Awatar użytkownika
Odrowąż
Master Of Puppets

Re: Stworz

Odrowąż 2 lata temu

Jest bdb, zakup obowiązkowy. Do zestawu w tym samym terminie ma być gotowy Rivers Like Veins.

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Ukaże się kompilacja Nektar Inspiracji, zawierająca dwa pierwsze albumy Stworz, które wyszły dawno, dawno temu nakładem Frenteuropa. Będą to oczywiście Po czasu kres oraz Synowie Słońca. Premiera (2x a jakże) na letnie przesilenie w Werewolfie. 2CD.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Bardzo mnie cieszy fakt, że obydwa albumy posiadam w oryginalnym, pierwszym wydaniu i żadnymi reedkami posiłkować się nie muszę.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Ukaże się kompilacja Nektar Inspiracji, zawierająca dwa pierwsze albumy Stworz, które wyszły dawno, dawno temu nakładem Frenteuropa. Będą to oczywiście Po czasu kres oraz Synowie Słońca.
Ciekawe, czy poprawią błąd realizacyjny tej pierwszej płyty, przez który lewy kanał jest trzy razy głośniejszy od prawego :)
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie rok temu

Jest nowy utwór. Jeszcze nie słuchałem, wrzucam z miejsca, tak bardzo chciałem yoga wyprzedzić!

No dobra, jest sympatycznie, a koncept na video - mistrzostwo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Całość kontemplacyjnego stworzowego granka ze splita:

Niestety (albo i na szczęście), winylarze czekają do jesieni.

Edit: Kolejny zajebisty materiał.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Wkrótce split Stworz / Wapentake - Duchy Ziemi / Ghosts of the Soil.

Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Ładnie to brzmi :) Jak ten drugi band też zabrzmi ładnie, to będzie brane. A z kręgów odstworzowych - kolejny projekcik W., tym razem znów w cięższe strony wędrujący. Był na demówce Prava hołd dla Hate Forest, teraz leci jakby Drudkh:

E, kurde - myślałem, że zajawkę wrzucam, a tu widzę, że to już miesiąc temu w całosći wyszło. Nie ma to jak refleks...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Ano, wyszło pewnie rzeczywiście, sam przegapiłem, bo jakoś niby w porządalu, ale trochę takie granie jakich niemało i wyleciało mi z głowy. Co innego Stworz, to zawsze jest obczajane.

Martwi mnie tylko, że ten split z Siwym jarem niby miał wyjść na LP, a coś chyba w tym temacie cisza zapadła od premiery.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Swoją drogą zajebisty ten splicik, akurat dziś sobie słuchałem podczas spacerku. Stworz klasa jak zwykle, ale Sivyj Yar też zanucił ładnie, jak tam basik pięknie chodzi! Zapewne najlepszy w historii atmosferyków, dobre do robienia zdjęć baziom.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

My tu gadu gadu, a tu cała stworzowa zawartość splitu z Wapentake wjechała w międzyczasie:

9 acoutsic/neofolk tracks dedicated to folk customs, tradition and rural way of life - in search for common roots, inspired by Polish and English peasantry respectively.
Edit: Przyjemne plumki, fanów to chyba nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

O, dzięki za cynk, będzie sprawdzane :)

Chociaż jeśli chodzi o akustycznego Stworza, dla mnie Słońcakres wciąż pozostaje bez konkurencji.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Puppets

kyu rok temu

Od Stworza wszystko w ciemno! Zawsze zadziwiają mnie, że płodność idzie ramię w ramię z talentem. Instrumentalny split również bardzo miło wchodzi, aż mam ochotę na ognicho i ubijanie komarów na łydkach. ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 11 mies. temu

Kolejny split zapowiedziano, na Noc Kupały. Old Leshy, Piarevaracień, Stworz, Ulvkros pod banderą Werewolfa, z okrzykiem Krąg Kryvi na ustach, czy jakoś tak.

Obrazek
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Puppets

kyu 11 mies. temu

Nie będę sie powtarzał w kwestii opinii. Bardzo fajnie, że jest coś nowego, nawet ostatnie ballady do ogniska były dość mocno katowane. :)
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 11 mies. temu

Nowy materiał od Stworza zawsze spoko, mam jednakowoż pewne obawy na temat kondycji braci z Białorusi. Próbowąłem sprawdzać, co tam do tej pory nagrali i jakoś mnie to co usłyszałem nie urzekło. Old Leshy to nienajgorszy projekt, więc tu powinno być co najmniej poprawnie.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 11 mies. temu

Materiał ze splitu pojawił się na Spotify, Bandcampie i pewnie gdzieś jeszcze. Za 20 minut powiem Wam, czy dobry.

ED: Dobry.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 10 mies. temu

Kurde, ten materiał z ostatniego splitu jest jeszcze lepszy, niż mi się pierwotnie wydawało. Idealna symbioza znanych z kilku ostatnich wydawnictw elementów i bardzo dobrze dobrane brzmienie, co u Stworza nie zawsze było regułą. Pozostałe bandy jakby o klasę niżej, ale w sumie każdego można bezboleśnie posłuchać.

Akustyczny split z Wapentake - miód i poezja, a o tej porze roku to już w ogóle.

Przy okazji uzupełniłem sobie ostatnio w miarę możliwości coś na kształ dyskokasetografii:

Obrazek

8-)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 10 mies. temu

Gratulacje!

A ja dalej czekam kiedy ten split z Siwym Jarem wyjdzie na LP. Mogli by zresztą wydać albumy na tym nośniku w końcu, czy to Werewolf czy nie wiem, Heritage Recordings w drewnianym boksie na ten przykład...
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 10 mies. temu

Ano, fajnie by to pewnie wyglądało (i brzmiało). Ja wprawdzie nie mam na ten akurat nośnik zpaotrzebowania, wymyśliłem sobie jenakowoż, że mogliby wydać dla mnie kasetkę z kawałkami ze splitów z RLV, Sivym Yarem i tego ostatniego.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 3 mies. temu

Bardzo fajny ten poczwórny split Krąg Kryvi ostatni, właśnie poleciał kilka razy
Niepowtarzalny klimat Stworz robi jak zwykle, mnie osobiście coś łapie w gardle i czasem łezka w oku jakby się pojawia jak ich słucham.
"Ponieś mnie, rzeko" jest przepiękna
Się zrobiło nostalgicznie i podniośle hehe
'napuchną mną drzewa'
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Nowy kawałek inspirowany wiadomymi wydarzeniami. Wszelkie dotacje przy pobieraniu z BC w wiadomym celu.

Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator miesiąc temu

Czasy są jakie są, aktualna wydarzenia nie nastrajają optymistycznie co do przyszłości. Tym bardziej więc muszę wspomnieć o akustycznym wydawnictwie Słońcakres, bo jest ono dla mnie ostatnimi czasy niczym bukłak świeżej wody na spalonej słońcem pustyni. Zawarta na nim muzyka jest delikatna i piękna, dzięki czemu jest dla mnie idealnym panaceum na sytuacje, gdy do głosu dochodzi stres. I jeszcze to zwieńczenie płyty w postaci przecudownego Nie zapomnij imienia mojego, który autentycznie wywołuje u mnie ciary na plecach. Przepiękny materiał.
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 4 tyg. temu

O, jest znienacka nowe Aūkels

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”