Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Forndom

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek
Forndom to jednoosobowy projekt pewnego pana o personaliach Ludvig Harnow Swärd. Człowiek, którego całym życiem są skandynawska mitologia, historia i żywot starych ludów. Debiutuje on EPką Flykt wydaną w 2015 roku, która jest piękną efemerydą skandynawskiego folku oraz dark ambientu. Swoją muzyczną ścieżkę kontynuował na debiutanckim longplayu o tytule Dauðra Dura. Jeśli więc poważacie Wardrunę, to i Forndom sprawdźcie, to niesamowita wyprawa do krain nordyckich bogów.



Dyskografia:
2015 - Flykt [EP]
2016 - Dauðra Dura
2020 - Faþir




BC: https://forndom.bandcamp.com/music
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2017, 09:24 przez Nucleator, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#2

Hajasz 6 lata temu

Debiutancką płytę sobie sprawiłem jakiś czas temu i po przesłuchaniu pozbyłem się płyt Wardrunna. Płyta Forndom pozamiatała te wszystkie wikingi bezpardonowo nie pytając się o zgodę. Świetna muza.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Debiutancką płytę sobie sprawiłem jakiś czas temu i po przesłuchaniu pozbyłem się płyt Wardrunna. Płyta Forndom pozamiatała te wszystkie wikingi bezpardonowo nie pytając się o zgodę. Świetna muza.
Ciężko się nie zgodzić. Wardruna podobała mi się bardzo dopóki nie poznałem Forndom. W tych klimatach nie słyszałem nic lepszego. Debiut jest iście epicki, za to epki dotąd nie słyszałem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Myrkraverk
Posty: 78
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Myrkraverk 6 lata temu

Nie ma chyba większego ode mnie czciciela Forndom na tym padole. Słyszeliście jego gościnny występ na Arvet Grifta (utwór Glömskans järtecken)?

Obrazek
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz 6 lata temu

Elegancka kolekcja, winszuję :) A gościnnego występu nie słyszałem, chyba ze względu że Grift mało mnie ogólnie przekonuje.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 6 lata temu

Takie zachwyty u Was, a tak sobie słucham. Leci. I ot mroczniejsza Wardruna nieco, tylko w Wardrunie to słychać moim zdaniem ten "chorobliwy pogański okultyzm" względem dbałości o najmniejsze szczegóły wykonawcze, a ten Forndom to czasami odpływa w ambientowe rewiry, które równie dobrze by mogły być na soundtracku do nadchodzącego Deus Ex. Spoko granie, ale bez jakichś ciarek czy bogowie wiedzą czego, niestety.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 4 lata temu

Tydzień przed dniem wielkiej nocy czyli 3 kwietnia 2020 Forndom zaprezentuje trzeci album Fabir.

Obrazek

1. Jakten
2. Yggdrasil
3. Finnmarken
4. Fostersonen
5. Munin
6. Hel, jag vet mig väntar
7. Hemkomst
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 4 lata temu

Drugi album ;) Chyba, że o czymś nie wiem.

Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością, bo debiut był smakowity.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Myrkraverk
Posty: 78
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Myrkraverk 4 lata temu

EPka mistrz, pierwszy pełniak mniej mi się podobał, jednak nadal to jest dla mnie majstersztyk. Koncerty też się szykują na wiosnę. Mam tylko nadzieję, że będzie lepiej niż poprzednio, chociaż nie uważam takiej muzyki za "koncertową" i wolę sobie posłuchać jej w domu, ale to już subiektywne odczucia. Tak czy inaczej, Ludwig zdolny chłop.
ᚨᛚᚢ
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

Singiel Yggdrasil:


Hajasz pisze:
4 lata temu
Forndom zaprezentuje trzeci album Fabir.
Fathir, to jest zapomniana literka th, zwana thorn, brzmiąca z grubsza jak w słowie the. W ramach ciekawostki - popularne w UK nazwy typu Ye Olde cośtam znaczą właśnie The Old cośtam, nie Your Old cośtam, gdyż to Ye jest pozostałością po tejże literce.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#11

Hajasz 4 lata temu

Forndom ponownie nie zawiódł. Tak właśnie powinny brzmieć albumy z taką muzyką. Komercyjna Wardrunna wypada bladziutko aby nie powiedzieć, że gównianie. Każdy kolejny album tego projektu to zapis pełen emocji, tu się czuje klimat. Idealne wymieszanie folkowego grania z atmosferycznym ambientem. Klasa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#12

Wędrowycz 4 lata temu

Zatem nie jestem odosobniony w swojej opinii, tegoroczny pełniak Forndom zrobił mi bardzo dobrze, podobnie zresztą jak poprzedni. Mamy tu dużo klimatowania, lasu i folkloru. Sporo też melancholii.

Dla wszystkich wielbicieli i pasjonatów dark folków, ritual ambientów, folków przeróżnych, ale i tych, którzy cenią sobie relaksacyjne walory muzyki, czy też muzyczne ekwiwalenty lasu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#13

Szajtan 2 lata temu

Nowe wideo od Forndom.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 2 lata temu

Parę gigów u nas:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”