Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Slund

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Slund to jednoosobowy projekt pochodzący ze Słowenii, który łączy w sobie głównie elementy Doom/Sludge i Grind. Bardzo ciekawy mix - jedna z ciekawszych płyt jakie ostatnio słyszałem. Niby nic specjalnego, ale ma bardzo fajny klimat i słuch sie tego doskonale. Debiutancki materiał jest dostępny na free na Bandcamp.

Skład:
Igor Mortis - Everything Chikara

Dyskografia:
2017 - The Call of Agony
2017 - Brain Dysfunction [EP]
2018 - Slund / Chikara [split]
2018 - If You're Angry and You Know It, Clap Your Hands [EP]
2018 - Maggot Bath / Slund [split]
2018 - Agathocles / Slund [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Slund/3540423094
BC: https://slund.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Nowe wydawnictwo Slund:

Nowy materiał to niestety tylko niespełna 10-minutowa EPka, ale zawsze lepsze to niż nic.

Jak widzę nikt się przez kilka miesięcy chyba nie zainteresował tym projektem - szkoda, bo jest bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Nowy kawałek Slund, który znalazł się na wydanym kilka tygodni temu splicie z Chikara.

Szkoda, że projekt chyba nikogo na forum nie zainteresował, bo to całkiem niezła i dość nieszablonowa muzyka.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 2 lata temu

Gdy pierwszy raz przeczytałem nazwę Slund skojarzyło mi się ze słowem Sluńsk. I są pewne podobieństwa. Muzyka Slund to połączenie sludge metalu z grindcorem, ale połączenie to jest bardzo umowne. Jeden kawałek sludge, inny grindcore. I tak do końca. Trochę jak ze Sluńskiem - jeden za Niemcami, inny za Polską.

Pierwszy pełniak przyjemny, wspomnę ciepło, ale raczej nie wrócę. Wolę "pełnoprawny" miks.

To chyba ekstraklasa słoweńskiego grindcore`a :D
Vexatus pisze:
2 lata temu
Szkoda, że projekt chyba nikogo na forum nie zainteresował, bo to całkiem niezła i dość nieszablonowa muzyka.
Zainteresował, ale są tutaj ludzie którzy nie mogą słuchać w trakcie pracy muzyki, a Ty i Hajasz nawalacie tematów jak opętani(robicie dobrą robotę :D).

No i jest jeszcze yog, ale on grindcore zlewa.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Pod koniec maja tego roku Slund wypluł kolejny większy materiał, czyli "If You're Angry And You Know It, Clap Your Hands". 14 kawałków w nieco ponad 11 minut. Jest więc zdecydowanie bardziej core'owo i mniej sludge'owo. Trochę szkoda, że jest zdecydowanie mniej tych wolniejszych charakterystycznych momentów, bo w dużym stopniu decydowały o dość unikalnym charakterze tej muzyki, przynajmniej na pierwszym pełniaku. Oprócz tego materiału na BC dostępne są też kawałki z nowych splitów z Maggot Bath i Agathocles.

pp3088 pisze: Pierwszy pełniak przyjemny, wspomnę ciepło, ale raczej nie wrócę. Wolę "pełnoprawny" miks.
A co jest nie tak z miksem? :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Nowe porcje hałasu od Slund. Niestety kolejne materiały tego projektu coraz bardziej rozmijają się z moimi odczekiwaniami. Pierwszy pełniak był rewelacyjny i w dalszym ciągu regularnie go słucham i to nawet dość często. Niestety elementy Sludge poszły się kochać (niewiele tego), kawałki są coraz krótsze i jest coraz więcej sampli z jakimiś głupotami. Szkoda...
Vexatus pisze:
2 lata temu
pp3088 pisze: Pierwszy pełniak przyjemny, wspomnę ciepło, ale raczej nie wrócę. Wolę "pełnoprawny" miks.
A co jest nie tak z miksem? :)
Dopiero teraz jak to przeczytałem to zajarzyłem, że chodziło Ci o miks Grind/Sludge a nie o miks albumu. Chyba... :)

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”