Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Łeb Prosiaka

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Łeb Prosiaka to utworzony w 2001 roku warszawski grindcore'owy wysryw. Mam z tym zespołem taki oto problem, że grają całkiem niezły brutalny Grindcore z bardzo dobrym brzmieniem (no i ten ich werbel :)), ale teksty mają tak debilne, że zniechęcają do słuchania. Na koncie mają 2 całkiem udane pełniaki, a niedawno przypomnieli o sobie splitem ze świdnickim Nuclear Holocaust.

Obrazek
Skład:
Siwy - Drums ex-Druzgotor, ex-Monev, ex-Sparagmos, Hesbollah, Wóda i Pety, ex-Antigama, ex-Damnable, ex-Herman Rarebell, ex-Panzer Service
Łaskawiec - Guitars
Blitz - Vocals
Violator - Guitars (2017-present) ex-Excidium
▼ Byli muzycy
Domin - Bass ex-Slow Death
Robson - Bass (?-2017)
August - Drums Genius Ultor, Horror of Naatu, Stillborn, ex-Deception, Xul, ex-Call ov Unearthly, ex-Preludium
Suchy - Drums Pytong, ex-Krwiokał
Niski - Guitars
Aloś - Guitars
Tadzik - Unknown
Arturkowski - Unknown
Sebastian Rokicki - Unknown Antigama, ex-Dissection, ex-Garden of Worm, ex-Vexation (live), ex-C.I.C., ex-Different State, ex-Herman Rarebell
Wiracki - Unknown
Genix - Unknown
Aleksander "Alek" Kuśnieruk - Unknown ex-Deadication, ex-Insomnia
Łukasz Myszkowski - Unknown Antigama, Dante, ex-Sparagmos
Kuba - Bass (2017-2018) Anus Magulo, ex-Confusion
Dyskografia:
2003 - Promo [demo]
2003 - Sprośne hity vol.666 [demo]
2004 - Wielkie otwarcie parasola w dupie
2007 - Świnioujście
2017 - Łeb Prosiaka / Nuclear Holocaust [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/%C ... 3540370097

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 2 lata temu

Wspaniały zespół, nr 1 dla mnie jeśli chodzi o polskie grindowe podziemie. "Swinioujście" rządzi, co ciekawe za garami zasiada były członek Antigamy.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 7 mies. temu

Polscy klasycy wzorowego tekstowo grindkora znowu w akcji:

Taki o 666-ty POST!!!
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 7 mies. temu

Wielkie otwarcie parasola w dupie to nie tylko swietna plyta z grind corowym wypierdem, ale tez jedno z kultowych sentencjow: czy byl pan na wielkim otwarciu? Czego?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Molotow 666
Tormentor

Molotow 666 7 mies. temu

O fuck... To bym się wybrał... Miałem CD z 2007 "Świnoujście" ale kurka wodna gdzieś przepiłem... :cry:
deathwhore
Tormentor

deathwhore 7 mies. temu

CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
Wspaniały zespół, nr 1 dla mnie jeśli chodzi o polskie grindowe podziemie. "Swinioujście" rządzi, co ciekawe za garami zasiada były członek Antigamy.
Tam praktycznie wszyscy członkowie ówczesnej Antigamy grali. Nowe numery Łba polecam gorąco.
Nebiros pisze:
10 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 7 mies. temu

Bardzo lubię. Muzycznie jest naprawdę bardzo dobrze, ale w dalszym ciągu uważam, że za teksty należy się komuś wielkie otwarcie sami wiecie czego i w czym... ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 7 mies. temu

Tak jak nie jestem żadnym znawcą grindcore, w ogóle to tak szczerze to chuja tam się na tym gatunku znam, ale...Łeb Prosiaka to akurat znam i szanuję. Podczas libacji z moją paczką, poszukując ciekawych wynalazków muzycznych m.in. to się nam rzuciło w oczy i uszy. Nazwa kapeli i same tytuły pełniaków "Wielkie otwarcie parasola w dupie" i "Świnioujście" mówią za siebie :) Mnie się podoba, jak dla mnie lekkie i przyjemne. Raz na jakiś czas jak mam dobry humor to mnie najdzie i sobie odpalę co nieco. Podobnie mam też z Nuclear Vomit i ich "Oborą".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 7 mies. temu

deathwhore pisze:
7 mies. temu
CzłowiekMłot pisze:
2 lata temu
Tam praktycznie wszyscy członkowie ówczesnej Antigamy grali. Nowe numery Łba polecam gorąco.
Fakt, umknęło mej uwadze.

Jeśli o splicie z 2017 mowa, to można czegoś tam posłuchać, bardzo dobrego lirycznie jak i muzycznie kawałka "Konstytucja" chociażby:

deathwhore
Tormentor

deathwhore 7 mies. temu

Nie, nie o tym mowa. To akurat były odpady i jako odpady należy je traktować. Split tylko ze względu na Nuclear Holocaust. Ja mówię o nowym, jeszcze nienagranym materiale.
Nebiros pisze:
10 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”