ZyxExesa
Posty: 5
Rejestracja: 5 lata temu

Exesa - 1osobowy melo black metal

#1

ZyxExesa 5 lata temu

Hail

Zapraszam do zapoznania się z autorskim projektem, klimatem do drugiej fali norweskiego black metalu.

Darmowy odsłuch debiutanckiej płytki:



http://exesa.bandcamp.com/

A jak się komuś spodoba to zapraszam do followania bo parę gramów muzyki się szykuje

https://www.facebook.com/Exesa666/

Ave

Tagi:
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#2

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Naprawdę niezłe.

Znaczy - jestem dopiero w okolicach 10 minuty, ale już chyba mogę powiedzieć, że robi mi nieźle. Surowe, z klimatem, jest w tym jakieś rozwichrzenie,zamglenie, ale to też pasuje, że nie jest to granie od linijki. Spoko harmonie gitarowe, nawet jeśli momentami wpadają w tory dość ryzykowne ;) , to ogólnie ładnie się to klei.
ZyxExesa
Posty: 5
Rejestracja: 5 lata temu

#3

ZyxExesa 5 lata temu

Dziękuję za opinie i tym bardziej za uznanie. Faktycznie nie starałem sie grać od linijki a raczej próbowałem postawić sie w roli słuchacza tak żeby go przesadnie nie męczyć np. repetywnoscia motywu
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#4

pp3088 5 lata temu

Bardzo przyjemne, dobrze zmasterowane. Ja słyszę w tym nawet trochę Kanady, momentami bardzo atmosferycznie. Czy perka to automat? Bo aranże są całkiem dobre i urozmaicone, fajnie to zaplanowane zostało. Nie wkurwia jak większość automatów - szacunek.

Jedynie co to wokal jest momentami zbyt mało wyrazisty. Ale nad tym pewnie popracujesz.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4642
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#5

TITELITURY 5 lata temu

Z wyżyn Naszego Majestatu orzekamy, na uwadze mając prawdę oraz piękno sztuki, bez uchybiania woli Naszej, ani kompetencjom, że muzyka tutaj grana pobudza duszę do czynów zniosłych, zachęcając do wiary w niewiarę, zniechęcenia chęci i zażycia rtęci. Będąc pod wrażeniem jakości usłyszanych dźwięków, profesjonalizmu nagrania, a takoż przymiotów talentu Twórcy, pozostajemy pod niesłabnącym wpływem usłyszanej muzyki, żywiąc nadzieję na rozwój twórczości tu zaprezentowanej ku uciesze Naszej oraz innych użytkowników forum, a takoż entuzjastów twórczości takowej. Influencyje słysząc zespołów tworzących w latach 90. ubiegłego wieku na polskiej scenie, wyrażamy swoją bezmierną radość z faktu silnego zakorzenienia tej płyty w rodzimym sposobie grania, które nadaje jej indywidualny rys, wyodrębniając z grupy "atmosferyków" tworzących na świecie, a zanudzających słuchacza wtórnością. Z niecierpliwością oczekujemy zatem kolejnych wieści z obozu Excesa, żywiąc jednocześnie nadzieję, że idąc w zgodzie z gustem Naszym, a zapatrywaniami, ożywi nieco muzykę, w przyszłości przyjemność dając niepomierną narządowi słuchu Naszego.
Dan dnia 7 czerwca roku po narodzinach Zbawiciela 2018.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#6

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Czyli po nowopolsku:

Yo, propsy, czekanko.
ZyxExesa
Posty: 5
Rejestracja: 5 lata temu

#7

ZyxExesa 5 lata temu

@pp3088
Nad składaniem mixu/masteringu i próbie sklejenia tego w calość spędziłem sporo czasu, cieszę się że nie kłuje w uszy.
Perkusja zaprogramowana w superiorze, pytanie czy jest programowana mi schlebia :)
Co do wokalu to w zasadzie wszedłem do sali i uczyłem się drzeć na żywo, bez wcześniejszego treningu - będzie lepiej

@TITELITURY

Dziękuję. Chciałbym mieć podobną wenę przy pisaniu tekstów, jak Ty (Wy) przy owej pochwale. Niedługo będzie cover Behemotha, utworu z pierwszej płyty. W zasadzie jest gotowy, czekam tylko na małe tweaki w artworku. Jak również użyczyłem wokalu na minialbumie oscylującym między blackiem a folkiem
Też dopinamy artwork. Newsy staram się zamieszczać na FB

Wróć do „Hails!”