Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

Solowy projekt Stare Drzewo.Witam.

#1

Stare Drzewo 5 lata temu

Witam.Ruszam z projektem solowym Stare Drzewo.Metalowo, ale nie za mocno ,z polskimi tekstami poruszjącymi tematy ,,słowiańskie...pogańskie,,
Inspiracją był między innymi Tiamat The Astral Sleep,ale nie twierdzę ,żę akurat to słychać w muzyce.Zapraszam do sluchania numeru,,Wokół drzew,,Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Przyjemne granie w zapomnianym stylu lat 90, znanym jako melodyjny pagan blaczur. Jedynie doskwiera, że mocno słychać składanie na kompie ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#3

Stare Drzewo 5 lata temu

Dzięki za miłe slowo. :) Co masz na myśli ,,składane na kompie_??
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

No brzmi jak gitara podpięta do kompa, reszta dołożona w programiku itp., a w takich klimatach się jednak jakaś namiastka analogowego brzmienia sprawdza najlepiej ;) Tzn. tak sobie wyobrażam, że Wildhoney czy i Hefeystosy to jednak analogowe studia były wciąż, może się mylę. Tutaj ta cyfra troszkę bije po uszach ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#5

Stare Drzewo 5 lata temu

Teraz rozumiem. ;) Gitary zostały nagrane w jak najbardziej tradycyjny sposób,przy pomocy mikrofonów zbierających dzwięk z lampowego wzmacniacza.To samo dotyczy klawiszy i wokalu ,natomiast perkusja została zaprogramowana,chociaż starałem się uniknąć cyfrowego brzmienia.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

A to najmocniej przepraszam za oszczerstwa ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 5 lata temu

Stare Drzewo pisze:
5 lata temu
Inspiracją był między innymi Tiamat The Astral Sleep,ale nie twierdzę ,żę akurat to słychać w muzyce.
Słychać. :) Kojarzy mi się właśnie z Tiamat i może trochę z Moonspell. Całkiem przyjemny sound wyszedł - jakich gratów i mikrofonów używałeś?
yog pisze:
5 lata temu
A to najmocniej przepraszam za oszczerstwa ;)
Nie przepraszaj, wiemy że słoń Ci na ucho nadepnął. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#8

Stare Drzewo 5 lata temu

Nie czas,bo 16...ale przepijam lampką wina ,,na zdrowie,,.
Dzięki za opinie. :)
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#9

Stare Drzewo 5 lata temu

Gitary Hagstrom Swede ,Jackson Dinky, w obu gitatach zamontowany pickup Merlin Hellfire.
wzmaczniacz Engl ,mikrofony Shure 57 i Sennheiser 9 bas squire.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#10

Hajasz 5 lata temu

Co można powiedzieć po jednym utworze ? Wszystko albo nic. Ja wybrałem opcję drugą bo jedna jaskółka wiosny nie czyni, dwie też nie.
Czekam na więcej ponieważ znam historię kiedy zespoły czy projekty wypstrykały się już po jednym kawałku.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 5 lata temu

Bardzo jasne (zapewne przez Shure SM57) i miękkie brzmienie jak na ENGL i Merlin Hellfire przy moście. Wrzucaj kolejne jeśli nagrasz bo całkiem fajnie się słucha. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#12

Stare Drzewo 5 lata temu

Wrzucam kolejny numer :)
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#13

Belzebóbr 5 lata temu

Fajne, lepsze od połowy muzyki, której słucha yog.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#14

Hajasz 5 lata temu

A nie możesz wrzucić te Chramy w całości ?
GRINDCORE FOR LIFE
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#15

Stare Drzewo 5 lata temu

Spróbuje ogarnąć, by wrzucić całość na you tuba.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#16

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Przyłączam się do pochwał, bardzo fajne granie z dośc rzadko dziś spotykanym klimatem.
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#17

Stare Drzewo 5 lata temu

Dzieki:),A swoją drogą nie mogę dostać się na stronę że swoich urządzeń....musiałem pożyczyć zony telefon by wejść na Brutal Land ,ktoś wie co to??
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 5 lata temu

a co się wyświetla, jak nie możesz wejść? co wpisujesz? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#19

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Wedlug mnie klops.
Zycze powodzenia.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Nebiros 5 lata temu

Przesłuchane. Fajne granie, z polotem, pomysłem i jak na domowe produkcje dobrze wszystko wykonane. Stylistyka sama w sobie rzeczywiście "mocna, ale nie za mocna", nie do końca w moim stylu, bo ja jestem zwolennikiem groźniejszego i mhroczniejszego grania, ale mi się podoba. Słychać Tiamat ;P Zapewne nie grasz od wczoraj? Bo technicznie to dobrze stoi i kompozycja sama w sobie też profesjonalnie złożona. Jedynie przydałoby się tam więcej takiego masywu - głośniejszy basik i dzwięk gitar nieco "tłustszy".

Gitary brzmią bardzo naturalnie, nie wiem co @yog'iemu padło na uszy, za bardzo się pewnie skupił na poszukiwaniu dzwonów :D :D
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 5 lata temu

yogi po prostu w życiu nie grał na gitarze elektrycznej podłączonej do wzmacniacza i się bawi w zgadywanie :p ale jednak mniej tego komputerka by lepiej zrobiło i tak :p Takie granie najlepiej, jak śmierdzi drewnem, można by np. w przypadku braku zestawu perkusyjnego, na wzór Wardruny, nagrywać drewienka uderzane o pieńki :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Nebiros 5 lata temu

Dobra, obroniłeś się :D Ale tego kompa może faktycznie odrobinę za dużo, co jest głównie winą automatu. Tutaj niewiele trzeba by brzmiał o niebo lepiej, nie ma w tym kawałku jakiegoś kosmicznego tempa, blastów itd wystarczy poszukać lepszych sampli w necie, niektóre są naprawdę porządne i już będzie kozacko. Problem z automatem pojawia się dopiero jak się go układa pod szybką muzę z jakimiś rozbudowanymi przejściami... wtedy się trzeba nieźle namęczyć, żeby brzmiał naturalnie :D
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#23

Vexatus 5 lata temu

Automat w przypadku tego typu muzyki może działać jedynie na minus, ale i tak nie jest źle. Zakładam, że pewnie nie było innej możliwości.
Nebiros pisze: Problem z automatem pojawia się dopiero jak się go układa pod szybką muzę z jakimiś rozbudowanymi przejściami... wtedy się trzeba nieźle namęczyć, żeby brzmiał naturalnie :D
Blasty i gęste podziały z automatu brzmią zwykle bardzo nienaturalnie. Przymierzam się właśnie do nagrania moich grindcore'owych wypierdów (200 - 260 BPM) i z doświadczenia wiem, że najwięcej czasu zajmie mi perkusja. Nie nad samym programowaniem partii perkusji, bo struktury są proste jak konstrukcja cepa, ale nad tym, żeby brzmiało to w miarę naturalnie. A pewnie i tak będzie brzmieć jak gówno. :(
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#24

Nebiros 5 lata temu

Vexatus pisze: Automat w przypadku tego typu muzyki może działać jedynie na minus, ale i tak nie jest źle. Zakładam, że pewnie nie było innej możliwości.
Nebiros pisze: Problem z automatem pojawia się dopiero jak się go układa pod szybką muzę z jakimiś rozbudowanymi przejściami... wtedy się trzeba nieźle namęczyć, żeby brzmiał naturalnie :D
Blasty i gęste podziały z automatu brzmią zwykle bardzo nienaturalnie. Przymierzam się właśnie do nagrania moich grindcore'owych wypierdów (200 - 260 BPM) i z doświadczenia wiem, że najwięcej czasu zajmie mi perkusja. Nie nad samym programowaniem partii perkusji, bo struktury są proste jak konstrukcja cepa, ale nad tym, żeby brzmiało to w miarę naturalnie. A pewnie i tak będzie brzmieć jak gówno. :(
Uwierz mi, jak się człek postara, to da radę ogarnąć automat tak, że będzie prawie nie do poznania. Nawet przy takich tempach. Tylko jest to praco i czasochłonne ;). Jak bys potrzebował jakichś tipów czy porad, to służę pomocą... BTW na czym składasz?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018, 20:46 przez Nebiros, łącznie zmieniany 1 raz.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#25

Vexatus 5 lata temu

Nebiros pisze:
5 lata temu
BTW na czym składasz?
Addictive Drums 2 od XLN Audio - dzięki uprzejmości kolegi, bo sam korzystam z bardzo starej wersji Cubase i nie mogę uruchomić tego ustrojstwa. Ten soft ma sporo ciekawych banków i możliwości edycji, więc jest się czym pobawić. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 658
Rejestracja: 7 lata temu

#26

Nebiros 5 lata temu

Ja wlaśnie zamierzam się przerzucić na Cubase'a. Legenda wśród DAWów :D. Active Drums nie znam... pewnie coś podobnego do EZ Drummer?
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#27

Vexatus 5 lata temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 5 lata temu

Chciałbym nadmienić, że jest to temat poświęcony projektowi Stare Drzewo, a nie automatom ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#29

Vexatus 5 lata temu

No to może trzeba utworzyć odpowiedni temat. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#30

Stare Drzewo 5 lata temu

ez drummer użyłem :) tak, bo padł w dyskusji :)
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#31

Stare Drzewo 5 lata temu

Wklejam link do kolejnego numeru.Pojawia się w nim fragment tekstu Romana Kostrzwskiego...

i ponownie link do usuniętego numeru.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#32

Hajasz 5 lata temu

Widzę, że wstawiłeś na YT. Nie masz możliwości wrzucić tego na jakiś hosting aby posłuchać w porządnej jakości ?
GRINDCORE FOR LIFE
Stare Drzewo
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#33

Stare Drzewo 5 lata temu

Dodam raczej pozostałe numery na souncloud,a z tuba skasowałem,bo coś tam nie weszło jak trzeba.

Wróć do „Hails!”