Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Re: (wszystko) Punk - temat zbiorczy

Pioniere 3 mies. temu

Na trzydziestolecie powstania zespołu, Francuzy wydały se w drugą płytę, gdzie Minor Threat spotyka się z Discharge

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 3 mies. temu

Pioniere pisze:
3 mies. temu
Na trzydziestolecie powstania zespołu, Francuzy wydały se w drugą płytę, gdzie Minor Threat spotyka się z Discharge

No i oczywiście dałem się jak debil sformatować na SB i teraz zamiast spać to tego słucham... ;)
Awatar użytkownika
Derelict
Fallen Angel Of Doom

Derelict 3 mies. temu

Proszę bardzo ładny punk, już trochę po dacie wydania, ale huj:

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 mies. temu

Podludzie. Ci lepsi, bo z Kanady.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 mies. temu

Wcale nie lepsi od Brytoli. Anarcho-Punk 82 rules!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 3 mies. temu

Składanka coverów w hołdzie Apatii. Na płycie usłyszycie cały zastęp artystów związanych ze sceną, m.in. Inkwizycję, Dezertera, Castet czy Włochatego.
Only Death is Real
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 3 mies. temu

Szajtan pisze:
3 mies. temu
Składanka coverów w hołdzie Apatii. Na płycie usłyszycie cały zastęp artystów związanych ze sceną, m.in. Inkwizycję, Dezertera, Castet czy Włochatego.
No właśnie. Mało w tym temacie o punkach z Polin. A przecież sporo dobrych rzeczy tu wychodziło. Dla mnie też tekst w punku jest istotny. Dezerter, Smar SW ten późniejszy, czy KSU. Często genialne teksty, choć z nie wszystkimi się zgadzam, to trudno nie docenić kunsztu.
Para Wino to też ciekawa postać z swoim własnym, specyficznym światopoglądem. I można z gościem ciekawie podyskutować o polityce, życiu itd. Polecam kapelę St. Omer z Parą na wokalu i kilkoma weteranami sceny w składzie. Nawet solówki na saksofonie są. No i sarkazm na współczesność. Odkąd przestał chlać, znowu wydaje płytę za płytą i gra w kilku składach jednocześnie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

Trochę już tych filmów o Pistolsach było - Wściekłość i brud, The great rock'n'roll swindle i jeszcze kilka innych. Teraz będziemy mieli serial.

https://www.terazmuzyka.pl/serial-o-sex ... tIzZnfhQ2U
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

Grupa Rendez Vous pochodzi z Francji i istnieje od 2012 roku. Zbyt aktywni nie są, bo ich wydawnictwa (dwie EPki i jeden LP) oddzielają za każdym razem dwa lata, a od czterech nic nowego nie nagrali. Pozostaje się cieszyć tym co mamy.
Distance to 6 numerów utrzymanych w konwencji surowego, zimnofalowego post punka. Utwory są śpiewane po angielsku i wchodzą jak złoto. Nic dziwnego, że EPka została dostrzeżona przez Les Inrockuptibles (francuski magazyn kulturalny) - utwór Distance został umieszczony w gronie 100 najlepszych piosenek roku 2016.
Only Death is Real
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask miesiąc temu

Posiadam - jest świetne jeśli ktoś lubi zimnofalowe klimaty

Z tej samej wytwórni Avant! Records warto też sprawdzić Skemer, nieco bardziej darkwave'owy projekcik - wspólne przedsięwzięcie modelki Kim Peers i Mathieu Vandekerckhove'a (m.innymi Amenra)
'napuchną mną drzewa'
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

HC wygar coby dobrze zacząć sobotę. Polecam sprawdzić Slugfest, jeśli lubicie granie w stylu Terror <ostatecznie jest tu Scott Vogel na majku>
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 2 tyg. temu

Po kilku rundach z tym albumem stwierdzam, że zostałem znokautowany. Naprawdę ciekawe i unikalne doświadczenie dźwiękowe, o którym jednak nie jestem w stanie zbyt wiele powiedzieć. Poprzestanę na stwierdzeniu, że Powięź/Fascia brzmi jak oprawa muzyczna do filmu, niemogącego istnieć, lub jak Black Flag na kwasie.
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan tydzień temu

Gdy się słucha muzyki Equal Idiots, to naprawdę niczego w niej nie brakuje - składny, garażowy punk-rock nie pozbawiony rock'n'roll-owej przebojowości. Aż trudno uwierzyć, że to tylko duet. Jeśli miałbym porównać ich do jakichś bardziej znanych bandów, to na myśl przychodzą mi The Hives ze swoich najlepszych lat.
https://youtube.com/playlist?list=OLAK5 ... gkSRh9k-yY
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 6 dni temu

Fajny dokumencik, a w środku ARMIA, "W niczyjej sprawie".
Only Death is Real
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog dzień temu

Bagienne crustowanko.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”