Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Righteous Pigs

#1

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Nie chce mi się wierzyć, że nie założyłem jeszcze o nich tematu... :shock: Zespół Righteous Pigs powstał w 1986 roku w Las Vegas. Chłopaki grali Grindcore z wpływami Death Metalu z bardzo charakterystycznymi riffami i irytującym wokalami. ;) Na koncie mają dema oraz dwa bardzo dobre pełniaki wydane w 1989 i 1990 roku. Po wydaniu drugiej płyty zespół się rozpadł. Mitch Harris dołączył do Napalm Death przed nagraniem "Harmony Corruption". Zespół niby kilka razy się reaktywował, ale już niczego konkretnego nie zwojował.

Obrazek
Skład:
Stephen Chiatovich - Bass
Alan Strong - Drums ex-Atomic Gods
Mitch Harris - Guitars, Vocals Absolute Power, Brave the Cold, Defecation, Menace, Napalm Death, ex-Meathook Seed, Little Giant Drug, ex-Goatlord (live), ex-Regurgitation
Joe Caper - Vocals ex-The Henchmen, Caper, ex-Mule Skinner
▼ Byli muzycy
Scott Leonard - Drums
Greg Falzone - Drums Lethal Injection, Eliminate
▼ Muzycy koncertowi
Alex Marquez - Drums (2013-?) Create a Kill, Excessive Bleeding, Solstice, Wreck-Defy, Murder Suicide, ex-Wreckage, ex-Brutality, ex-Cephalic Carnage, ex-Demolition Hammer, ex-Dethroned, ex-Hellwitch, ex-Hypgnostic, ex-Malevolent Creation, ex-Thrash or Die, ex-Pessimist (live), ex-Sargon, ex-Resurrection, ex-Antagonized, ex-Divine Empire, ex-The Mortuary Society, ex-Anger
Dyskografia:
1987 - Our Demo [demo]
1987 - Demo 2 [demo]
1989 - Live and Learn
1990 - Stress Related
1990 - Turmoil [single]
1992 - Stress Related / Live and Learn [kompilacja]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ri ... _Pigs/3056
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 2 lata temu

W mojej skromnej opinii drugi album zawiera jedną z najpiękniejszych perkusji w historii grindu. Wróć. Metalu oraz punka, bo to wciąż bardzo punkowa muzyka. Nie mam pojęcia czemu ich perkusista przepadł w pomroce dziejów.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”