Awatar użytkownika
Myrkraverk

Heilung

Myrkraverk 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Heilung to obiecujący zespół, którego trzon tworzy: Kai Uwe Faust (swoją drogą świetny tatuażysta), Christopher Juul i Maria Franz. Żeby już nie kombinować z opisem, pozwolę sobie zacytować opis z bandcampa/oficjalnej facebookowej strony Heilung:

Heilung is sounds from the northern european iron age and viking period. We used everything from running water, human bones, reconstructed swords and shields up to ancient frame drums and bronze rings in the songs. The lyrics contain original texts from rune stones and preserved spear shafts, amulets and other artifacts. Furthermore poems, which either deal with historical events or are translations / interpretations of the originals. Every attempt to link the music to modern political or religious points are pointless, since Heilung tries to connect the listener to the time before Christianity and its political offsprings raped and burned itself into the northern european mentality. Heilung means healing in german and describes the core of the sound. It is supposed to leave the listener eased and relaxed after a sometimes turbulent musical journey.

Dlaczego jest obiecujący? Ano dlatego, że po sposobie promocji ich pierwszego albumu "Ofnir" (jakieś artbooki i inne cuda wianki) i moim zdaniem prześwietnego, szamańskiego utworu "Alfadhirhaiti" (którego słuchałam na zapętleniu) spodziewałam się czegoś więcej, jakieś prawdziwej "petardy". Mam jakieś ambiwalentne odczucia co do tej płyty. Zawiódł mnie trochę brak spójności utworów, taki "Krigsgaldr" traci na uroku przez zupełnie niepotrzebne wstawki angielskojęzyczne, w tym języku jest też "Carpathian Forest", "Schlammschlacht" zupełnie mi nie leży, mimo tego, że to chyba jakaś opowieść o bitwie w lesie Teutoburskim. Według mnie to takie słabsze momenty. Za to "In Maidjan" to taka perełka tuż obok "Alfadhirhaiti", hipnotyzująco wyśpiewane runy, o wiele dziksze od takiego Ormgårdowego "Rúnir". Ciekawa jestem, co przyniosą kolejne wydawnictwa (o ile takowe będą).

Ale to jest miazga:

Skład:
Kai Uwe Faust
Christopher Juul
Maria Franz

Dyskografia:
2015 - Ofnir
2017 - Lifa [live]
2019 - Futha

BC: https://heilung.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/amplifiedhistory
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 3 lata temu

Posłuchałem Ofnir na YT, ale wokalizy tego szamana z lasu skutecznie odebrały mi radość ze słuchania go, a pod koniec to mnie wkurwiały nawet. Na dodatek album jest za długi (71 minut), przez co nuży, bo nic się na nim za bardzo nie dzieje. Rozumiem, że chodziło o kreowanie atmosfery, ale po mojemu to słabo im to ywszło. Krigsgaldr za to to znakomity kawałek z pięknymi kobiecymi wokalami, a prukanie szamana nawet tak nie przeszkadza. No ale tak to to bieda, a ten 5-minutowy monolog z Schlamschlacht czy ostatnia ponad 20-minutowa rozmemłana kobyła to już w ogóle dramat. Nie wiem, może czegoś nie czaję, ale nie łapię konceptu Heilung absolutnie.
Ryszard pisze:
2 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Myrkraverk 3 lata temu

Czyli to taki produkt czekoladopodobny w kuszącym złotym papierku. Ja "szamanizmu" w takiej wydmuchanej formie też raczej nie "kupuję", no ale te nieszczęsne "Alfadhirhaiti" i "In Maidjan" o których wyżej pisałam, naprawdę mi się podobają (dlatego uważam, że Heilung jest obiecujący :D) . Wielbicieli mają nawet sporo, to chyba przez w miarę udaną promocję i występ na Castlefest. Wiadomo, że to się nie umywa do np. Huun-Huur-Tu, Altai Kai, Nilsa-Aslaka Valkeapää, Yat-Kha, Ergyron itd.
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Ten kawałek z Castlefest fajny klimat robią jak więcej tych wokali, ale sam szaman trochę monotonnie już i traci tę atmosferę rytuału wojowników kawałek wtedy. Powinni stukać tymi włóczniami i tarczami jeszcze ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Viking33

Viking33 3 lata temu

Maria Franz pochodzi z Norwegii jak gdzieś przeczytałem, Kai Uwe Faust na pewno z Niemiec, tylko Christopher Juul z Dani.. nie wliczając oczywiście ostatnimi czasy współpracujacymi z Heilung Jonas Lorentzen (Dania), Alex Opazo i Juan Pino (Latynosi, nie wiem jaki kraj)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Myrkraverk pisze:
3 lata temu
Ale to jest miazga:

https://www.youtube.com/watch?v=N0_J7rk5rhY
MC Druid. ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Drugi album Heilung w maju ukaże się pod skrzydłami Season of Mist i będzie nosił tytuł Futha.
The majority of full rune set inscriptions start with 'Futha', and is known to us as the first four letters in all runic alphabets. It is considered that our forefathers saw magic potential in engraving the full rune line, but there is also great significance in the beginnings. Science has no key for the meaning of only engraving the first couple of letters yet, but there is, of course, a surplus of theories. One of the theories we found inspiration in, is that 'Futha' holds the meaning of fertility and female gender. As 'Ofnir' focused on war and masculine notions, the great healing power of female wild strength is evoked in Futha. Those who have been present at a birth or have seen lionesses hunting know the spirit, and we welcome and embrace it in the sounds that were born during the creation of 'Futha'.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

A 22 października 2019 roku, Heilung odwiedzi Warszawę, dokładniej Palladium. Organizuje Knock Out.

Bilety:
140/160 zł (miejsca stojące)
180/200 zł (miejsca siedzące)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 lata temu

O, to jest ta ... formacja muzyczna, która śmieszy mnie bardziej od Wardruny. Pierdziawka z firanką na głowie i rogami udaje wraz z kolegami, że grają muzykę jaskiniowców. New Age czystej wody, coś dla metalowców oglądających serial "Wikingowie". Już nawet nie oceniam muzyki gatunkowo mnie po prostu nużącej. Po prostu śmieję się z tego image i pomysłu, że można odtwarzać muzykę sprzed kilku- kilkunastu tysięcy lat. Gardzę mocno.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Nowy kawałek Norupo:

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
A 22 października 2019 roku, Heilung odwiedzi Warszawę, dokładniej Palladium. Organizuje Knock Out.

Bilety:
140/160 zł (miejsca stojące)
180/200 zł (miejsca siedzące)
Koncert wyprzedany na pięć miesięcy przed datą wydarzenia ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

TITELITURY pisze:
2 lata temu
O, to jest ta ... formacja muzyczna, która śmieszy mnie bardziej od Wardruny. Pierdziawka z firanką na głowie i rogami udaje wraz z kolegami, że grają muzykę jaskiniowców. New Age czystej wody, coś dla metalowców oglądających serial "Wikingowie". Już nawet nie oceniam muzyki gatunkowo mnie po prostu nużącej. Po prostu śmieję się z tego image i pomysłu, że można odtwarzać muzykę sprzed kilku- kilkunastu tysięcy lat. Gardzę mocno.
No sraka straszna to musi być skoro nawet Prophecy Production nie chciała przyłożyć do tego ręki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Prophecy to jest za mała wytwórnia dla takiego Heilung ;) To jest najczęściej odwiedzany przez gugla temat na naszym forum :D
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Faktycznie zapomniałem, że idealnie wpasowali się ze swoją brzdąkaniną do profilu muzycznego SOM.
GRINDCORE FOR LIFE
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Heilung na okładce nowego Noise Magazine.

Obrazek

A Kai Uwe Faust to faktycznie dobry tatuażysta.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Heilung hitlerung!

No całkiem ciekawy to projekt, raczej dla wielbicieli ritual ambientów i rzeczy pokroju Wardruna czy Forndom. Czyli coś w sumie i dla mnie. Trzeba obadać bliżej.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Myrkraverk

Myrkraverk rok temu

@Wędrowycz Mnie już się średnio podoba, przewałkowałam kilka razy i chyba tego jednak nie kupuję. Na koncert również się nie skuszę. Za to Maria bardzo fajna jest w takiej wersji

ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Wędrowycz pisze:
rok temu
No całkiem ciekawy to projekt, raczej dla wielbicieli ritual ambientów
Kurwa Janek co ty pierdolisz !?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Wędrowycz pisze:
rok temu
No całkiem ciekawy to projekt, raczej dla wielbicieli ritual ambientów
Kurwa Janek co ty pierdolisz !?
No bo takie transowe rzeczy mi się z ritual ambientami kojarzą, nie mówię, że ten Heilung tak brzmi, tylko luźne skojarzenie rzuciłem. Nie obruszaj się tak Papo Smerfie ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom

Astral rok temu

Bardzo ciekawe folkowo-klimatyczne granie. Płyta, przy której odsłuchu za każdym razem odkrywa się coś nowego. Niby długa a nie nudzi, a partie wokalne i odgłosy przyrody robią ogromne wrażenie. Sam jestem w szoku, bo nie przepadam za takim pitoleniem, ale Futha jest świetna.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork rok temu

Podobno bilety na koncerty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ciekawy projekt ale jak dla mnie taka muzyka tła, przywodząca na myśl kadry z serialu Vikings. Powiedziałbym, że jak dark ambient ale dark ambient mnie koi a to przeważnie wkurwia. Co drugi kawałek ma jakieś drażniące dźwięki, że chciało by się wejść i sprzedać lepę na pysk temu co w tą piszczałkę dmucha czy nieudolnie koguta udaje (patrz/słuchaj Galgaldr). Podoba mi się jednak "Norupo". No i zawsze mam bekę z kapel z fejkowymi tarczownikami na scenie, którzy sami nie wiedzą co tam robią i bujają się jak "pierdolone rezusy".
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
pit
Tormentor

pit rok temu

mork pisze:
rok temu
Podobno bilety na koncerty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ciekawy projekt ale jak dla mnie taka muzyka tła, przywodząca na myśl kadry z serialu Vikings. Powiedziałbym, że jak dark ambient ale dark ambient mnie koi a to przeważnie wkurwia. Co drugi kawałek ma jakieś drażniące dźwięki, że chciało by się wejść i sprzedać lepę na pysk temu co w tą piszczałkę dmucha czy nieudolnie koguta udaje (patrz/słuchaj Galgaldr).
Moim zdaniem jest im znacznie bliżej do nowych kwas folków popularyzowanych przez thequietus w rodzaju Jerusalem In My Heart i Senyawa (takich w których drone/ambient gra znaczną, ale nie wiodącą rolę), niż folk-ambientu, czy skrajnie drone'owych rzeczy w stylu Natural Snow Buildings. Drażniące dźwięki być muszą.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Przesłuchałem dwa pierwsze numery z ostatniej płyty, pierwszy był świetny, a drugi taki sobie. Mnie to wygląda na komercyjną wersję tych szamańskich folko-ambientów.
pit
Tormentor

pit rok temu

Mi się najbardziej podobał fragment z rezonującymi dzwonkami (czy co to było) - mam fetysz takich dźwięków, a najmniej kawałki z dużą ilością śpiewu.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin miesiąc temu

'Futha' mi się wylewa z głośników. Bardzo fajny materiał.

6 i 9 to prawdziwe słodziaki na tym albumie.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

'Futha' napierdala od wczoraj.Na razie z FLAC,raczej glosno.Dwa dni temu napisalem ze to bardzo fajny material.Chuja prawda,ten material wypierdala z papci!!!!

Podobno maja zagrac w mojej wiosce w grudniu,jesli nic sie nie zmieni to pobiegne potanczyc.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Jak chcesz potańczyć na Heilung to lepiej bilet prędko kupuj, bo ich koncerty to raczej nie należą do tych, co na bramce kupisz bilet, bo ich na pół roku wcześniej nie ma.

Starałem się trochę skminić fenomen tego całego Heilung, moim zdaniem zdecydowanie nie czysto muzyczny i tak doszedłem do wniosku coś tam na jutubie oglądając, że chyba hajp jest powodowany świeżymi dość odkryciami archeologicznymi z dna Morza Północnego, gdzie się okazuje taka trochę Atlantyda chyba była niegdyś, tam w tych pradawnych czasach, na tym całym Doggerlandzie, bo tak te zatopione tereny nazywają, takich czaszek z rogami używano (w rytuałach przypuszczalnie) jak Heilung sobie upodobał. Ostatecznie chyba koniec epoki lodowcowej to zatopił, życie się posunęło dalej, a tam w zimnych zapewne wodach Morza Północnego, przez te wszystkie tysiące lat, przetrwały relikty praktyk dawnej Europy.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

@yog,rozpisales sie pieknie,jak zawsze,jednak pominales cos waznego,mianowicie:Warrior Snail.Chyba se dziare jebne tak mi wpadl w oko!!!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

Posłuchałem tej ostatniej pyty. Nie weszło, wolę jednak słowiańskie klimaty, w takiej powiedzmy muzyce świata. Lub orientalne. To oczywiście w każdej chwili może się zmienić. W tych czasach odnotowuję u siebie duże wahania nastroju, a to taka muza jest właśnie.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

kurz pisze:
miesiąc temu
Posłuchałem tej ostatniej pyty. Nie weszło, wolę jednak słowiańskie klimaty, w takiej powiedzmy muzyce świata. Lub orientalne. To oczywiście w każdej chwili może się zmienić. W tych czasach odnotowuję u siebie duże wahania nastroju, a to taka muza jest właśnie.
Sprobuj moze tak: odsluch w lepszej jakosci niz BC lub YT,glosno!!!

Lub tak:odsluch w lepszej jakosci niz BC lub YT na sluchawkach.

Otworz glowe,wyrzuc z niej smieci przed sluchaniem.Jak nie wejdzie to nie wejdzie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Pan Efilnikufesin pisze:
miesiąc temu
@yog,rozpisales sie pieknie,jak zawsze,jednak pominales cos waznego,mianowicie:Warrior Snail.Chyba se dziare jebne tak mi wpadl w oko!!!
Jak tak Ci się podoba to może sobie wylicytuj heilungowy bębenek z tym rysunkiem i przy okazji wspomóż Amazonię!

https://propeller.la/rewards/17828/auct ... nd-heilung
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

yog pisze:
miesiąc temu
Pan Efilnikufesin pisze:
miesiąc temu
Jak tak Ci się podoba to może sobie wylicytuj heilungowy bębenek z tym rysunkiem i przy okazji wspomóż Amazonię!

https://propeller.la/rewards/17828/auct ... nd-heilung
Bebenek ze Slimakiem wspanialy,jednak nie zbieram takich gadzetow.Wsparcie dla Amazonii....dlaczego nie?Znajde inne zrodelko zeby wyslac pare euro.Wczoraj dolecial do mnie DLP 'Futha',dokladnie taka bitka jak na fociaku,BEZ PLAKATU,no i wyjebalo mnie z papci!!!

Obrazek

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”