Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Napalm Death

#301

Blind 8 mies. temu

Raz po raz wraca mi faza na tych bezlitosnych Angoli i gdybyśmy siedzieli teraz w jakimś obleśnym pubie przy tanim alkoholu i w oparach dymu papierosowego, to obniżyłbym głos, wywołał chrypę i rzekł: "tak się sieje rozpierdol, to są Bogowie, moi mili".

Często nadużywam określenia "kopalnia riffów", ale tutaj to pasuje jak ulał. Macie też przecież ten wspaniale brzmiący werbel dwóch perkusistów na Harmony Corruption i Utopia Banished, macie w końcu pociesznego grubaska, który nie omieszka powywijać gitarą basową, a na końcu macie wspaniałego Barneya, prawdziwego zwierzaka, lewaka z krwi i kości gotowego zrobić wokalnie krzywdę wszystkim tym, których uzna za skurwysynów.

Nawet dziś słuchając mniej oczywistych albumów jak Order of the Leech i Words from the Exit Wound noga rwała mi się do tańca połamańca. A jak włączyłem Utopia Banished i Harmony Corruption to poczułem błogi spokój, bo to remedium dla ciała i duszy. Niczym balsam czy krem, którym matka posmarowała mi plecy, gdy miałem ospę. Tutaj tą ospa są wszystkie okropności tego świata, a odpowiedź może być jedynie radykalna.

W ostatnich dniach były słuchane równie uwielbiane przeze mnie Smear Campaign, Time Waits for No Slave i Utilitarian i dodam tylko, że chcę się starzeć tak, by mieć tyle energii co oni.

I pewnie, mógłbym się czepiać, że nie podoba mi się brzmienie perkusji na Order of the Leech czy cała produkcja Time Waits for No Slave, ale gdy muzyka zaczyna grać i tornado się rozpędza, to takie obiekcje wydają się być błahe, nieistotne.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#302

Kozioł 8 mies. temu

O, z tej sraczki, postanowiłem że ściągnę sobie następujące na telefon flaczki.


Z miesiąc noszę wszystko Godflesh, to tera podmienię na bdb albumy NP. Zobaczymy co wygra.

1. utopia banished 1992
2. fear emptiness despair 1994
3. diatribes 1995
4. inside torn apart 1997
5. order of the leech 2002
6. the code is red... 2005
+
dead by manipulation
the complete BBC1 sessions
mentally murdered
mass appeal madness
the word keeps turning
greed killing
breed to breath

total time: 3.5GB
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
raymoont
Posty: 30
Rejestracja: rok temu

#303

raymoont 5 mies. temu

Nie chciałem żeby to zniknęło gdzieś w czeluściach wątku "Kupiłem i się pochwalę", bo stricte dotyczy Napalmów - więc pozwolę sobie wrzucić tutaj. Otóż generalnie nie jestem miłośnikiem takich "fikuśnych" winyli, ale tak pięknie wydanej edycji jeszcze nie widziałem. 3 utwory: "Stunt Your Growth", "What Is Past Is Prologue", "Oh So Pseudo" z genialnego albumu "Apex Predator - Easy Meat". Edycja limitowana do 500 sztuk, z inkrustacją. Brzmi perfekcyjnie.

ObrazekObrazekObrazek
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1013
Rejestracja: 6 lata temu

#304

Molotow 666 5 mies. temu

@raymoont No i brawo dla Ciebie. Świetny zakup singla. Tak masz rację. "Apex Predator - Easy Meat" to zajebisty materiał!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#305

Vexatus 5 mies. temu

Faktycznie ciekawie wydane. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
raymoont
Posty: 30
Rejestracja: rok temu

#306

raymoont 5 mies. temu

Molotow 666 pisze:
5 mies. temu
@raymoont No i brawo dla Ciebie. Świetny zakup singla. Tak masz rację. "Apex Predator - Easy Meat" to zajebisty materiał!
Dzięki. A co do "Apex Predator - Easy Meat"... uwielbiam. Soczysty, agresywny, organicznie brzmiący materiał. Nawet jeśli wchodzą nieco wolniejsze kawałki z elementami industrialu i noise, to wszystko nadal niepodrabialny styl Napalmów. Chociażby takie "D-beat hardkorowo brzmiące" - "Adversarial Copulating Snakes"...

Co ciekawe ja w przypadku tej kapeli jakoś bezkrytyczny chyba jestem, bo wszystko mi się podoba. Może najrzadziej słucham "Scum", ale praktycznie wszystko inne katuję często i naprzemiennie. Czy to deathmetalowe "Harmony Corruption", czy najmniej grindowe, odmienne od reszty "Diatribes", czy genialny miks grind/death i thrashu na "Order Of The Leech".. czy właśnie zupełnie nowsze rzeczy (przecież " Throes of Joy in the Jaws of Defeatism" to także soczysty rozpierdziel bez nawet minuty mielizny czy zapychacza). Nawet ich dema z 85' z "Hatred Surge" wchodzą wyśmienicie (to surowe, zaszumione, klimatyczne brzmienie... i ten otwierający wałek "What man can do", który brzmi jakby go wyciął z jakiejś blackmetalowej płyty :-)

Zawsze szczerze, zawsze "z trzewi", no i zawsze trzymają (niezależnie od składu) wysoki poziom.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#307

pit 2 mies. temu

Ulubione płyty Shane'a.

https://thequietus.com/articles/33387-s ... ums?page=1
Jest stonerek, ale to może dlatego, że mają z Buzzem identyczne fryzury.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#308

yog 2 mies. temu

Najważniejsze, że jest Venom.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#309

pit 2 mies. temu

Zwykłe przy takich okazjach, zwłaszcza odnośnie Venom, ludzie wyznają coś w rodzaju: "ich muzyka była tak idiotyczna, że zrozumiałem, że każdy może zostać gwiazdą rocka, nawet ja".
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#310

yog 2 mies. temu

I to jest bardzo ważna inspiracja. Też tak uważałem poznając black metal.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#311

kurz 2 mies. temu

Co to jest wenom?

Dzięki za odświeżenie, poleci najlepszy napalm.
From Enslavement to Obliteration.

Może jeszcze parę innych.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#312

Vexatus 2 mies. temu

kurz pisze: Dzięki za odświeżenie, poleci najlepszy napalm.
From Enslavement to Obliteration.
Najlepsza płyta ND to była, jest i będzie "Harmony Corruption"!

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#313

Derelict 2 mies. temu

A Ja się zgadzam z @kurz

From Enslavement jest najlepsza imo. Tam jest najwięcej dobra, jest grind, jest death, wszystko w dobrych proporcjach. Scum była przełomowa i przekraczała granice ekstremalnego grania, ale sama w sobie jednak ustępuje miejsca kunsztowi pokazanym na FETO. Tu jest prawdziwa metalowa rzeźnia, a intro Evolved As One (Weak Minds!!!) to kvlt forever, Klasyka. Jedna z najlepszych płyt metalu. Była by na bank w moim top 10.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#314

pit 2 mies. temu

Ja nie mam nawet ulubionego albumu, nie mówiąc o jednoznacznym typowaniu najlepszego. Wiem, że Utopia Banished jest przereklamowana.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#315

Vexatus 2 mies. temu

Derelict pisze:
2 mies. temu
Scum była przełomowa i przekraczała granice ekstremalnego grania, ale sama w sobie jednak ustępuje miejsca kunsztowi pokazanym na FETO.
Zdecydowanie wolę oba materiały wydane jako "Scum".
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#316

Hajasz 2 mies. temu

pit pisze:
2 mies. temu
Wiem, że Utopia Banished jest przereklamowana.
Co, gdzie, kiedy?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#317

Derelict 2 mies. temu

W kopcu termitów tak twierdzą. Wiadomo, że jest to nieprawda, bo to zajebista płyta, jedna z najlepszych w dysko, może dla niektórych nie w top 5, ale na 6 miejscu już musi być.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#318

Zsamot 2 mies. temu

Hajasz pisze:
2 mies. temu
pit pisze:
2 mies. temu
Wiem, że Utopia Banished jest przereklamowana.
Co, gdzie, kiedy?
Też zapytam. W jakim aspekcie???
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#319

kurz 2 mies. temu

Przecież @pit nie powiedział, że jest słaba, tylko według niego przereklamowana. Według mnie jest świetna. Coby nie wyciągnąć z koszyczka świętej trójcy grindkora, ma wartość. To po prostu niespedalona muza.

I tak majestatycznie na koniec.

Napalm Death - ojciec
Brutal Truth - i syn
Nasum - i duch święty

amen.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#320

Blind miesiąc temu

A ja ugryzę temat od innej strony, bo na rozruszanie dziś wleciało Order of the Leech, czyli świetny album z takimi strzałami jak Forced to Fear, Narcoleptic czy Per Capita, a jednocześnie spierdolony przez producenta. Zwłaszcza brzmienie perkusji pozostawia wiele do życzenia. Szkoda, ale takie zachłyśnięcie się możliwościami produkcyjnymi to nie było coś rzadkiego w tamtych czasach. Nie cierpię również produkcji takiego Demigod, choć tam też Behemoth kilka fajnych utworów wrzucił. Icons of Evil od Vital Remains... I tak dalej, i tak dalej. Wracając do Brytoli, na szczęście późniejsze ciosy z jeszcze lepszymi utworami, tj. Smear Campaign i Utilitarian już brzmiały lepiej.

Oczywiście post pisany z perspektywy mojego plebejskiego słuchu i mojego plebejskiego sprzętu. Może na super wieży, super DAC i super słuchawkach inaczej to brzmi. Ale plastik chyba nie znika?
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#321

Vexatus miesiąc temu

kurz pisze:
2 mies. temu
Napalm Death - ojciec
Brutal Truth - i syn
Nasum - i duch święty
Niezwykle zacna trójca, ale Agathocles zmiata ich z planszy jednym pierdnięciem.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#322

kurz miesiąc temu

Być może. Nie znam. Co tam ruszyć na początek?

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”