"Father to Son"
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Lönndom

Post Myrkraverk » rok temu

Gdzie jest (szamańska) szyszka nad (szamańskimi) szyszkami?

Obrazek
Leśne granie panów A. Pettersona i S. Sandströma z LIK i Armaggedy. Niestety, EP "Till Trevaren" (2012) było ostatnim oficjalnym wydawnictwem zespołu. Sandström i Petterson podjęli w 2014 roku decyzję o zakończeniu grania/nagrywania jako Lönndom. Materiał, który miał być wydany na kolejnych albumach, prawdopodobnie będziemy mogli usłyszeć w utworach Saiva, gdzie udziela się Petterson. Ciekawa jestem tego albumu, wydaje się, że to będzie kontynuacja zbliżonego grania pod inną nazwą i bez Sandströma.

Zdjęcie prywatnej "kolekcji" :D

Obrazek

Skład:
S. Sandström - Everything LIK, ex-Armagedda, ex-Volkermord
A. Petterson - Everything De Arma, Saiva, Stilla, Whirling, ex-Armagedda, ex-Volkermord, ex-LIK, ex-Leviathan

Dyskografia:
2007 - Fälen från norr
2008 - Hågkomster från nordliga nejder [EP]
2010 - Viddernas tolv kapitel
2010 - Hågkomster från nordliga nejder & Norrskenritual [kompilacja]
2012 - Till Trevaren [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/L%C3%B6nndom/98050
BC: https://lonndom.bandcamp.com/music
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » rok temu

Zawsze dużą estymą darzyłem projekty panów z Armageddy, dlatego szkoda było mi że rozpadł się LIK, ale na jego miejsce powstał Lönndom, którego debiut "Fälen från norr" bardzo mnie zadowolił, bo to elegancka porcja lasu, siedzenia przy ognisku i klimatycznego brzdąkania na gitarach akustycznych także. Późniejsze epki "Hågkomster från nordliga nejder & Norrskensritual" wydane na wspólnej kompilacji jeszcze dobre, ale już tylko dobre, "Viddernas tolv kapitel" jawi mi się jako najsłabszy materiał jaki wydali, na którym zabrakło już tego "czegoś", za to kończąca dyskografię epka "Till trevaren" pięknie powróciła do klimatów z debiutu stąd te dwa materiały cenię najbardziej. A. i S. bardzo umieją w leśne granie, a także w klimatyczne dark folki.

Mnie osobiście bardziej przekonywał jednak LIK, choć to już nieco inne granie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Post Myrkraverk » 2 mies. temu

@Wędrowycz nie taki znowu "rozpadł" :)
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 mies. temu

Myrkraverk pisze:
2 mies. temu
@Wędrowycz nie taki znowu "rozpadł" :)
;) dziś rano rzuciło mi się to w oczy i cieszy mnie to bardzo. Jak już pisałem niżej każda nowa porcja muzyki od tych panów trafia bardzo w mój gust. Tak też jest i tym razem. Pozostaje czekać.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Post Myrkraverk » 2 tyg. temu

ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 tyg. temu

Wiem o tym projekcie @Myrkraverk , czytałem o nim na pejsiku przed urlopem jakoś i ten kawałek-zwiastun też już sprawdzałem. Dla mnie brzmi jak kontynuacja Lonndom z wpływami Lik, czytaj zajebisty las.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Post Myrkraverk » 2 tyg. temu

@Wędrowycz No tak! W sumie byłam wielce naiwna, myśląc, że Ciebie zaskoczę :D Teraz tylko czekać do premiery i można założyć odrębne wątki. Rzuciłam okiem na to, co Graavehelder wykorzystał jako tekst do "I riden med död" i zdradzę tylko, że będę się w to konkretnie wgłębiać :-) Świetny temat na forumowe wypracowanie, byle do jesieni!
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 tyg. temu

Z tego co sam wypisywał na swoim pejsiku wywnioskowałem, że tym razem będzie więcej typowo okolicznego szwedzkiego folkloru niż necro leśnych szamanizmów ;)
Odium Humani Generis

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”