Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3802
Rejestracja: 6 lata temu

Gridlink

Pioniere 3 lata temu

Obrazek
Gridlink to złożony w 2004 r. przez wokalistę nieodżałowanego Discordance Axis Jona Changa oraz japońskiego gitarzystę Takafumi Matsubarę w Hoboken, w New Jersey amerykański hord grający brutalną techniczną odmianę Grindcore. Do tegoż elitarnego składu należy dopisać perkusistę P.L.F., ex-Phobia Bryana Fajardo, który zastąpił występującego z nimi na początku japońskiego perkusistę Takiya Terade oraz znanego głownie z metalcore-owego Burnt by the Sun Human basistę Teddy Pattersona, który można powiedzieć współtworzył też niegdyś wraz z Human Remains podwaliny pod obecną hammerycką scenę Grindcore'a. Drugim gitarzystą grupy w 2010 r. został Steve Procopio, grający wcześniej zarówno z Petersonem w Human Remains, jak i Johnem w Discordance Axis, nagrywając z nimi drugiego pełniaka. Później całością gitar oraz komponowaniem zajmował się już Matsubara.

Na koncie jak dotąd mają trzy longplaye: wcześniejsze dwie płyty wyszły pod szyldem Hydra Head Records, zaś ostatni Longhena, ukazał się w 2014 r. nakładem naszego Selfmadegod Records. Dodam jeszcze, że gościnie na płytce wystąpił wokalista Assück Paul Pavlovich. Póki co status grupy jest w zawieszeniu.

Jak kto lubi obfitujący w zawiłe tekstury, czasem dysonanse, a nawet melodie, furiacki nowoczesny techniczny brutalny łomot na najwyższym możliwym poziomie i podchodzą mu zespoły pokroju wyżej wspomnianych oraz takie hordy jak: Agoraphobic Nosebleed, A Million Dead Birds Laughing, Cephalic Carnage, czy Pig Destroyer powinien czym prędzej się nimi zainteresować, gdyż piekło, jakie zgotują mu ci załoganci, jest po prostu nie do opisania.

Obrazek
Skład:
Takafumi Matsubara - Guitars (2004-2014) ex-Congenital Hell, ex-Hayaino Daisuki, ex-Mortalized, Retortion Terror, ex-Funeral Moth (live), ex-Floating in the Sweet Abyss, ex-Guilty Connector
Jon Chang - Vocals (2004-2014) ex-Discordance Axis, ex-Hayaino Daisuki, No One Knows What the Dead Think
Bryan Fajardo - Drums (2006-2014) Cognizant, Noisear, P.L.F., Captain Cleanoff (live), Cloud Rat (live), ex-Kill the Client, Enemies of Inertia, ex-Phobia, ex-Rotten Sound (live)
Steve Procopio - Guitars (2010-2014) ex-Discordance Axis, ex-Human Remains, ex-Never Healed
▼ Byli muzycy
Keisuke Okada - Bass (2004-2006) Disconformity, Glossectomy, ex-Vagotomy
Takiya Terada - Drums (2004-2006) Glossectomy, ex-Vagotomy, Bukkake Riot, ex-Emit (Jpn), ex-Melt-Banana (live)
Teddy Patterson III - Bass (2010-2013) Graven, ex-Burnt by the Sun, ex-Hayaino Daisuki, ex-Human Remains, ex-War Chalking
Dyskografia:
2008 - Amber Gray
2011 - Orphan
2011 - Orphan / Amber Grey [kompilacja]
2014 - Longhena
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gr ... 3540255728
BC: https://gridlink.bandcamp.com/music
BC: https://selfmadegod.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2122
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu

Wpierdol wpierdolem, ale jest tu też sporo (jak na nowoczesne grindy) przebojowości i fajnych, spinających całość czy tam grających w tle melodii. Swego czasu sporo słuchałem Longheny i to na niej opieram zdanie na temat tego tworu. Z pewnością Agoraphobic Nosebleed, Cephalic Carnage i Pig Destroyer to dobre tropy.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3802
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere 3 lata temu

Dla mnie przebojowość to również wpierdol, a o jakże nietypowych dla Grindu melodiach, nie omieszkałem również napomknąć ;)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2122
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu

W trakcie czytania pierwszego, jakże krasnego pierwszego posta - o mości Pionierze - umknęło to mej uwadze.

Ciekawa jest japońska wersja ostatniej płyty z opcją karaoke:

https://www.metal-archives.com/albums/G ... ena/546597
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3802
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere 3 lata temu

20 września ukaże się pt. Strange, Beautiful And Fast solowy album ex-gitarzysty Grindlik Takafumiego Matsubary. Album w całości poświęcił swojemu przyjacielowi zamrłemu klka lat temu na raka perkusiście Unholy Grave Hironori Suzuki aka Hee-Chung. Do skompilowania i nagrania albumu zaprosił zaś całą plejadę muzyków i wokalistów z grindcoreowego światka. I tak na albumie usłyszymy za peką m.in: Bryana Fajardo (P.L.F.), Surya Puna (Chepang), Erica Schnee (Organ Dealer), Vijesha Ghariwala (Wormrot), Hee Chunga (Unholy Grave) [z archiwalnej sesji], Richarda Hoaka (Total Fucking Destruction) oraz kilku innych. Podobnie każdy z 17 utworów zawartych na płycie mieć będzie w zestawie innego wokalistę, a wśród nich m.in. usłyszymy Dylana Walkera (Full Of Hell), Sanshiro (Mortalized), Bhoteya Gore (Chepang), Mitchella Luna (Maruta), Champa Morgana (Kill The Client) i innych.

Wręcz nie mogę się doczekać 20-go, by móc już to uszuszeć w całości - winyli zostało już tylko 39! (CD zdaje się, na razie nie przewidziano)


Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”