Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

Korn - Follow the Leader, 1998 [RECENZJA]

#1

Blind 6 lata temu

Obrazek
Follow The Leader to trzeci album Korna. Płyta ta przyniosła grupie ogromną popularność i sprawiła, że zespół na dobre zawitał wśród najbardziej popularnych wykonawców nowoczesnego metalu. Na początek trzeba rozprawić się z niesłuszną etykietką 'nu metalu', która ciąży nad Kornem od bardzo dawna. Muzyka Korna jest zdecydowanie bardziej ambitna i wszechstronna niż typowych przedstawicieli tego gatunku. Inna sprawa, że to dość rażące i sprawia, że wśród internetowych kółek wzajemnej adoracji jest to zespół jebany i równany z gównem.

Płytę rozpoczyna dwanaście ścieżek ciszy, co robi łącznie tej ciszy minutę. Jeśli się nie mylę, to jest to w ramach pamięci i hołdu dla zmarłego na raka nastolatka, który był wielkim fanem zespołu. Przed śmiercią udało mu się spotkać z chłopakami, co doprowadziło do tego, że na płycie znajduje się utwór 'Justin'. Po minucie ciszy zaczyna się typowa dla tamtego okresu Korna zabawa efektami gitarowymi. Potem mamy sztandardowy spokojny riff wstępny, by po chwili przerodziło się to w pełen furii, ociężały wpierdol. Dobre rozpoczęcie. Po otwieraczu nadchodzi czas na dwa wielkie hity zespołu: 'Freak on a Leash' (czy jest ktoś, kto nigdy tego nie słyszał?) i 'Got the Life (Jonathan na zwrotkach pokazuje swój kunszt wokalny). Track numer cztery - 'Dead Bodies Everywhere', to jeden z najlepszych kawałków w repertuarze piątki z Bakersfield.

Hey!
I've sick mom,
With a fucked dad.
Dealing with your life.
Dead bodies everywhere.

Następnie nadchodzi mała zmiana klimatu, albowiem nadszedł czas na gościnny występ Ice Cube'a. 'Children of the Korn' to jeden z trzech utworów na płycie, które łączą rap i nowoczesny metal. Nie będę każdego rozpisywał kolejno. Dodam jedynie, że 'Cameltosis' z tej trójki wypada najlepiej. Zanim nadejdzie finał, zostało jeszcze kilka zajebistych utworów. Są smutne 'Pretty' i 'Justin', jest też wkurwiony 'Reclaim my Place' (ostatni riff w tym kawałku ciężarem rozpierdala niejeden stricte metalowy band) i kilka innych, nieodstających poziomem od reszty, bo całość cały czas ma wysoki poziom i obyło się bez zapychaczy. Bardzo twórczy okres w historii Korna. Na koniec zostaje schizofreniczny, powolny 'My Gift to You', który jest jednym z najbardziej emocjonalnych kawałków dla Jonathana.

Your throat I take grasp, (Can't you feel the pain?)
Then your eyes roll back, (Can't you feel the pain?)
Love racing through my veins. (Can't you feel the pain?)
Your heart stops beating, (Can't you feel the pain?)
Black orgasm, (Can't you feel the pain?)
I kiss your lifeless skin. (Can't you feel the pain?)

I taka też jest Follow the Leader. Na dzień dzisiejszy spokojnie możemy nazywać ją klasykiem, a sam band do dzisiaj sięga na koncertach po utwory z niej. Sukces odniosła z całą pewnością dlatego, że członkowie rozwinęli się jako muzyce. Względem przeszłości jest tu cała masa nowości i jednocześnie udoskonalania starej formuły. Przez to wszystko stała się bardziej przystępna niż debiut i Life is Peachy, ale chory klimat pozostał. Rok później ukazała się Issues, która dla mnie osobiście jest najlepszą płytą w ich dyskografii. Prawdopodobnie dlatego, że depresja osiągnęła tam swoje apogeum.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Belzebóbr 6 lata temu

Bożeeee....znowu ten Koneser.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 6 lata temu

Blind, nie pierdol, że Follow the Leader to nie nu-metal i zacznij pisać recki o metalu :)

Każdy wie, żeś fanboj i Twoja opinia o Kornie się nie liczy :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Blind 6 lata temu

Belzebóbr pisze:
6 lata temu
Bożeeee....znowu ten Koneser.
Pojebało Cię? Idź słuchać tego, co wypada i wypierdalaj z tego tematu.
yog pisze: Blind, nie pierdol, że Follow the Leader to nie nu-metal i zacznij pisać recki o metalu :)

Każdy wie, żeś fanboj i Twoja opinia o Kornie się nie liczy :P
Czym w takim razie są bandy typu Disturbed, Flaw itp.? Bo jednak Korn stoi dużo, dużo wyżej ;p
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Nie mam pojęcia, co to Flaw, ale w nu-metalu - jak w każdym gatunku - jest chujnia i są kapele lepsze, najczęściej te, co daną muzyczną modę akurat zaczęły.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Blind 6 lata temu

Nie wiem, ale sam Korn musi się wstydzić 'nu metalu', bo nie chcą, żeby im tę łatkę przyszywali :D
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

żaden zespół nigdy nie chciał, żeby mu jakąś łatkę przyszywali, a już najbardziej ci, którzy dane gatunki tworzyli :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#8

Belzebóbr 6 lata temu

Blind pisze:
6 lata temu
Pojebało Cię? Idź słuchać tego, co wypada i wypierdalaj z tego tematu.
Łohoho jaki groźny Koneser Korna.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Blind 6 lata temu

Koleś, udzielałem się na brutallandzie starym zanim jeszcze tam Koneser zawitał. Nawet nie wiesz, o co z tym gościem chodzi, a wpierdalasz swoje marne trzy grosze i próbujesz zabłysnąć. Lepiej byś coś na temat napisał, zamiast nabijać sobie posty. Niech Ci @yog sprawdzi ip moje i jego, kurwa. Detektyw z ciebie chujowy.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 6 lata temu

Oczywiście, mogę rozsądzić, jak to czynił sam miłościwie panujący Salomon.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#11

Belzebóbr 6 lata temu

Napiszę, Korn to gówno w błyszczących dresach :D

Jak sprawdzimy ipe to wyjdzie, że masz 10 lat, w szkole nie przerabiałeś jeszcze co to kpina, a mama krzyczy na Ciebie żebyś wyłączył tego satanistycznego Korna.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Blind 6 lata temu

Tak jak myślałem - typowy idiota, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Nuda.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#13

Wędrowycz 6 lata temu

"Follow The Leader" to moim zdaniem jeden z najlepszych albumów KoRna. W sumie nie wiem nawet czy ta płyta to nie był szczytowy komercyjny sukces kapeli, bo pamiętam że single wisiały wysoko na listach przebojów na MTV na ten przykład. Ciągle ten nu metal i nu metal, a tak naprawdę nie pamiętam żeby sami muzycy tak określali swoją twórczość. Nawet jeżeli postrzegać KoRna przez pryzmat nu metalu to są oni i tak w tym gatunku pionierami i grają dużo lepiej niż cała masa innego barachła.

Blind to nie Koneser więc skończ już pierdolić Belzebóbr, bo robisz się serio nudny.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#14

Belzebóbr 6 lata temu

Skąd wiesz, że nie korespondują ze sobą.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Wędrowycz 6 lata temu

Blinda wszyscy tu znamy, część osobiście, siedzi już z nami bardzo długo i nie słynie z trollowania jak ten cały koneser cocka.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 6 lata temu

słynie za to z kornowego fanbojstwa :P ale i tak mu trochę zelżało ostatnio, tylko tak pulsacyjnie wraca co jakiś czas
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#17

Wędrowycz 6 lata temu

hehe, no niby tak, ale każdy z nas ma jakieś swoje fanbojstwo i guilty pleasure z którym się odkrywa i pucuje
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Blind 6 lata temu

Nie traktuję tego jako guilty pleasure, bo niby dlaczego? Bo to wstyd przed kolegami metalowcami? Konesera w zasadzie szanuję jedynie za fakt, że zawsze miał własne zdanie (jakkolwiek głupie by nie było) i nie podporządkowywał się trendom i nie słuchał tego co wypada. Wystarczy, że jakiś ekspert w internecie rozpęta hype na coś, a takie Belzebóbry już biegną ślepo i walą konia pod to, bo tak trzeba. Żenujące serio.

A Ciebie Wędrowycz pozdrawiam, bo prawilna morda z Ciebie jest i z chęcią bym z Tobą na jakimś gigu piątala zbił.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, 21:39 przez Blind, łącznie zmieniany 1 raz.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Blind 6 lata temu

A Belzebóbr to chyba ma jakiś kompleks Konesera. Zazdrościsz mu rozgłosu na forum? Bo pierdolisz o nim w co drugim poście.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#20

Wędrowycz 6 lata temu

Dzięki ziomuś, wierzę że przy okazji i pionę zbijemy, a i wychylimy coś niecoś ;) KoRn to i dla mnie również żadne guilty pleasure, bo kapela jest moim zdaniem zajebista w tym co robi. Słucham jej dłużej niż jakichkolwiek ekstremalnych metali i jakoś dotąd mi się nie znudzili. Choć mieli okresy lepsze i słabsze, jak każdy zespół. Cieszę się m.in. z tego że do składu powrócił Head.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#21

Belzebóbr 6 lata temu

Pierdolisz to ty małe dzieci słuchające korna. Obsrałeś się cały jak porównałem cię do Konesera i piszesz mi o kompleksach ćwoku. Chojrak, bo się tu po fiutach liżecie wzajemnie, dawaj na jakiś koncert, poznam cię po błyszczących dresach, i pokażę ci szkołę ekstremalnego metalu :>
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 00:08 przez Belzebóbr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Blind 6 lata temu

Siurek w spodniach mały? Całe życie walisz konia? Przykry jesteś, mam dobre serce - nawet Ci współczuję :)
edit.
Belzebóbr pisze:
6 lata temu
dawaj na jakiś koncert, poznam cię po błyszczących dresach, i pokażę ci szkołę ekstremalnego metalu :>
Teraz to nieźle dojebałeś. A na koncercie bardzo chętnie bym porozmawiał.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Blind 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Cieszę się m.in. z tego że do składu powrócił Head.
Też się cieszę, że wrócił. Zwłaszcza, że sobie życie poukładał i nie męczy się już podczas tras. Pomijam nawet fakt jego nawrócenia, bo to jego sprawa i nic mi do tego, ale poprawił relacje z córką, rzucił narkotyki i odzyskał radość z grania. Chętnie bym jeszcze Davida z powrotem zobaczył. Ray jest spoko koleś, ale jego próby odświeżania utworów jakimiś technicznymi zagrywkami mnie po prostu męczą. David miał ten specyficzny groove, a teraz tego brakuje. Z sesyjnych członków to szkoda Shane'a. Trzydzieści parę lat to, kurwa, trochę za wcześnie na umieranie. Zac też już nie gra. Coś tam słyszałem, że żona Munkiego się mocno wpieprzała w sprawy zespołu i doprowadziła do tego. Szkoda mi go, bo dużo serca wkładał w granie w zespole.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2683
Rejestracja: 7 lata temu

#24

dj zakrystian 6 lata temu

Proszę nie mylić Blinda - konesera kremówek z koneserem cocka... Follow jeden z lepszych Kornów, ale najlepsze do tej pory Issues.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Blind 6 lata temu

Właśnie tak, na 'Issues' Korn osiągnął apogeum depresji. Jonathan zajebiście posępnie brzmiał w 99. Jak gdyby nie było już żadnej nadziei. Uwielbiam tę płytę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1496
Rejestracja: 7 lata temu

#26

pp3088 6 lata temu

Blind pisze:jest też wkurwiony 'Reclaim my Place' (ostatni riff w tym kawałku ciężarem rozpierdala niejeden stricte metalowy band)
Sprawdziłem i faktycznie riff jest całkiem spoko, ogólnie instrumentarium Korna mi nie przeszkadza, mają nawet fajne momenty. Ale Jonathana nie jestem w stanie strawić. I te nieprzerwane wulgaryzmy też średnio mi pasują.
Konesera w zasadzie szanuję jedynie za fakt, że zawsze miał własne zdanie (jakkolwiek głupie by nie było)
Ciężko nie mieć własnego zdania jak na każdym forum jest jebany jak dziecko.
Belzebóbr pisze: Chojrak, bo się tu po fiutach liżecie wzajemnie, dawaj na jakiś koncert, poznam cię po błyszczących dresach, i pokażę ci szkołę ekstremalnego metalu :>
Hehe, wiesz że Twoja "groźba" zabrzmiała właśnie w klimatach nu-metalu?:D Lizanie się po fiutach to trochę za dużo powiedziane(zobacz moje wpisy w temacie o Panterze), po prostu znamy się jakiś kawałek czasu i każdy już wie że młody lubi Korna. On tego słucha nie Ty. Zresztą nu-metal jest zbyt łatwy do "jebania", o wiele większy fan dają zasłużone kapele.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1843
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Blind 6 lata temu

A widzisz, wokale Jonathana to najlepszy element Korna :D Mimo wszystko, jestem w stanie zrozumieć, że Ci nie podchodzą, bo są dość specyficzne :)
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Recenzje”