Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

Nails

CzłowiekMłot 3 lata temu

Obrazek
Wściekli panowie z Oxnard w Kalifornii. Ich muzyka jest idealnym miksem grindcoru, powerviolence i hardcore. Są to mistrzowie krótkiej formy corowej - od 2007 roku wydali 3 duże albumy, z których tylko czas ostatniego przekroczył 20 minut.

Obrazek
Skład:
John Gianelli - Bass Fell to Low
Taylor Young - Drums Disgrace, Twitching Tongues, Eyes of the Lord, ex-Crematorium
Todd Jones - Vocals, Guitars ex-Betrayed, ex-Carry On, ex-Fireburn, ex-Internal Affairs, ex-Knife Fight, ex-Stand Your Ground, ex-Terror
Leon del Muerte - Guitars (2017-present) Impaled, ex-Murder Construct, Terrorizer LA, ex-Destroyed in Seconds, ex-Exhumed, ex-Intronaut, ex-Nausea, ex-Phobia, ex-Dreaming Dead (live), ex-Artificium Sanguis, ex-Infanticide, ex-Pale Existence, ex-Black Ops
▼ Byli muzycy
Tom Hogan - Drums ex-108
Andy Saba - Guitars (?-2015)
▼ Muzycy koncertowi
Leon del Muerte - Guitars (2016-2017) Impaled, ex-Murder Construct, Terrorizer LA, ex-Destroyed in Seconds, ex-Exhumed, ex-Intronaut, ex-Nausea, ex-Phobia, ex-Dreaming Dead (live), ex-Artificium Sanguis, ex-Infanticide, ex-Pale Existence, ex-Black Ops

Phil Sgrosso - Guitars (2016-?) As I Lay Dying, Poison Headache, Saosin (live), ex-Wovenwar
Dyskografia:
2009 - Obscene Humanity [EP]
2010 - Unsilent Death
2012 - Obscene Humanity [EP]
2012 - Skin like Iron / Nails [split]
2013 - Abandon All Life
2015 - Among the Arches of Intolerance / In Pain [single]
2016 - Savage Intolerance [single]
2016 - You Will Never Be One of Us
2016 - Nails / Full of Hell [split]
2019 - I Don’t Want to Know You[single]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Nails/3540413151
BC: https://nailssl.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Bardzo lubię sobie ich posłuchać od czasu do czasu - najczęściej wszystkie pełniaki lecą ciągiem jeden po drugim kilka razy. :) Szkoda tylko, że te ich "długograje" są tak krótkie. ;)

Niedawno do składu dołączył drugi gitarzysta Leon Michael Sandow, więc możliwe, że zespół pójdzie jeszcze bardziej w stronę ciężaru jak to miało miejsce na ostatniej płycie.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 lata temu

Vexatus pisze:
3 lata temu
Niedawno do składu dołączył drugi gitarzysta Leon Michael Sandow, więc możliwe, że zespół pójdzie jeszcze bardziej w stronę ciężaru jak to miało miejsce na ostatniej płycie.
Oby to życzenie nigdy się nie ziściło. W ich przypadku nie pasuje mi to ich bardziej DM-owe oblicze, jakie zaprezentowali na ostatniej płycie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Każdy z nas ma własne uszy - każdy słyszy po swojemu... Dla mnie ostatni album jest najlepszy i najbardziej mi podchodzi. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 lata temu

Ostatni album jest bardzo dobry choć mało oryginalny - wolę ich wcześniejsze dokonania. Im mniej będzie w ich przyszłym graniu DM-u, tym lepiej. Wolałbym, wedle powyżej teorii o pójściu w ciężar, jakby skręcili bardziej w klimaty Sludge, niż w przeciętny schematyczny DM.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Pioniere pisze:
3 lata temu
Wolałbym, wedle powyżej teorii o pójściu w ciężar, jakby skręcili bardziej w klimaty Sludge, niż w przeciętny schematyczny DM.
Czyli de facto Twoim zdaniem powinni pójść w jeszcze większy ciężar. :) Według mnie mogą sobie iść w każdym dowolnym wybranym przez siebie kierunku, byle było to szczere i ich muzyka nie zatraciła specyficznego charakteru. Akurat w przypadku Nails według mnie te elementy DM na ostatniej płycie wyszły im na dobre.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 lata temu

Odpowiem w przenośni tak: Harmony Corruption już było, a kolejne mi niepotrzebne.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Bardzo lubię "Harmony Corruption" i z chęcią posłucham następnej. :)
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 2 lata temu

Nie lubię Harmony Corruption, a ostatnią płytę Nails łykam wręcz bez dyskusji. Bardzo fajny materiał.

Wyjdę może na hipstera/ignoranta, ale jak dla mnie Nails nagrał najlepsze materiały w historii powerviolence - mowa o debiucie i 2 albumie. Lubię Infest, Drop Dead, Hatred Surge, This Endless Blockade, Iron Lung czy Yacopsae, ale to Amerykanie najbardziej mnie przeorali. Chociaż jeżeli się bliżej zastanowić to za dużo miksu gatunkowego w tym jest. Lecz w tym tkwi całe piękno tej kapeli.

Rozpadli się czy nie? Bo słyszałem ostatni split z Full Of Hell i juz sam nie wiem co oni tam robią ze sobą.

BTW. Tak powinno wyglądać zdjęcie kapeli grindcorowej - 3 normalnych kolesi co chcą nakurwiać bo są wkurwieni. Żadne tam sztuczne ketchupy, maski sadomaso i wielkie pindole.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

kolesie wyglądają jakby właśnie lecieli na sesyjkę jakiegoś Fight Clubu ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Dobry zespół.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Bardzo spoko EPka i wielka szkoda, że to tylko 6 i pół minuty.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

pp3088 pisze:Nie lubię Harmony Corruption
No jak tak można? ;)
pp3088 pisze:
2 lata temu
Rozpadli się czy nie? Bo słyszałem ostatni split z Full Of Hell i juz sam nie wiem co oni tam robią ze sobą.
Nie tylko się nie rozpadali, ale nawet skład im się powiększył... :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere rok temu

W dniu dzisiejszym ci wściekli panowie z Kalifornii wypuścili po szyldem Nuclear Blast digital singla z dwoma nowymi utworami, z czego w drugim udziela się gościnnie bez wyjątku wszystkim dobrze znana persona.

Mam nadzieję, że to zapowiedz nowej płyty, która się jeszcze w tym roku ukarze :)

Obrazek

1. I Don’t Want to Know You
2. Endless Resistance (featuring Max Cavalera)

Nie wiem, pewnie jest na YT, ale nie mam jak sprawdzić.
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny

Czit rok temu

Oto nowy kawałek, który moim zdaniem rozpierdala łeb. Tak bym prosił na jak najszybciej wydanej nowej płycie.
yog pisze:
rok temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

No i zapowiada się następna bardzo dobra płyta. :) Tylko co MC tam robi?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere rok temu

Tylko co MC tam robi?
Z tego co słychać to drze japę ;) Coś trochę na styl Nailbomb
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Te dwa kawałki to już 25% albumu.
GRINDCORE FOR LIFE
Molotow 666
Tormentor

Molotow 666 rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
No ale jaka to jebana masakra! Uwielbiam!!! :twisted:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Dołożą tak jak ostatnio jakiś 8-minutowy zapychacz i wyjdzie im płyta ponad 20 minut. ;)
Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 rok temu

Rozkminam You Will Never Be One of U. Rozjebane crust'owe napierdalanie. Tego mi brakowało. Ostatni singiel z Maxem C. no najlepszy wał,... Max,a od lat.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot rok temu

Jak wyżej...naprawdę trudno mi uwierzyć, że to nasz Maksio we własnej osobie (mając w pamięci jego wątpliwej jakości występy live), niemniej kawałek zacny co bardzo dobrze wróży potencjalnej, czwartej płycie zespołu. Niełatwo będzie im zachować poziom ostatniej, ostro pizgającej w czerep petardy.
Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 rok temu

Grzmocę całą dyskografię Nails i jestem zachwycony. Zachwyt opiera się na bezpośrednim crustowym i czasami grindcore'owy strzale, który nie jest odkrywczy, ale daje masę energii. Pewnie za jakiś czas mi się to znudzi, ale korzystam póki mogę ;). Z Maxem jest taki niuans, że miał swoje płyty z Sepą, dwie pierwsze z Soulfly, ale najlepiej wypadał z Nailbomb ;). Z Maxem jest ten sam problem co z Chris Barnes'em. Przejarany. Wole jak chleją, niż jaraą ;).
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Średnio mi podszedł ten ich ostatni krótki materiał. Pierwszy kawałek spoko, ale ten z Maxem mi się nie podoba. Oby nie poszli w stronę takiego grania...
Pogan696 pisze:
rok temu
Zachwyt opiera się na bezpośrednim crustowym i czasami grindcore'owy strzale, który nie jest odkrywczy, ale daje masę energii.
Bo ta muzyka nie ma być odkrywcza, tylko ma dawać kopa. :)
Awatar użytkownika
Pogan696
Fallen Angel Of Doom

Pogan696 rok temu

Dwa single. Jeden z Maxem, drugi po "swojemu". I Don't Want to Know You rozkminia w crustowej wersji Napalm Death, a kawałek z Max'em oceniłem z perspektywy twórczości Max'a. Ciągle jest "violence, war, violence, itp...", ale w sosie Nails, jakoś mi przypomniało mi Nailbomb :). Nie mnie Nail do tej pory robiło niezły rozkurw. Baaaardzo przyjemne dla ludzi szukających bezpośrednich strzałów, znudzonych wszędobylskim kombinatorstwem.

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”