Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Okkultokrati

pit 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Okkultokrati pochodząca z Norwegii grupa zajmująca się mieszaniem punka z black metalem - według mnie to prawdopodobnie najznamienitsi przedstawiciele tego wielkiego dzieła. Dwa lata temu coś im się stało, a może uznali, że nie ma sensu się ograniczać... W każdym razie ostatni album, zatytułowany "Raspberry Dawn" różni się radykalnie od trzech poprzednich. To tylko moja interpretacja, ale wyobraźcie sobie: The Beatles grających post-punka z Fenrizem na wokalu. To nie żadne żarty w rodzaju The Meads of Asphodel (których nawet lubię), słychać że to na poważnie i najwyraźniej doskonale wiedzą co robią.

Skład:
Boris Leaf - Bass (?-2013), Guitars (2013-present) Hombre Malo, The Sons of Saturn, Årabrot (live)
Verminscum - Drums
BlackRace - Guitars (?-2013), Keyboards (2013-present) Haust
Erik Svarte - Guitars
Black Qvisling - Vocals
Fredrik Severin Lindstrøm Torvik - Keyboards (2015-present)
▼ Byli muzycy
Lars Dalen - Drums
▼ Muzycy koncertowi
Kjetil Nernes - Bass (2013) Årabrot, Nernes/Skagen
Dyskografia:
2008 - Okkultokrati [demo]
2009 - Knarkskog [EP]
2010 - Ingen veit alt [EP]
2010 - No Light for Mass
2011 - Hellebou Vol. III [split]
2011 - Okkultokrati / Årabrot [split]
2011 - Black Hole X-mas [split]
2012 - Snakereigns
2014 - Night Jerks
2016 - Raspberry Dawn
2020 - La ilden lyse

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ok ... 3540300766
BC: https://okkultokrati.bandcamp.com/music
BC: https://okkultokratisl.bandcamp.com/music
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Jak dla mnie to właśnie na ostatnim wypadają najlepiej. Starszych słucha się dobrze ale to "Malinowy Świt" potrząsnął mną najbardziej. Przetworzony, crustowy postpunk. Bardzo ciekawa rzecz.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Zgadzam się. Przy pierwszym kontakcie jest nawet szokujące (black i punk mają przecież szokować), przy drugim człowiek zastanawia się czy nie oszaleli, przy trzecim wie już, że w tym szaleństwie jest metoda.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 4 mies. temu

Słuchałem sobie dzisiaj i dalej wchodzi zajebiście. Tak jak pisałem wcześniej, dużo lepiej niż dość już przebrzmiałe black/punki ze starszych wydawnictw. Taka syntezatorowa, pulsująca punkowymi rytmami i wokoderowymi krzykami wirtualna rzeczywistość. Czy, jak kto woli, crustujące Joy Division lub Talking Heads :)

PS. W tym roku nowy album, La Ilden Lyse. Ciekawe, czy znowu odważą się na woltę.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 4 mies. temu

Potężny album, nie inaczej i jedna z najoryginalniejszych płyt z okolic post-punka w XXI wieku. Ale trzeba do niej dojrzeć.

Są już próbki nówki. Zapowiada się synteza "starego" z "nowym". Bardzo obiecujące.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Jest już ta powyższa płyta - La Ilden Lyse - w całości. Póki co na jutubie, pewnie za chwilę i na bandcampie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 mies. temu

Całkiem ciekawy zespół. Nie znam, ale się zapoznam, bo ten nowy materiał brzmi nawet dość zachęcająco.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”