Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Plebeian Grandstand

DiabelskiDom 3 lata temu

Obrazek
Odświeżam sobie dzisiaj ostatni album Francuzów i wyśmienicie mi wchodzi, zatem pora na założenie tematu. Sam znam tylko ten właśnie najnowszy, wydany w 2016 roku False Highs, True Lows i chociaż jest to w głównej części album black metalowy, to umieszczam wątek tutaj, bo chłopaki ponoć wyrastają z hardcore punka i mathcore'a. Nie wiem, nie słyszałem, wiem natomiast, że False Highs, True Lows jest bardzo przemyślanym konglomeratem black metalu i elementów post-hardocre i sludge, bardzo świeżym mimo sporego już wyeksploatowania tego muzycznego stylu. Rzekłbym, że brzmi to zupełnie inaczej niż takie Bosse de Nage czy Oathbreaker. Podejrzewam, że ta świeżość wynika z faktu zdecydowanej dominacji BM nad resztą, ale to już sami możecie ocenić. Poniżej macie bandcampa, warto sprawdzić.

Skład:
Simon Chaubard - Guitars (2005-present) Ancre, Montreal on Fire, Sed Non Satiata
Adrien Broué - Vocals (2005-present) Montreal on Fire, Noir Coeur
Ivo Kaltchev - Drums (2013-present) ex-Next on the List, PAL, Stuntman
Olivier Lolmède - Bass (2014-present) Drawers, Mourir, Vermine
▼ Byli muzycy
Cymon - Bass (?-2014) Flesh / Void, Présages, ex-Next on the List, Infestation [Fra], ex-Zubrowska
Jérôme - Bass
Raphael - Drums (2005-?)
Dyskografia:
2007 - The Vulture's Riot [EP]
2010 - How Hate Is Hard to Define
2011 - Bone Dance / Divider / Plebeian Grandstand [split]
2012 - Plebeian Grandstand / Cortez [split]
2014 - Lowgazers
2016 - False Highs, True Lows
2021 - Rien ne suffit

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pl ... 3540378315
BC: https://plebeiangrandstand.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 mies. temu

Dwa dni temu Debemur Morti Productions ogłosiła podpisanie z nimi kontraktu na wydanie ich czwartego albumu. Płyta ma nosić tytuł Rien ne suffit i planowana data wydania to 19 listopad.

Obrazek

Lista kompozycji:
01. Masse critique
02. À droite du démiurge, à gauche du néant
03. Tropisme
04. Part maudite
05. Angle mort
06. Espoir nuit naufrage
07. Nous en sommes là
08. Rien n’y fait
09. Jouis, camarade
10. Aube
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Bardziej tydzień temu, niż dwa dni, ale nie chciało mi się wstawiać, jako że kapeli sobie kiedyś tam posłuchałem, ale granko jest to nie dla mnie, a raczej dla prenumeratorów Noise Magazine.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek 2 mies. temu

yog pisze:
2 mies. temu
a raczej dla prenumeratorów Noise Magazine.
To coś dla mnie, tzn kupuję, ale nie czytam, ale jestem hipsterem więc chyba pasuję.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Jak najbardziej!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 mies. temu

Ja do tej pory nie słyszałem nic, poza False..., ale ten jak najbardziej polecam. Kapela niby gra to, co wszyscy już słyszeli, a robi to świeżo, z jajem i siłą.
Awatar użytkownika
Red Right Hand

Red Right Hand 2 mies. temu

Według mnie więcej tu black metalu niż hardcore'u. Obecność tematu w tym dziale może być trochę niekorzystna dla tego zespołu.

Muzyka to intensywna, mroczna, a hipsterska w bardzo w niewielkim stopniu. Noise nie prenumeruję, a do zespołu dotarłem przez fascynację jakimiś dysonansowym i technicznym graniem. Nie dostałem tu do końca tego, czego się spodziewałem (żadnej Deathspell Omegi, czy Imperial Triumphant) ale mi się spodobało.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

No ja się tym zajarałem właśnie dlatego, że black metal zdecydowanie dominuje tu nad hc, do tego w taki sposób, że nie słychać tu wtórności znakomitej większości kapel grających taką mieszankę. Mroczna i intensywna - o, to to.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Nie wiem ile prawdy w tym, co mówicie, bo ja się właśnie spodziewałem awangardowego blacku czy czegoś takiego i absolutnie tego nie otrzymałem i zapamiętałem ich ostatni album tak, że tam nie dominuje żaden black metal, a nowoczesne jakieś post-chujwieco - post-hc, post-metalcore czy co, ale na pewno nie post-bm.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Awangardowy nie, ale taki po francusku, jakieś Antaeusy, VI, DSO może trochę z Parakleksa, takie tematy. I do tego jakaś szczypta post-hardcore. Bardziej w elementach elementów riffów itp
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Mathcore może nawet tam słyszałem, post-mathcore, coś w tym stylu. W chuj w tym post-*-core, w każdym razie. I sludge jakieś ślady. Hipsteriada na pełnej kurwie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 mies. temu

Notka prasowa wydawcy
na "Rien ne suffit" zespół tworzy ciągłe napięcie chodząc po linie, zacierając granice pomiędzy awangardowym black metalem, chaotycznym hardcore, rozbuchanym jazzem, skorodowanym noise, eksperymentalną elektroniką i death/industrialem łącząc się w ultra-współczesnej formie post-metalu w najprawdziwszym znaczeniu tego terminu
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

@Pioniere - Pioni. Tak jak prosiłeś, poczytałem. Koledzy tylko potwierdzają wymienionymi wyzwiskami, że jest to nowoczesny metal. Jogi nawet użył "H word". W moim przypadku podobnie jak ma to miejsce z I.Triumphant, nie wyzywam ich od BMu (którego nie lubię i nie znam się), jeno DM. Co jeszcze, wspomniane DSO to taki wpływ jak Neurosis, Converge czy Voivod - Slyszysz w co 0.75 dzisiejszym zespole, i chyba tylko @DeDek wspomniał.

Zaprawdę powiadam wam, w XXIw różnice między gatunkami zacierają się i w gruncie rzeczy są naprawdę nieistotne, często zależą od pkt widzenia (słyszenia) i podejścia do odsłuchu.

Tak, hardcore jest. Gorguts (których w DSO tez słychać) as well. The Synarchy of Molten Bones właśnie leci — Dla mnie to death metalowy, nowoczesny album z blackowymi klimacikami i wokalami.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

Odpowiem najkrócej, jak tylko mogę - niezależnie od granego stylu metalu, czy tam core "przecież wszystko zaczęło się od Voivod", wspominałem już o tym nie raz, ... poza metal może już mnie będę wychodził w dalsze koligacje, co skąd.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

Pioniere pisze:
miesiąc temu
Odpowiem najkrócej, jak tylko mogę - niezależnie od granego stylu metalu, czy tam core "przecież wszystko zaczęło się od Voivod", wspominałem już o tym nie raz, ... poza metal może już mnie będę wychodził w dalsze koligacje, co skąd.
No tak, wspominałeś o tym nie raz, nie dwa. No i?

:)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

Przyznaję ci racje w sprawie Voivod, a raczej to ty mi, bo ja to lata temu pisałem, że wpłynął on również na DSO i współczesny black metal, ż którego hardcoreowi bohaterzy wątku czerpią inspiracje. Podobnie te wymienione przez ciebie zespoły "nowoczesnego" metalu, zawdzięczają sporo ewolucji, jaką pchnął w metal m.in. Voivod, lecz w wypadku PG nie jest to jednak przełożone bezpośrednio z muzy Kanadyjczyków, a z pochodnych na które oddziaływała, w tym właśnie ich rodaków z DSO.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

Jak również tych, które wymieniłem ja i kilka osób przede mną... O ile cokolwiek wymieniłem... W czym problem?

Nie wciskasz przypadkiem na afisz że ty pierwszy tego tegens?

OK, jesteś pierwszym "metalowcem-klikatorem" brutallandu. Na zdrowie ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

Nic nie wciskam. Twój udawany brak pamięci, wcale mnie nie bawi. Ileż razy można dyskutować o tym samym, tylko w innym wątku? Udawaj dalej, że nie kumasz, o co chodzi w tych porównaniach i zależnościach wpływów. I tu przyznam, że porównania samych kapel, a raczej pewnych aspektów ich muzy, jak najbardziej trafne podałeś, jednak co do zawartości samego DM-u w muzie PG się nie zgadzam.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

Pioniere pisze: Nic nie wciskam. Twój udawany brak pamięci, wcale mnie nie bawi. Ileż razy można dyskutować o tym samym, tylko w innym wątku? Udawaj dalej, że nie kumasz, o co chodzi w tych porównaniach i zależnościach wpływów. I tu przyznam, że porównania samych kapel, a raczej pewnych aspektów ich muzy, jak najbardziej trafne podałeś, jednak co do zawartości samego DM-u w muzie PG się nie zgadzam.
Mój barak pamięci troszkę się sypie ale o ile ta krótkoterminowa mnie nie myli, to ty wyskoczyłeś pierwszy. Z tym BM to już chyba pół żartem pół serio pół szyderczo ( i ćwierć wieczo co by ciągu nie psuć) wytłumaczyłem, zbyt marne moje obeznanie by się wychylać z mondrościom. Pamiętasz? Zauważyłeś? Zresztą z czego ja się w ogóle tłumaczę, publicznie! :D

Masz też prawo się nie zgadzać. W szołcie byśmy pogadali... A nie kłótnie o zeszyt...
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

No nie ma sensu się spierać ;) ... posłuchaj se dla lepszego oglądu płyt DSO Si Monvmentvm Reqvires, Circvmspice oraz Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum. A tak poza tym to kliknij se może z łaski swojej tu i spróbuj sprawdzić zupełnie co innego, co też mogłoby znaleźć się w tym dziale.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

Hahaha jaki blok reklamowy... :D Co to tam, Bloodhound Gang? ;)

Pokój.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom miesiąc temu

Pioniere pisze:
miesiąc temu
No nie ma sensu się spierać ;) ... posłuchaj se dla lepszego oglądu płyt DSO Si Monvmentvm Reqvires, Circvmspice oraz Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum. A tak poza tym to kliknij se może z łaski swojej tu i spróbuj sprawdzić zupełnie co innego, co też mogłoby znaleźć się w tym dziale.
Nie. Niech Rysiek posłucha Blood Libels Antaeusa i De Praestegiis Angelorum VI. Bo Wy mu wciskacie DSO, a to w ogóle nie ma związku. Te dwa albumy + nutka hardcore i wyjdzie False Highs, True Lows.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

To DsO nie wymyśliło dysonansów? Całe życie w kłamstwie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan tydzień temu

Nowy album do odsłuchu

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”