Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Minor Threat

Vexatus 5 mies. temu

Obrazek

Minor Threat to amerykański zespół z gatunku Hardcore Punk, który powstał w 1980 roku w Waszyngtonie z inicjatywy Iana MacKaye'a i Jeffa Nelsona, którzy obijali się razem po różnych innych zespołach. Po uzupełnianiu składu panowie zabrali się za tworzenie materiału i już wkrótce mieli na koncie pierwsze single. Jeszcze przed ich wydaniem zespół zadebiutował na scenie jako support Bad Brains. Zespół nie funkcjonował zbyt długo. Po wydaniu dwóch 7" materiałów i jednego dłuższego materiału "Out of Step" panowie jakoś nie mogli się dalej dogadać i pod koniec 1983 roku rozwiązali zespół.

Minor Threat od samego początku był związany z ruchami Straight Edge i jest uznawany za jednego z pionierów tego nurtu filozofii czy ideologii czy jak to tam jeszcze nazwać.

Covery kilku co bardziej rozpoznawalnych kawałków Minor Threat zostały nagrane przez Slayer na potrzeby "Undisputed Attitude" wydanej w 1996 roku. :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 4349
Rejestracja: 4 lata temu

pit 5 mies. temu

Stereotypowy hc punk. Kapela ważna i kultowa, ale paradoksalnie technicznie i aranżacyjnie byli daleko za większością swoich kolegów. I nie trzeba zaraz stawiać np. Minutemana za przykład.

Dla Iana Minor Threat było kroczkiem w karierze na drodze do Fugazi.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3456
Rejestracja: 5 lata temu

Pioniere 5 mies. temu

Muzyka Minor Threat "stereotypowa", ale jakże zajebista w swej prostocie! Fugazi to niby już przeskok o wiele poziomów wyżej, a muza tak samo zajebista :)
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1195
Rejestracja: 5 lata temu

Blind 5 mies. temu

'Out of Step' jest wybitne. "Betray" albo "It Follows" to megahiciory, ale metalowcy raczej nie lubią, bo za mało brudu, za mało wpierdolu i blabla.
O straight edge to jeszcze przed Minor Threat jakiś zespół (nie pamiętam który) głosił, ale Ian to rozsławił. A z racji, że dziś scena straight edge w Stanach jest imponujących rozmiarów, to wnioski na temat wpływu nasuwają się same.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”