Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2559
Rejestracja: 3 lata temu

Wormrot

Pioniere 3 lata temu

Obrazek
Wormrot to jedna z najlepszych pochodzących z południowej Azji grindcore-owych kapel, jaką znam.

Powstali w 2007 roku w Singapurze z inicjatywy trzech "wojaków": gitarzysty Rasyida Juraimi, wokalisty Arif'a oraz perkusisty Fitri'ego. Przez zespół w początkowym okresie przewinęło się jeszcze kilku innych perkusistów oraz basista Halim, jednakoż znajomość z koszar Arifa i Fitri'ego, który był jego podkomendnym w jednostce, scementowała i utrwaliła skład grupy niemalże na stałe.

W powyższym składzie nagrali większość swych materiałów w tym: samodzielnie wydane demo, szereg splitów, trzy EP-ki i dwa longplaye. Drugi LP "Dirge" wyszedł już po podpisaniu kontraktu z Digby Pearsonem w barwach Earache Records, z którą to wytwórnią kontynuują swą współpracę do dziś. W ich barwach wznowione zostało wydanie debiutu, a ostatnim owocem tej współpracy jest wydany w ubiegłym roku trzeci album grupy pt. "Voices". Ukazał się on z dużym opóźnieniem, gdyż tuż przed jego nagraniem Fitri przeszedł na ciemną stronę mocy, przestał przychodzić na próby, kontaktować z kolegami i w efekcie zaginął bez śladu. Zespół blisko rok szukał jego następcy, by w końcu przygarnąć na jego miejsce Vijesha Ghariwala, z którym wreszcie nagrany został, skomponowany dwa lata wcześniej materiał z "Voices".

Muzycznie Wormrot to nowoczesny Grindcore, charakteryzujący się zapadającymi w pamięć słuchacza wyjątkowo chwytliwymi riffami, unurzanymi zarówno w thrashowej agresji, jak i specyficznym dla Grindcore'a charakterystycznym groove hardcore-owego filingu. W nowszym wydaniu z ostatniego LP poza ww. pojawia się więcej wpływów Crusta, Noise'a, czy nawet przewijających się w tle melodyjnych elementów Metalcore, czy post-Hardcore utkanych w pokręcone, niestroniące od dysonansów i wszelkich łamańców riffy, które kojarzą mi się z muzą Converge. Wszystko to napędzane jest bezlitosną turbo odrzutową rytmiką, blastującą na wszelkie możliwe sposoby oraz okraszone maga-brutalnymi wyziewami, jak i wściekłymi PV/Hard-core-owymi wokalizami. Wypośrodkowując całość, otrzymamy mniej więcej miks pomiędzy muzą Napalm Death, Brutal Truth, a Pig Destroyer.

Obrazek
Skład:
Rasyid - Guitars (2007-2012, 2013-present) Marijannah, Satan!, ex-Buto
Arif - Vocals (2007-2012, 2013-present) Projectile Disembowelment, ex-Buto, Code/Error, ex-Flesh Disgorged
Vijesh - Drums (2015-present) Absence of the Sacred, Dehumanize (live), ex-Draconis Infernum, ex-Oshiego
▼ Byli muzycy
Halim - Bass (2007) Arbitrary Element, Dusk, Soul Devour, Ulterior Decimation, ex-Bunuh, Sihir, ex-Battlestorm, ex-Cardiac Necropsy, ex-Ilemauzar, ex-Impiety
Fitri - Drums (2007, 2008-2012, 2013-2015) Tools of the Trade, ex-Buto, ex-Analdicktion
Acit - Drums (2007) Hellghast, Rakaz, Septikaemia, ex-Soul Devour
Ibrahim - Drums (2007-2008) Nympholepsy, Virulency (Sgp)
▼ Muzycy koncertowi
Fauz - Drums (2008) Chaos Regal, Istidraj, ex-Hail, ex-Kibosh Sybil Kismet, ex-As Sahar, ex-Impiety, ex-KSK, ex-Meltgsnow, ex-Oshiego, ex-Rejex, ex-Sadiztik Impaler
Obrazek
Dyskografia:
2007 - Demo/Promo 2007 [demo]
2008 - Dead [EP]
2008 - Diseptic / Wormrot [split]
2009 - Abuse
2010 - Wormrot / I Abhor [split]
2011 - Food for the Revolution #1 [split]
2011 - Dirge
2011 - Decibel Flexi Series [EP]
2011 - Noise [EP]
2012 - Thrashcore Ball VI [split]
2016 - Voices
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wormrot/3540285169
BC: https://wormrot.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1169
Rejestracja: 3 lata temu

pp3088 3 lata temu

Spodobali mi się już gdy wydali Abuse - to był świetny materiał, z wyraźnymi wpływami crust punka. Dobre kompozycje i pełno energii. Potem dostajemy powtórkę z rozrywki w postaci bardzo dobre Dirge. No i album z 2016, ale to jest petarda, naprawdę spore zaskoczenie. Urozmaicili kompozycje, dodali sporo melodii, trochę Nasum, trochę RS i wyszło wyjątkowo udane płyciwo. Płyta jest wystarczająco ostra, ale jednocześnie melodyjna i po prostu fajna, dzięki czemu wydaje się idealną płytą do przekonania kogoś, że grind to coś więcej niż hałas i darcie mordy.

Ciekawe jak się Pionierowi ta płyta spodobała. Czekam na wypowiedź!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2559
Rejestracja: 3 lata temu

Pioniere 3 lata temu

pp3088 pisze:
3 lata temu
Ciekawe jak się Pionierowi ta płyta spodobała. Czekam na wypowiedź!
A i owszem spodobała. Album przez swą charakterystyczną zmianę w stylistyce, te melodyjne Converge-owe naleciałości, nabrał pewnej świeżości, lecz i tak wolę ich starsze dokonania i taki Dirge jest jak dla mnie stylistycznie o niebo lepszy, co nie znaczy wcale, że Voises nie zasłużył z mej strony na wyróżnienie — trafił przecież do rocznego zestawiania, na którym znalazł się może nie w najściślejszej czołówce, ale tuż tuż za nią.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 12550
Rejestracja: 3 lata temu

yog 3 lata temu

Nie wiem za bardzo nic o nich, poza tym, że podobno nic nowego nie wymyślili, ale scena z Singapuru im wdzięczna. Przypadkowo trafiłem jednak na najwspanialszą fotografię na świecie:

Obrazek

Po uśmiechu widać, że się jej podoba w chuj.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 3 lata temu

Endymion 3 lata temu

Katuje ostatnio Voices. Bardzo mi się podoba, jest wściekły, szybki i fajnie urozmaicony black metalowymi patentami. Muszę sprawdzić resztę dyskografi.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2559
Rejestracja: 3 lata temu

Pioniere 3 lata temu

Poprzednie znacząco się od niej różnią i są wg. mnie w chuj lepsze. BTW Gdzie tam jest obecny ten Black Metal? Chyba tylko na powyższym zdjęciu - blackmetalowy słuchacz :P
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2559
Rejestracja: 3 lata temu

Pioniere 2 lata temu

W marcu tego roku ukazała się debiutancka EP-ką Code Error projektu muzycznego byłych i obecnych muzyków z Wormrot (były pałker w roli basisty) oraz gitarzysty Tools of the Trade. Niby tylko 10 min z miksem Grindcore i D-beat HC Punka, a chłoszcze to po uszach bezlitośnie i zapalczywie, niczym Rzymianin przestępcę przed ukrzyżowaniem.https://codeerror.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1027
Rejestracja: 3 lata temu

porwanie w satanistanie 2 lata temu

WOW. Właśnie sobie uswiadomiłem, że słucham tego na pętli chyba z 7 raz z rzędu.

To metaliczno-tłuste brzmienie po proste masakruje, a i konceptów, szczególnie rytmicznych, jak na tak krótki materiał upakowali tam chłopy zaskakująco sporo. Nie mam pytań, jestem kupiony.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”