Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Wormrot

#1

Pioniere 7 lata temu

Obrazek
Wormrot to jedna z najlepszych pochodzących z południowej Azji grindcore-owych kapel, jaką znam.

Powstali w 2007 roku w Singapurze z inicjatywy trzech "wojaków": gitarzysty Rasyida Juraimi, wokalisty Arif'a oraz perkusisty Fitri'ego. Przez zespół w początkowym okresie przewinęło się jeszcze kilku innych perkusistów oraz basista Halim, jednakoż znajomość z koszar Arifa i Fitri'ego, który był jego podkomendnym w jednostce, scementowała i utrwaliła skład grupy niemalże na stałe.

W powyższym składzie nagrali większość swych materiałów w tym: samodzielnie wydane demo, szereg splitów, trzy EP-ki i dwa longplaye. Drugi LP "Dirge" wyszedł już po podpisaniu kontraktu z Digby Pearsonem w barwach Earache Records, z którą to wytwórnią kontynuują swą współpracę do dziś. W ich barwach wznowione zostało wydanie debiutu, a ostatnim owocem tej współpracy jest wydany w ubiegłym roku trzeci album grupy pt. "Voices". Ukazał się on z dużym opóźnieniem, gdyż tuż przed jego nagraniem Fitri przeszedł na ciemną stronę mocy, przestał przychodzić na próby, kontaktować z kolegami i w efekcie zaginął bez śladu. Zespół blisko rok szukał jego następcy, by w końcu przygarnąć na jego miejsce Vijesha Ghariwala, z którym wreszcie nagrany został, skomponowany dwa lata wcześniej materiał z "Voices".

Muzycznie Wormrot to nowoczesny Grindcore, charakteryzujący się zapadającymi w pamięć słuchacza wyjątkowo chwytliwymi riffami, unurzanymi zarówno w thrashowej agresji, jak i specyficznym dla Grindcore'a charakterystycznym groove hardcore-owego filingu. W nowszym wydaniu z ostatniego LP poza ww. pojawia się więcej wpływów Crusta, Noise'a, czy nawet przewijających się w tle melodyjnych elementów Metalcore, czy post-Hardcore utkanych w pokręcone, niestroniące od dysonansów i wszelkich łamańców riffy, które kojarzą mi się z muzą Converge. Wszystko to napędzane jest bezlitosną turbo odrzutową rytmiką, blastującą na wszelkie możliwe sposoby oraz okraszone maga-brutalnymi wyziewami, jak i wściekłymi PV/Hard-core-owymi wokalizami. Wypośrodkowując całość, otrzymamy mniej więcej miks pomiędzy muzą Napalm Death, Brutal Truth, a Pig Destroyer.

Obrazek
Skład:
Rasyid - Guitars (2007-2012, 2013-present) Marijannah, Satan!, ex-Buto
Arif - Vocals (2007-2012, 2013-present) Projectile Disembowelment, ex-Buto, Code/Error, ex-Flesh Disgorged
Vijesh - Drums (2015-present) Absence of the Sacred, Dehumanize (live), ex-Draconis Infernum, ex-Oshiego
▼ Byli muzycy
Halim - Bass (2007) Arbitrary Element, Dusk, Soul Devour, Ulterior Decimation, ex-Bunuh, Sihir, ex-Battlestorm, ex-Cardiac Necropsy, ex-Ilemauzar, ex-Impiety
Fitri - Drums (2007, 2008-2012, 2013-2015) Tools of the Trade, ex-Buto, ex-Analdicktion
Acit - Drums (2007) Hellghast, Rakaz, Septikaemia, ex-Soul Devour
Ibrahim - Drums (2007-2008) Nympholepsy, Virulency (Sgp)
▼ Muzycy koncertowi
Fauz - Drums (2008) Chaos Regal, Istidraj, ex-Hail, ex-Kibosh Sybil Kismet, ex-As Sahar, ex-Impiety, ex-KSK, ex-Meltgsnow, ex-Oshiego, ex-Rejex, ex-Sadiztik Impaler
Obrazek
Dyskografia:
2007 - Demo/Promo 2007 [demo]
2008 - Dead [EP]
2008 - Diseptic / Wormrot [split]
2009 - Abuse
2010 - Wormrot / I Abhor [split]
2011 - Food for the Revolution #1 [split]
2011 - Dirge
2011 - Decibel Flexi Series [EP]
2011 - Noise [EP]
2012 - Thrashcore Ball VI [split]
2016 - Voices




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wormrot/3540285169
BC: https://wormrot.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Spodobali mi się już gdy wydali Abuse - to był świetny materiał, z wyraźnymi wpływami crust punka. Dobre kompozycje i pełno energii. Potem dostajemy powtórkę z rozrywki w postaci bardzo dobre Dirge. No i album z 2016, ale to jest petarda, naprawdę spore zaskoczenie. Urozmaicili kompozycje, dodali sporo melodii, trochę Nasum, trochę RS i wyszło wyjątkowo udane płyciwo. Płyta jest wystarczająco ostra, ale jednocześnie melodyjna i po prostu fajna, dzięki czemu wydaje się idealną płytą do przekonania kogoś, że grind to coś więcej niż hałas i darcie mordy.

Ciekawe jak się Pionierowi ta płyta spodobała. Czekam na wypowiedź!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Ciekawe jak się Pionierowi ta płyta spodobała. Czekam na wypowiedź!
A i owszem spodobała. Album przez swą charakterystyczną zmianę w stylistyce, te melodyjne Converge-owe naleciałości, nabrał pewnej świeżości, lecz i tak wolę ich starsze dokonania i taki Dirge jest jak dla mnie stylistycznie o niebo lepszy, co nie znaczy wcale, że Voises nie zasłużył z mej strony na wyróżnienie — trafił przecież do rocznego zestawiania, na którym znalazł się może nie w najściślejszej czołówce, ale tuż tuż za nią.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Nie wiem za bardzo nic o nich, poza tym, że podobno nic nowego nie wymyślili, ale scena z Singapuru im wdzięczna. Przypadkowo trafiłem jednak na najwspanialszą fotografię na świecie:

Obrazek

Po uśmiechu widać, że się jej podoba w chuj.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Endymion 6 lata temu

Katuje ostatnio Voices. Bardzo mi się podoba, jest wściekły, szybki i fajnie urozmaicony black metalowymi patentami. Muszę sprawdzić resztę dyskografi.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 6 lata temu

Poprzednie znacząco się od niej różnią i są wg. mnie w chuj lepsze. BTW Gdzie tam jest obecny ten Black Metal? Chyba tylko na powyższym zdjęciu - blackmetalowy słuchacz :P
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Pioniere 5 lata temu

W marcu tego roku ukazała się debiutancka EP-ką Code Error projektu muzycznego byłych i obecnych muzyków z Wormrot (były pałker w roli basisty) oraz gitarzysty Tools of the Trade. Niby tylko 10 min z miksem Grindcore i D-beat HC Punka, a chłoszcze to po uszach bezlitośnie i zapalczywie, niczym Rzymianin przestępcę przed ukrzyżowaniem.



https://codeerror.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#8

porwanie w satanistanie 5 lata temu

WOW. Właśnie sobie uswiadomiłem, że słucham tego na pętli chyba z 7 raz z rzędu.

To metaliczno-tłuste brzmienie po proste masakruje, a i konceptów, szczególnie rytmicznych, jak na tak krótki materiał upakowali tam chłopy zaskakująco sporo. Nie mam pytań, jestem kupiony.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#9

Szajtan 2 lata temu

Z zaskoczenia wjeżdza nowy numer promujący album Hiss, który ukaże się w lipcu w Earache Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#10

Hajasz 2 lata temu

No i taki prezent na urodziny to ja rozumiem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#11

Derelict 2 lata temu

Uuuuu, gładziudko wchodzi ten numerek. Bardzo ładny.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#12

kurz 2 lata temu

Nie znam kapeli, ale piosenka ładna. Melodyjnie, szybko, z werwą. Trzeba się zapoznać, co tam na początek wrzucić?
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#13

pp3088 2 lata temu

kurz pisze:
2 lata temu
Nie znam kapeli, ale piosenka ładna. Melodyjnie, szybko, z werwą. Trzeba się zapoznać, co tam na początek wrzucić?
Ich 3 pełniaki trwają niewiele ponad godzinę. Myślę, że możesz jechać od debiutu do trójki ; ) EP-ka Noise też bdb.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#14

kurz 2 lata temu

Zajebisty kapel. Wszystko tu gra jak powinno.
Dirge!!!
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#15

Derelict rok temu

"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#16

Szajtan rok temu

Już jest! Nowy album Hiss ma dziś swoją premierę.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#17

Hajasz rok temu

O kierwa ale to jest doskonała płyta!!! Ile tu się smaczków pojawiło, nowości. Na szczęście sedno muzyki Wormrot pozostało takie samo czyli wyjebać od początku szlaga na japę a potem konsekwentnie poprawiać. Nad całością Hiss ciągle unosi się duch scumowego Napalm Death a w wielu momentach chłopaki z Wormrot grają jakby to była ich sesja na Peela. Koleś na bateriach pokazuje tu kunszt w pełni, wtóruje mu gość obsługujący grube wiosło. Wokalista przechodzi samego siebie i nawet te fragmenty kiedy śpiewa normalnym głosem idealnie współgrają z całością. Nie, nie usłyszycie tu jebanego hehe stonerka, sludge czy innych popierdolonych eksperymentów zwanych awangardą. Hiss to wpierdol, na który składają się kujawiaki w postaci szalonego punka, wściekłego hardcore i napierdalającego grindziora. Najlepiej opisać ten album można za pomocą tylko jednego kawałka jakim jest trzeci Behind Closed Doors, gdzie wyraźnie są rozdzielone wspomniane wcześniej elementy. Są też melodie, którymi nie pogardziłaby Mgła. Tytuł kawałka czwartego to chyba sobie zrobię na koszulce taki to kierwa cios "When Talking Fails, It's Time for Violence". Obstawiam, że w tym roku raczej nic z ekstremy nie przebije Hiss i jest to zakup obowiązkowy aż się łza w kąciku uroni kiedy widzisz płytę z grindcorem wydaną z logo Earache w 2022 roku. Ten album to przebojowe riffowanko z brakiem miejsca na odpoczynek a ten znajdziemy tylko przez półtorej minuty kawałka Sea of Disease. Dalej ponownie nie ma litości tylko moshing aż głowa odpadnie. Jeśli ci się wydaje, że posłuchasz sobie Hiss zajadając popcorn to szybko zostaniesz wyprowadzony z błędu. O kierwa ale to jest doskonała płyta!!!
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog rok temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#19

pp3088 rok temu

Obrazek

Obrazek

Serio, co się właśnie odjaniepawla to ja nawet nie!

Bardzo dobry album chłopaków, kibicowałem im od ich początków 8-)
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#20

Derelict rok temu

Gratuluje, gratulacje!!!
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#21

deathwhore rok temu

Będę musiał do tego podejść jeszcze raz, bo w ogóle nie pojmuję zachwytów nad tą ostatnią płytą. Jakoś za lekko, za przyjemnie, za mało wpierdolu, a i wcale nie tak pojebane jak było obiecywane. Chociaż chciałbym znaleźć w tym metodę, że to jednak cudo, a nie cudowanie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#22

kurz rok temu

O widzę, że nie jestem sam w tym braku zachwytów.. Nie szturcha członka, chociaż zostawiłem to na liście, może jak wrócę za jakiś czas, to pyknie.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#23

CzłowiekMłot rok temu

Obrazek

Takie rzeczy w lutym przyszłego roku - Kraków i Warszawa.

Kapeli jeszcze nie słuchałem hehe
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#24

Szajtan 2 mies. temu

Wormrot na koncercie w Poznaniu.
Obrazek

Event na FB:
► Pokaż
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”