Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Calcinated

Vexatus rok temu

Obrazek
Niniejszy temat to efekt polecanek, które uskutecznia an forum @Pioniere. :) Na temat Calcinated nie wiem nic poza tym, że zespół tworzy trzech osobników pochodzących z Meksyku, którzy na początku tego roku udostępnili na BC swoje pierwsze demo. :) Demo przynosi 7 kawałków o łącznej długości 7 minut i 32 sekundy, ale to w zupełności wystarczy, żeby stwierdzić, że zespół zdecydowanie ma potencjał. Panowie wycinają mieszankę Grindcore/Death Metal (w bardzo szybkich tempach). Panów zdecydowanie kręci staroszkolny Grindcore oraz prosty i ekstremalnie szybki Death Metal. Gdzieś tam w riffach czuć inspirację starymi materiałami Napalm Death - zarówno pierwszymi ich materiałami jak i deathmetalowymi patentami z "Harmony Corruption". Bardzo podoba mi się brzmienie - jest brutalnie, ale jednocześnie surowo i wszystko słychać. Taki dość suchy miks gitary jest dość rzadko spotykany, ale tutaj sprawdził się doskonale. Jedyne co nieco przeszkadza to trochę byt cicha centrala. Materiał bardzo mi się spodobał i w 90% pokrywa się z moją wizją tego typu grania. Gdyby dodać do tego jeszcze nieco klimatu Powerviolence i Noise to już by było 100%. ;) Czekam na płytę.

BC: https://calcinated.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Jeszcze nie słyszałem bo nie mogę ochłonąć po cenie jaką sobie życzą za pobranie tego.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Hajasz pisze: Jeszcze nie słyszałem bo nie mogę ochłonąć po cenie jaką sobie życzą za pobranie tego.
Zapewne nie chcą, żeby ludzie pobierali przed oficjalnym wydaniem tego materiału na MC albo na innym nośniku i stąd ta cena 666$. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere rok temu

No to chyba taki standardowy zabieg na BC, dopóki nie ruszy przed/sprzedaż na twardym nośniku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Spoko granie, tak to można ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
No to chyba taki standardowy zabieg na BC, dopóki nie ruszy przed/sprzedaż na twardym nośniku.
Tylko że to i tak można swobodnie pobrać z poziomu tego bandcampowego playera, tyle że w niezbyt zachwycającej jakości 128 kb/s.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”