Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Plebeian Grandstand

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek
Odświeżam sobie dzisiaj ostatni album Francuzów i wyśmienicie mi wchodzi, zatem pora na założenie tematu. Sam znam tylko ten właśnie najnowszy, wydany w 2016 roku False Highs, True Lows i chociaż jest to w głównej części album black metalowy, to umieszczam wątek tutaj, bo chłopaki ponoć wyrastają z hardcore punka i mathcore'a. Nie wiem, nie słyszałem, wiem natomiast, że False Highs, True Lows jest bardzo przemyślanym konglomeratem black metalu i elementów post-hardocre i sludge, bardzo świeżym mimo sporego już wyeksploatowania tego muzycznego stylu. Rzekłbym, że brzmi to zupełnie inaczej niż takie Bosse de Nage czy Oathbreaker. Podejrzewam, że ta świeżość wynika z faktu zdecydowanej dominacji BM nad resztą, ale to już sami możecie ocenić. Poniżej macie bandcampa, warto sprawdzić.

Skład:
Simon Chaubard - Guitars (2005-present) Ancre, Montreal on Fire, Sed Non Satiata
Adrien Broué - Vocals (2005-present) Montreal on Fire, Noir Coeur
Ivo Kaltchev - Drums (2013-present) ex-Next on the List, PAL, Stuntman
Olivier Lolmède - Bass (2014-present) Drawers, Mourir, Vermine
▼ Byli muzycy
Cymon - Bass (?-2014) Flesh / Void, Présages, ex-Next on the List, Infestation [Fra], ex-Zubrowska
Jérôme - Bass
Raphael - Drums (2005-?)
Dyskografia:
2007 - The Vulture's Riot [EP]
2010 - How Hate Is Hard to Define
2011 - Bone Dance / Divider / Plebeian Grandstand [split]
2012 - Plebeian Grandstand / Cortez [split]
2014 - Lowgazers
2016 - False Highs, True Lows
2021 - Rien ne suffit

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pl ... 3540378315
BC: https://plebeiangrandstand.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 lata temu

Dwa dni temu Debemur Morti Productions ogłosiła podpisanie z nimi kontraktu na wydanie ich czwartego albumu. Płyta ma nosić tytuł Rien ne suffit i planowana data wydania to 19 listopad.

Obrazek

Lista kompozycji:
01. Masse critique
02. À droite du démiurge, à gauche du néant
03. Tropisme
04. Part maudite
05. Angle mort
06. Espoir nuit naufrage
07. Nous en sommes là
08. Rien n’y fait
09. Jouis, camarade
10. Aube
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Bardziej tydzień temu, niż dwa dni, ale nie chciało mi się wstawiać, jako że kapeli sobie kiedyś tam posłuchałem, ale granko jest to nie dla mnie, a raczej dla prenumeratorów Noise Magazine.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny

Lis 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
a raczej dla prenumeratorów Noise Magazine.
To coś dla mnie, tzn kupuję, ale nie czytam, ale jestem hipsterem więc chyba pasuję.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Jak najbardziej!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Ja do tej pory nie słyszałem nic, poza False..., ale ten jak najbardziej polecam. Kapela niby gra to, co wszyscy już słyszeli, a robi to świeżo, z jajem i siłą.
Red Right Hand

Red Right Hand 2 lata temu

Według mnie więcej tu black metalu niż hardcore'u. Obecność tematu w tym dziale może być trochę niekorzystna dla tego zespołu.

Muzyka to intensywna, mroczna, a hipsterska w bardzo w niewielkim stopniu. Noise nie prenumeruję, a do zespołu dotarłem przez fascynację jakimiś dysonansowym i technicznym graniem. Nie dostałem tu do końca tego, czego się spodziewałem (żadnej Deathspell Omegi, czy Imperial Triumphant) ale mi się spodobało.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

No ja się tym zajarałem właśnie dlatego, że black metal zdecydowanie dominuje tu nad hc, do tego w taki sposób, że nie słychać tu wtórności znakomitej większości kapel grających taką mieszankę. Mroczna i intensywna - o, to to.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Nie wiem ile prawdy w tym, co mówicie, bo ja się właśnie spodziewałem awangardowego blacku czy czegoś takiego i absolutnie tego nie otrzymałem i zapamiętałem ich ostatni album tak, że tam nie dominuje żaden black metal, a nowoczesne jakieś post-chujwieco - post-hc, post-metalcore czy co, ale na pewno nie post-bm.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Awangardowy nie, ale taki po francusku, jakieś Antaeusy, VI, DSO może trochę z Parakleksa, takie tematy. I do tego jakaś szczypta post-hardcore. Bardziej w elementach elementów riffów itp
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Mathcore może nawet tam słyszałem, post-mathcore, coś w tym stylu. W chuj w tym post-*-core, w każdym razie. I sludge jakieś ślady. Hipsteriada na pełnej kurwie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 lata temu

Notka prasowa wydawcy
na "Rien ne suffit" zespół tworzy ciągłe napięcie chodząc po linie, zacierając granice pomiędzy awangardowym black metalem, chaotycznym hardcore, rozbuchanym jazzem, skorodowanym noise, eksperymentalną elektroniką i death/industrialem łącząc się w ultra-współczesnej formie post-metalu w najprawdziwszym znaczeniu tego terminu
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 lata temu

@Pioniere - Pioni. Tak jak prosiłeś, poczytałem. Koledzy tylko potwierdzają wymienionymi wyzwiskami, że jest to nowoczesny metal. Jogi nawet użył "H word". W moim przypadku podobnie jak ma to miejsce z I.Triumphant, nie wyzywam ich od BMu (którego nie lubię i nie znam się), jeno DM. Co jeszcze, wspomniane DSO to taki wpływ jak Neurosis, Converge czy Voivod - Slyszysz w co 0.75 dzisiejszym zespole, i chyba tylko @DeDek wspomniał.

Zaprawdę powiadam wam, w XXIw różnice między gatunkami zacierają się i w gruncie rzeczy są naprawdę nieistotne, często zależą od pkt widzenia (słyszenia) i podejścia do odsłuchu.

Tak, hardcore jest. Gorguts (których w DSO tez słychać) as well. The Synarchy of Molten Bones właśnie leci — Dla mnie to death metalowy, nowoczesny album z blackowymi klimacikami i wokalami.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

Odpowiem najkrócej, jak tylko mogę - niezależnie od granego stylu metalu, czy tam core "przecież wszystko zaczęło się od Voivod", wspominałem już o tym nie raz, ... poza metal może już mnie będę wychodził w dalsze koligacje, co skąd.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 lata temu

Pioniere pisze:
2 lata temu
Odpowiem najkrócej, jak tylko mogę - niezależnie od granego stylu metalu, czy tam core "przecież wszystko zaczęło się od Voivod", wspominałem już o tym nie raz, ... poza metal może już mnie będę wychodził w dalsze koligacje, co skąd.
No tak, wspominałeś o tym nie raz, nie dwa. No i?

:)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

Przyznaję ci racje w sprawie Voivod, a raczej to ty mi, bo ja to lata temu pisałem, że wpłynął on również na DSO i współczesny black metal, ż którego hardcoreowi bohaterzy wątku czerpią inspiracje. Podobnie te wymienione przez ciebie zespoły "nowoczesnego" metalu, zawdzięczają sporo ewolucji, jaką pchnął w metal m.in. Voivod, lecz w wypadku PG nie jest to jednak przełożone bezpośrednio z muzy Kanadyjczyków, a z pochodnych na które oddziaływała, w tym właśnie ich rodaków z DSO.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 lata temu

Jak również tych, które wymieniłem ja i kilka osób przede mną... O ile cokolwiek wymieniłem... W czym problem?

Nie wciskasz przypadkiem na afisz że ty pierwszy tego tegens?

OK, jesteś pierwszym "metalowcem-klikatorem" brutallandu. Na zdrowie ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

Nic nie wciskam. Twój udawany brak pamięci, wcale mnie nie bawi. Ileż razy można dyskutować o tym samym, tylko w innym wątku? Udawaj dalej, że nie kumasz, o co chodzi w tych porównaniach i zależnościach wpływów. I tu przyznam, że porównania samych kapel, a raczej pewnych aspektów ich muzy, jak najbardziej trafne podałeś, jednak co do zawartości samego DM-u w muzie PG się nie zgadzam.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 lata temu

Pioniere pisze: Nic nie wciskam. Twój udawany brak pamięci, wcale mnie nie bawi. Ileż razy można dyskutować o tym samym, tylko w innym wątku? Udawaj dalej, że nie kumasz, o co chodzi w tych porównaniach i zależnościach wpływów. I tu przyznam, że porównania samych kapel, a raczej pewnych aspektów ich muzy, jak najbardziej trafne podałeś, jednak co do zawartości samego DM-u w muzie PG się nie zgadzam.
Mój barak pamięci troszkę się sypie ale o ile ta krótkoterminowa mnie nie myli, to ty wyskoczyłeś pierwszy. Z tym BM to już chyba pół żartem pół serio pół szyderczo ( i ćwierć wieczo co by ciągu nie psuć) wytłumaczyłem, zbyt marne moje obeznanie by się wychylać z mondrościom. Pamiętasz? Zauważyłeś? Zresztą z czego ja się w ogóle tłumaczę, publicznie! :D

Masz też prawo się nie zgadzać. W szołcie byśmy pogadali... A nie kłótnie o zeszyt...
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

No nie ma sensu się spierać ;) ... posłuchaj se dla lepszego oglądu płyt DSO Si Monvmentvm Reqvires, Circvmspice oraz Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum. A tak poza tym to kliknij se może z łaski swojej tu i spróbuj sprawdzić zupełnie co innego, co też mogłoby znaleźć się w tym dziale.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 lata temu

Hahaha jaki blok reklamowy... :D Co to tam, Bloodhound Gang? ;)

Pokój.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Pioniere pisze:
2 lata temu
No nie ma sensu się spierać ;) ... posłuchaj se dla lepszego oglądu płyt DSO Si Monvmentvm Reqvires, Circvmspice oraz Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum. A tak poza tym to kliknij se może z łaski swojej tu i spróbuj sprawdzić zupełnie co innego, co też mogłoby znaleźć się w tym dziale.
Nie. Niech Rysiek posłucha Blood Libels Antaeusa i De Praestegiis Angelorum VI. Bo Wy mu wciskacie DSO, a to w ogóle nie ma związku. Te dwa albumy + nutka hardcore i wyjdzie False Highs, True Lows.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

To DsO nie wymyśliło dysonansów? Całe życie w kłamstwie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 lata temu

Nowy album do odsłuchu
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 lata temu

Nie wiem o czym tam na górze piszecie, tzn. przeczytałem i niezrozumiałem. Ja bym to opisał jako muzykę mroczną, ciężką i nieprzyjemną (ostatni album, reszty nie poznałem). Krótko rzecz ujmując; podoba się.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”