Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Mindful Of Pripyat, Włochy

Pioniere 3 lata temu

Obrazek
Mindful Of Pripyat to jeszcze młody, aczkolwiek już dość znany zespół z Włoch parający się graniem Grindcore.

Zespół powstał w 2014 roku w Milanie z inicjatywy znanego z BDM-owego Antropofagus wokalisty Tya. Początkowo działając jako mieszane trio, którego skład współtworzyli: perkusista Corporal Raid, Gio oraz gitarzystka Death/Doom-owego Into Darkness, Giulia Warrior obsługującą tu bass, gitarę, jak i udzielająca się też wokalnie.

W powyższym składzie nagrali w 2015 roku swą debiutancką EP-ke pt. „...and Deeper, I Drown in Doom...” - wydaną niezależnie w formie digital oraz na CD przez Bizarre Leprous Production. Muza zawarta na niej to OS miks Grindcore, DeathGrind oraz elementów Brutal DM-u poniekąd przypominający dokonania takich zacnych zespołów jak: Phobia, Assück, Terrorizer, czy Nasum. Debiutancka EP-ką doczekała się licznych pozytywnych recenzji oraz wskoczyła na niejedną listę podsumowań najlepszych dokonań z gatunku w 2015 r.

Na byłym forum zarażał ją @Vexatus, więc pewnie ucieszy go wieść, iż na początku marca wyszedł nowy materiał Włochów, który ukazał się w postaci splitu z ich rodakami z Wenecji, Stench of Profit i wydany został na CD oraz winylu nakładem Everlasting Spew Records.

Obrazek
Skład:
Gio - Drums, Vocals Corporal Raid, Riexhumation, Stench of Profit, ex-Into Darkness (live), ex-Doms
G. Unholy - Bass (2016-present) Corporal Raid, Riexhumation, ex-Voids of Vomit, ex-Gospel of Wolves (live), ex-Into Darkness (live), ex-Blessed Dead
Omar - Guitars (2016-present) Bowel Stew, Cruentator
▼ Byli muzycy
Giulia - Guitar, Bass, Vocals (2014-2015) Into Darkness, Thaclthi, ex-Sign of Evil, ex-Enoch, ex-Exterminate
Tya - Vocals, Noises (2014-2018) Hellish God, Necromega, ex-Devoured by Hate, ex-Alice in Darkland, ex-Antropofagus
▼ Muzycy koncertowi
G. Unholy - Bass (2015-2016) Corporal Raid, Riexhumation, ex-Voids of Vomit, ex-Gospel of Wolves (live), ex-Into Darkness (live), ex-Blessed Dead
Dyskografia:
2015 - ...and Deeper, I Drown in Doom... [EP]
2017 - New Doomsday Orchestration [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mi ... 3540390859
BC: https://mindfulofpripyat.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Debiut Mindful Of Pripyat to bardzo konkretny materiał - jedna z moich ulubionych płyt w tej stylistyce. :) Nowego materiału nie słyszałem i nawet nie wiedziałem, że coś nowego wypuścili. Babeczka poleciała ze składu, a nagrywała całość gitar i bas, więc pewnie jakoś się to przełoży na charakter nowych kawałków.
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny

Czit 3 lata temu

Fajne granie - przywodzące mi od razu Terrorizer na myśl. Czekam na LP.
yog pisze:
rok temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
HUMAN
Tormentor

HUMAN 3 lata temu

Mam jedynkę na cd, dobrze ze przypomnieliście temat, bo kilka razy przesłuchałem i odstawiłem, właśnie odpaliłem po dłuższej przerwie, może bez rewelacji, ale kawał dobrej muzy jak najbardziej, fajne wokale i ciężar, szybko i do przodu.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Zaszły pewne zmiany w składzie - Giulia wyleciała z zespołu a na jej miejsce przyjęto dwóch nowych muzyków. Materiał na splicie różni się od tego z debiutu - niby wszystko jest jak trzeba, ale aranżacje uległy uproszczeniu i muza jako całość już tak nie kopie. Brzmienie i struktury kawałków poszły bardziej w stronę Brutal DM. Grind, maski przeciwgazowe i popromienne mutanty to jak najbardziej moje klimaty, ale czegoś tutaj brakuje - poprzedni materiał był lepszy. Chyba ciekawiej na tym splicie zaprezentował się drugi zespół, czyli Stench of Profit.

Obrazek

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”