"Father to Son"
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Osi and the Jupiter

Post Nucleator » rok temu

Obrazek

Obrazek

Jednoosobowy projekt amerykańskiego muzyka podpisującego się jako Sean Death, powołany do życia w 2016 roku. Pan Śmierć nie próżnuje i ma już na koncie 2 studyjne albumy.

A co takiego gra sobie ten Osi, zapytacie? Ano, na pierwszej płycie, Hall of the Wolf była to mieszanka neofolku, ambientu i akustycznego grania. Wyszło to całkiem sympatycznie, ale skupmy się na drugim albumie, Uthuling Hyl, który od tygodnia towarzyszy mi zawsze, zanim wpadnę w objęcia Morfeusza. To 52 minuty pięknej, poruszającej muzyki, która hipnotyzuje słuchacza i absorbuje go. Nie potrafię rozebrać jej na czynniki pierwsze i napisać, co mi się podoba - po prostu odpalam ją i leżę zasłuchany, chłonąc klimat z niej ziejący. Brak mi słów, by opisać kunszt i nagromadzenie znakomitych pomysłów, jakie znalazły odbicie w tych utworach. Polecam każdemu - to mistyczne wręcz przeżycie!

Dyskografia:
2016 - Hall of the Wolf
2017 - Uthuling Hyl

Skład:
Sean Deth - Vocals, Guitars, Talharpa, percussion, organ, keyboards

BC: https://osifolk.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
8 mies. temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Post Myrkraverk » rok temu

Też jestem oczarowana tym projektem. Dodam tylko, że swoją nazwę zawdzięcza dwóm owczarkom niemieckim Seana: Osirisowi (Osi) i Jupiterowi :-)
Nie mogę pozbyć się wrażenia, że okładka (nie tylko?) "Uthuling Hyl" jest mocno zainspirowana Forndomowym "Flykt". Taka estetyka.
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » rok temu

Bardzo uroczy jest ten tegoroczny Uthuling Hyl, polecam wszystkim w ramach odpoczynku :) Eteryczna i ulotna muzyczka, która łagodnie i bezinwazyjnie pobudza zmysły.

Edit: Wiem, że to dziwne porównanie będzie, ale tak słucham i mi się samo nasuwa na myśl skojarzenie, że ten Osi and The Jupiter to brzmi bardzo podobnie do ścieżki dźwiękowej z Deus Ex: Human Revolutions. Tj. jest w tym taki smyczkowo-beatowy ambient. Nie do końca prastary, tylko jakby wciąż aktualny dziś i na wieki wieków. W tamtym soundtracku uczestniczyła zresztą Lisa Gerrard, a tutaj z pewnością jedną z ważniejszych inspiracji było Dead Can Dance, choćby w warstwie produkcyjnej.

Podsumowując:

Pięknie.

Edit 2: Ostatni kawałek za każdym razem, jak te beaty wchodzą dość magiczny:

(jego początek to chyba cytat z Mety :P)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Post Myrkraverk » rok temu

Po wielkanocnym party, kiedy goście poszli spać, usiadłam sobie nad ranem z łiskaczem, włączyłam Forndomowy album "Dauðra Dura" i później automatycznie przeskoczyło na "Uthuling Hyl". Nawet się nie zorientowałam, że minęły prawie 52 minuty, a ja zapatrzyłam się w błogostanie na te youtubowe szumiące drzewa dodane do wideo. Co to jest za muzyka! Chyba teraz naprawdę się zakochałam w tym relaksującym tworze.
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

Wyszła dziś dwuutworowa epka Grå Hest, zwiastująca trzeci album Nordlige Rúnaskog, który ukaże się jesienią 2019 roku.

Aż tak dobrze, jak na doskonałym Uthuling Hyl chyba nie jest. Jakby jeszcze więcej Dead Can Dance.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”