Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4898
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hideous Mangleus

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kapela stara jak świat. Amerykańscy death metalowcy wplatający do swojej muzy sporo elementów gore i grindcore. Niezaprzeczalnym bogiem inspiratorem było w ich przypadku Impetigo oraz Necrophagia. Hideous Mangleus także uwielbiali chore wstawki z obleśnych horrorów, dźwięki łamanych kości i gotujący się wywar z ludzkiego mięsa. W tym całym szaleństwie było jednak sporo miejsca na zajebisty humor a nade wszystko świetną muzykę.

Powstali w 1989 roku i wydali dwa dema. Co prawda pierwsze nigdy się nie ukazało oficjalnie ale drugie już poleciało w świat i szybko o zespole zrobiło się sporo szumu. W 1990 roku ich EP'kę We Live... wydaje kultowa Thrash Records a po dwóch latach inny label wypuszcza kolejną Unearthing Grandma's Grave.

W 1996 roku wychodzi jedyny album All Your Friends Are Dead noszący taki sam tytuł jak drugie demo. Te prawie 70 min death grindcore upchanego na tej płycie to praktycznie wszystko co nagrali od początków istnienia. Słucha się przyjemnie bo sporo samplowanych przerywników jest pomiędzy kawałkami i nie czuć tego czasu trwania płyty. Na MA podają status aktywny ale ani nie zapowiada się nic nowego w kwestii nowych nagrań ani życie koncertowe.

Skład:
Jay Sinko - Guitars ex-Chaotic Tranquility, ex-Chaotic Plague, ex-Nunslaughter, ex-Rottrevore
Sam Biles - Vocals Goblin, ex-JonBenet Ramsey
▼ Byli muzycy
Joel "Skum" Bonde - Bass
Curt Bonde - Drums
Erik "Gorehammer" Benestelli - Drums ex-Befoul
Jim Sadist - Drums (session) (R.I.P. 2015) ex-All That Is Evil, ex-Hangnail, ex-Nordic Mist, ex-Sanhedrin, ex-Crucified Mortals, ex-Derkéta, ex-Gravewürm, ex-Nunslaughter, ex-Sloth, ex-Schnauzer, ex-The Spawn of Satan, ex-From the Depths, ex-Blood of Christ (live), ex-9 Shocks Terror, ex-Adobe Cyote, ex-Apartment 213, ex-Lek, ex-Minch, ex-Pile of Eggs, ex-Public Execution, ex-Satanic Threat, ex-Scarvers Calling, ex-Shepard Coat, ex-Spawn
Feev - Guitars
Maggoteater - Guitars ex-JonBenet Ramsey
▼ Muzycy koncertowi
Matt Heffner - Drums (2011) Blaspherian, Morbosidad, Oath of Cruelty, Thy Feeble Saviour, Terrorist (live), ex-Crusher, ex-Owl Witch, ex-Termination Force, ex-Obeisance (live), ex-Lethal Aggression (live), ex-Cronophage (live)
Dyskografia:
1989 - Support The Core [demo]
1990 - All Your Friends Are Dead [demo]
1990 - We Live... [EP]
1992 - Unearthing Grandma's Grave [EP]
1996 - All Your Friends Are Dead
2004 - Shadows That Kill [kompilacja]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Hi ... gleus/4417
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”