorizer
Peter Tägtgren - Vocals (1998-2002) Hypocrisy, Pain, ex-The Abyss, ex-Bloodbath, ex-Malevolent Creation (live), ex-Marduk (live), ex-War, ex-Conquest, ex-Lindemann, ex-Roadhouse Diet, ex-Seditious
▼ Muzycy koncertowi
Dan Lilker - Bass (2012) Blurring, Evil Wrath, Nuclear Assault, ex-Brutal Truth, ex-Crucifist, ex-Extra Hot Sauce, ex-Hemlock, ex-Nokturnal Hellstorm, ex-Overlord Exterminator, ex-Redrum, ex-S.O.D., ex-The Ravenous, ex-NunFuckRitual, notS.O.D. Fist Banging Maniacs, Stormtroopers of Beer, United Forces, ex-Anthrax, ex-Holy Moses, ex-Venomous Concept, ex-Autopsy (live), ex-Dark Angel (live), ex-Soulfly (live), ex-Exit-13, ex-Crab Society, ex-Human Garbage, ex-Last Satanic Dance, ex-Malformed Earthborn, ex-Sick of It All, ex-White Heat
Barry Savage - Guitars (2012) ex-Cancer, ex-Hail of Fire
Dyskografia:
1999 - Pleasures Pave Sewers
2002 - Hate Breeds Suffering
2005 - Play Fast or Die - Live in Japan [live]
2007 - Violent Reprisal [kompilacja]
2011 - Necropolis Transparent
2011 - Thus the Beast Decapitated / Siberian [split]
2013 - Infinite in Its Nothingness [single]
2017 - Demonization
2021 - The Dregs of Hades


Promujący nowy album utwór "Mindfight".

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lock_Up/2756
BC: https://listenable-records.bandcamp.com/music

Tagi:
HUMAN
Tormentor
Posty: 1285
Rejestracja: 6 lata temu

HUMAN 6 lata temu

Bardzo mocny strzał, zakup obowiązkowy.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4817
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 5 lata temu

Jeden z moich ulubionych zespołów nie tylko w szeroko pojętej stylistyce Grind. :) Jestem mega fanem od momentu wydania pierwszej płyty. Wszystkie albumy z T. Lindbergiem są fenomenalne - idealnie wpisywał się wokalnie w stylistykę zespołu. Najnowszego materiału z K. Sharpem jeszcze nie słyszałem, ale z wiadomych względów ma u mnie ogromny kredyt zaufania i spodziewam się, że będzie to odpowiednia osoba na tym miejscu. :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4817
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 5 lata temu

Przesłuchałem dzisiaj dokładnie kilka razy najnowszy album i jak na razie wrażenia są dość pozytywne. :) Nowy wokalista dobrze odnalazł się w stylistyce zespołu, choć ja przyzwyczaiłem się do wokali Petera i Tomasa i pod tym względem starsze płyty bardziej mi podchodzą. Brzmienie gitar jest nieco inne niż na poprzednich płytach, ale nie bardzo potrafię powiedzieć z czego ta różnica wynika. Zespół dalej konsekwentnie eksploruje swój styl, ale rozwija go tez o nowe elementy - na najnowszej płycie znalazło się kilka riffów, które spokojnie mogłyby znaleźć się na płycie Anaal Nathrakh czy Impaled Nazarene. :) Bateria to jak zwykle mistrzostwo świata - N. Barker jak zawsze w formie. :) Z całej płyty najbardziej wyróżnia się tytułowy kawałek, który ma zupełnie inny klimat niż reszta materiału i eksploruje inne rejony muzyczne. Szkoda tylko, że nie pojawia się dopiero gdzieś pod koniec jako przerywnik pozwalający odpocząć nieco od szybkiej młócki.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2019
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temuWygląda na to, że Lindberg wrócił jako wokalista kapeli.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 1861
Rejestracja: 2 lata temu

Szajtan rok temu

Warto tu dodać, że płyta "Play Fast or Die – Live in Japan” ukaże się po raz pierwszy na winylu. Pierwsze kopie płyty zawierać będą 7” płytę zatytułowaną „Inside Cthulhu’s Eye”, na której pojawią się nowe nagrania oraz cover Repulsion, w którym pojawią się Tomas Lindberg oraz Kevin Sharp.

Tracklista płyty:
Feeding On The Opiate 3:38
Castrate The Wreckage 1:56
Violent Reprisal 1:07
Detestation 1:54
Afterlife In Purgatory 2:08
Triple Six Suck Angels 2:56
Slaughterous Ways 1:54
Submission 3:09
Hate Breed Suffering 2:43
Dreams Are Sacrificed 2:12
Leech Eclipse 1:04
Broken World 0:53
Delerium 2:10
The Jesus Virus 1:47
Horns Of Venus 2:19
Tragic Faith 2:35
Slow Bleed Gorgon 1:22
Pleasures Pave Sewers 2:23
Fake Somebody (Real Nobody) 2:46
Cascade Leviathan 4:21

Tracklista siedmiocalówki ‘Inside Cthulhu’s Eye’:
Cyphers of Fortune 2:56
Inside Cthulhu’s Eye 2:23
Radiation Sickness (Repulsion) 2:16
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 1861
Rejestracja: 2 lata temu

Szajtan rok temu

Lock Up szykuje się do wydania nowego albumu The Dregs Of Hades, który ujrzy światło dzienne 26 listopada. Wydawnictwo ukaże się pod skrzydłami wytwórni płytowej Listenable Records. 30 września ukaże się video do utworu Dark Force Of Conviction.

Obrazek

Tracklista:
01. Death Itself, Brother Of Sleep (Intro)
02. Hell Will Plague The Ruins
03. The Dregs Of Hades
04. Black Illumination
05. Dark Force Of Conviction
06. Misdirection Thief
07. Dead Legions
08. Triumph Of The Grotesque
09. Nameless Death
10. A Sinful Life Of Power
11. Ashes
12. The Blind Beast
13. Reign On In Hell
14. Crucifixion Of Distorted Existence
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4763
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Nowa płyta i nowy skład. Widzę powrót Lindberga więc może być album na dwa voice'y bo Sharp pozostał. Niestety Barkera brak więc na bateriach może być różnie. Nie mniej czekam bo zapowiada się solidny łomot.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3659
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere rok temu

Brakiem Barkera nie ma co się przejmować, gdyż Adam Jarvis z choinki się nie urwał - może nie jest to taka renoma, jak ww., ale te kilkanaście lat w Misery Index i od dekady w Pig Deststroyer robią swoje, co zapewne przełoży się na pozytywny wydźwięk i słuszny wpierdol w muzie Lock Up ;)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2019
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

No to jak z Jarvisem to czekam, bo ostatniej nawet nie pamietam, duet Tomka z Kevinem również ciekawi.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny
Posty: 2962
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

A Barker gdzieś teraz w ogóle gra aktywnie?
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3659
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere rok temu

Z tego, co mi wiadomo, to wciąż pogrywa z Brujeria.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny
Posty: 2962
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

To akurat kojarzę, ale trudno nazwać to regularnie grającym- jak na rozmach Nicka, który grał w bandach walących światowe trasy...
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3659
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere rok temu

Po inwazji kosmitów z planety Covid-19 można podobnie powiedzieć wielu sławnych muzykach. A Brujeria, jak już, pogrywa koncerty głównie w Ameryce, choć gdyby nie ci kosmici, to możliwe, że na jakie Obscene Extreme chętnie by wpadli — to już pięć lat od ich ostatniej wizyty, a byli też i 10 lat temu, więc wedle tego cyklu ... a tu jebana inwazja.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny
Posty: 2962
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Nt covida mogę Cię odesłać do kumpla ze szpitala, to sobie pogadacie o realu.

Ale Brujeria to delikatnie mówiąc niszowa kapela. Jak na kogoś , kto był istotnym elementem Cradle of Filth czy Dimmu Borgir i masę innych gościnnych etatów, to obecny stan to nawet nie emerytura, to letarg.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2019
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temuNowy, całkiem obiecujący kawałek.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2019
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temuI kolejny. Świetne bębny jakie lubię. Jarvis to gościu.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4817
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus rok temu

CzłowiekMłot pisze:
rok temu
Świetne bębny jakie lubię. Jarvis to gościu.
No raczej. :) Pierwszy lepszy bębniarz z łapanki to nie jest...
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4763
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Nowy album mówiąc krótko rozkurwia !!! Oj, dawno nie słyszałem płyty skomponowanej pod... perkusję. Obywatel, który napierdala w baterie pokazał ze wszech miar klasę. Cały album toczy się pod niego. Tyle ile tam jest przejść, rytmów, szpanerskich zagrywek to klasa sama w sobie. Jasne, takie albumy nagrywał Napalm Death, Morbid Angel a nawet... Amorphis ale kiedy to było. Nowy Lock Up to zderzenie Nausea, Brutal Truth i At The Gates bo każdy track to hicior i to taki, że możesz spokojnie na imprezie wypierdolić stół blatem w dół a wszyscy będą bić brawo. W sumie jedynym minusem są wokale Tomasa i nie, że są słabe, chujowe ale słychać upływ lat i brak mocy. Wiem, że daje z siebie maximum ale słychać, że nadgryza go ząb czasu. Było to też słychać na ostatnim At The Gates a tam spokojniejsze frazy były dlatego super, że Kevin Sharp służy pomocą i tam gdzie wjeżdża obłąkanie pomaga koledze. Mega wykurwisty album. Od razu ubyło mi 20 lat albo i lepiej.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”