Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4823
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Minor Threat

Vexatus rok temu

Obrazek

Minor Threat to amerykański zespół z gatunku Hardcore Punk, który powstał w 1980 roku w Waszyngtonie z inicjatywy Iana MacKaye'a i Jeffa Nelsona, którzy obijali się razem po różnych innych zespołach. Po uzupełnianiu składu panowie zabrali się za tworzenie materiału i już wkrótce mieli na koncie pierwsze single. Jeszcze przed ich wydaniem zespół zadebiutował na scenie jako support Bad Brains. Zespół nie funkcjonował zbyt długo. Po wydaniu dwóch 7" materiałów i jednego dłuższego materiału "Out of Step" panowie jakoś nie mogli się dalej dogadać i pod koniec 1983 roku rozwiązali zespół.

Minor Threat od samego początku był związany z ruchami Straight Edge i jest uznawany za jednego z pionierów tego nurtu filozofii czy ideologii czy jak to tam jeszcze nazwać.

Covery kilku co bardziej rozpoznawalnych kawałków Minor Threat zostały nagrane przez Slayer na potrzeby "Undisputed Attitude" wydanej w 1996 roku. :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 4690
Rejestracja: 5 lata temu

pit rok temu

Stereotypowy hc punk. Kapela ważna i kultowa, ale paradoksalnie technicznie i aranżacyjnie byli daleko za większością swoich kolegów. I nie trzeba zaraz stawiać np. Minutemana za przykład.

Dla Iana Minor Threat było kroczkiem w karierze na drodze do Fugazi.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3661
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere rok temu

Muzyka Minor Threat "stereotypowa", ale jakże zajebista w swej prostocie! Fugazi to niby już przeskok o wiele poziomów wyżej, a muza tak samo zajebista :)
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1379
Rejestracja: 6 lata temu

Blind rok temu

'Out of Step' jest wybitne. "Betray" albo "It Follows" to megahiciory, ale metalowcy raczej nie lubią, bo za mało brudu, za mało wpierdolu i blabla.

O straight edge to jeszcze przed Minor Threat jakiś zespół (nie pamiętam który) głosił, ale Ian to rozsławił. A z racji, że dziś scena straight edge w Stanach jest imponujących rozmiarów, to wnioski na temat wpływu nasuwają się same.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
6 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”