Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Dead Congregation - Promulgation of the Fall, 2014 [RECENZJA]

Blind 5 lata temu

Obrazek

Dead Congregation - Promulgation of the Fall
5 maj 2014, Martyrdoom Productions

Utwory:
1. Only Ashes Remain 5:13
2. Promulgation of the Fall 3:40
3. Serpentskin 5:33
4. Quintessence Maligned 4:15
5. Immaculate Poison 5:08
6. Nigredo 5:00
7. Schisma 7:18
8. From a Wretched Womb 3:57

Sześć lat kazali czekać fanom na nowy album. Czytałem kiedyś wypowiedź jakiegoś znanego muzyka, który stwierdził, że nie utrzymasz się na fali, jeśli nie będziesz wydawał płyt maksimum co dwa lata. Grecy dobitnie pokazali, że to bzdura. Oni przede wszystkim stawiają na jakość, a nie na ilość. A przecież w muzyce nie chodzi o to, żeby wydawać jak najczęściej płyty, tylko o to, żeby nagrać coś zajebistego. Dead Congregation udała się ta sztuka po raz drugi.

Po włączeniu tej płyty, pierwsze co rzuca się w uszy to brzmienie. Sound jest jeszcze bardziej potężny niż na debiucie. Ta dźwiękowa nawałnica dzięki temu stała się jeszcze bardziej monumentalna i podniosła niż na Graves of the Archangels.

Jeśli chodzi o samą muzykę to nie uległa ona jakimś wielkim zmianom. To nadal ten sam zespół, tyle, że po prostu się rozwinął. Sam materiał sprawia też wrażenie bardziej wymagającego. Jednak jak już poświęci się temu odpowiednią ilość czasu to wrażenia z muzyki w pełni to rekompensują. Moi faworyci to Only Ashes Remains, Nigredo (to solo w mniej więcej połowie utworu i ta perkusja!) i oczywiście Schisma, gdzie Grecy ponownie wykorzystują sprawdzony patent, a mianowicie wyciszenie w pewnym momencie, a następnie przyjebanie z całym impetem, tak, by słuchacz nie miał wątpliwości, co do tego, że ten zespół to potwór.

Czekam pełen nadziei na trzeci długograj. Oby tym razem nie trwało to sześć lat, aczkolwiek jeśli mają po raz kolejny nagrać genialny krążek to będę czekał i tyle, bo jest na co.

Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 11:23 przez Blind, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA

Tagi:
deathwhore
Tormentor

deathwhore 5 lata temu

W tym poście były uwagi które w tym momencie są już niezasadne :)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 11:27 przez deathwhore, łącznie zmieniany 1 raz.
Nebiros pisze:
2 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 5 lata temu

Poprawione, dzięki za czujność. Recenzje pisałem ponad rok temu, ale wrażenia nadal aktualne, więc wrzuciłem. Konstruktywna krytyka zawsze spoko.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA

Wróć do „Recenzje”