Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

Грай / Grai (ru)

#1

Nathas 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Rosyjski pagan/folk metalowy kapel ze standardowym zestawem patentów - chwytliwe melodyjki, ludowe motywy, mocny męski wokal kontrowany kobiecym zaśpiewem, fleciki, dudy, drumla... no, koła nie wynajdują i Ameryki nie odkrywają, ale przyjemnie się tego słucha. I patrzy, bo w składzie dwie dziewoje z Tatarstanu, które na koncertach kręgosłupów nie oszczędzają i często zamiatają podłogę włosami. Na koncie cztery pełniaki podobne stylistycznie, więc jak komuś losowa płyta nie podejdzie to i resztę może odpuścić. Ale z drugiej strony przecież wiadomo czego się spodziewać, więc kto lubi to sięgnie, a reszta oleje bez sprawdzania. Ja lubię taki dożynkowy klimat ;)

Skład:
Ruzveld - Guitars (lead, rhythm, acoustic) (2007-present)
Aliya Leta - Bagpipes, Flute, Recorder, Keyboards, Vocals (female) (2009-present)
Irina Zybina - Vocals (female) (2010-present) ex-Alkonost (live)
Ilnur Gafarov - Drums (2014-present) Amederia, ex-Руян
Vitold Buznaev - Guitars, Guitars (acoustic) (2015-present), Vocals (harsh) (2017-present) Amederia, Black October, Downcast Twilight, Thrashhold, Vitold, Импакт, ex-Alkonost (live), ex-Intra Spelaeum (live)
Skorb - Bass (2017-present) Amederia, Руян, ex-Ак Бүре, ex-Alkonost (live)
▼ Byli muzycy
Andrey Gorodnichuk - Bass, Guitars (rhythm, acoustic) (2007-2009) Amederia, Руян
Andrey Smirnov - Drums, Percussion (2007-2014)
Timur Gilfanov - Guitars (2007) Сердце-Камень
Rimma Bakhteeva - Vocals (female, choirs), Keyboards (2007-2013) Voronia Project, Например, Римма Бахтеева & Band, ex-My Dose of Dopamine, ex-Ак Бүре
Rodonitsa - Vocals (harsh, choirs) (2007-2009) Руян
Yury Bedusenko - Bass, Vocals (harsh), Kalyuka, Mouth harp (2009-2017)
Dyskografia:
2007 - От истока [demo]
2009 - Полынь-трава
2011 - О Земле Родной
2012 - Годы предсказаний [single]
2014 - Язь [single]
2014 - Берёза [single]
2014 - В объятиях Мары (In the Arms of Mara) [kompilacja]
2014 - Mlada / Млада
2016 - Поступь зимы [single]
2017 - Donya [single]
2017 - Ashes / Пепел




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Грай/121729
BC: https://grai.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/GRAI.folkRussia
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Blind 2 lata temu

U mnie w małym mieście rodzinnym jest taki bardzo spoko facet, który jara się takimi zespołami, utrzymuje z nimi kontakt itd. No i bodajże w 2018 zorganizował im tu koncert na którym byłem i było całkiem miło. Nie są to moje klimaty, nie przesluchalem żadnej płyty, ale dobrze się bawiłem.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#3

Nathas rok temu

Zespół przypomina o sobie EPką, przydługie intro i dwa nowe kawałki:

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus rok temu

Nathas pisze:
rok temu
Zespół przypomina o sobie EPką, przydługie intro i dwa nowe kawałki:
Intro może i przydługie, ale wokalistka od razu zachęciła mnie do obadania całej EPki. Piękny głos... Bedzie słuchane.

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”