Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 907
Rejestracja: 7 lata temu

Сварга / Svarga (ru)

#1

Nathas 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Сварга to rosyjska kapela pagan/folk metalowa (istnieją też ukraińskie naziołki pod taką samą nazwą) z ponad dwudziestoletnim już stażem. W ich muzyce dużo jest melodii i czystych zaśpiewów, gdzie w takich wolniejszych fragmentach na pierwszy plan najczęściej wychodzi akordeon, ale momentami nie brakuje też pazura. Poza typowo metalowym instrumentarium najczęściej pojawia się właśnie akordeon, który robi robotę, ale również drumla, sporadycznie jakieś flety, dudy, bałałajki i inne przeszkadzajki. Mimo długiego stażu na koncie tylko trzy full-albumy, ale nie dają o sobie zapomnieć i co jakiś czas dają znak, że żyją wypuszczając kawałek czy dwa. Właśnie odświeżam sobie debiut i leci już trzeci raz pod rząd, słucha mi się tego równie świetnie jak te kilkanaście lat temu, czego nie mogę powiedzieć np. o Arkonie, której niektóre starsze dokonania wzbudzają we mnie jakieś zażenowanie, choć dawniej uwielbiałem (btw, Masha udziela się gościnnie w paru utworach).

Na zachętę:
Сварга - Война [Svarga - Voyna] / Сварга - Навь [Svarga - Nav']

Dyskografia:
2000 - Через мёртвую реку [demo]
2005 - Концерт в Релаксе [live]
2005 - Огни на курганах
2007 - Там, где дремлют леса...
2009 - Кровь-река
2010 - В пасти новой войны [kolaboracja]
2011 - Вольница [kolaboracja]
2011 - Ветры прощают всё... [live]
2013 - Ой, чий то кінь стоїть... [single]
2013 - В пасти новой войны & Вольница [kolaboracja]
2014 - Ветер в ивах [kolaboracja]
2014 - Мой край [EP]
2015 - Звери осени [single]
2017 - Меречь [single]
2018 - Чёрная падь





Skład:
Hurry - Accordion (1997-present) ex-Лешак
Wolfenhirt - Vocals (1997-present) ex-Intra Spelaeum
Alexander Kosyakov - Flute, Bagpipes (2012-present) Teufelstanz, Сколот (live), ex-Рарогъ
Shmel - Bass (2015-present) Рарогъ, ex-Dreaming Soul, ex-Калевала
Vitaly Salnikov - Drums (2015-present)
Alexander Strelnikov - Guitars (2015-present) Arida Vortex, Big End Bolt, Epoch Crysis, Артур Беркут, Омела, ex-Imperial Age, ex-Stentorian Voice, ex-Tantal
▼ Byli muzycy
Owl - Bass (1997-2015) Лешак, ex-Skylord, ex-Valley of the Moon
Den - Drums (1997-2004) Aida, Brain Donors, SlaughterHouse, ex-Avantscene, ex-Авентайл
Zhen - Guitars (1997-2008)
Saint - Guitars (1999-2008)
Mike - Bass (2004-2008)
Zahaar - Drums (2004-2015) Intra Spelaeum
Michael Kron - Guitars (2008-2010) Intra Spelaeum, Калевала, Empty Shell, Michael Kron, ex-Melancholy, ex-Oktagon
MC PLavNeeCK - Guitars (2011-2014) V-2, ex-Arda, ex-Cremated Lives, ex-Санктум, ex-Nine
Roman Funt - Guitars (2014-2015) Fudjin Hao, Брат-Топор, ex-Лешак
▼ Muzycy koncertowi
Irina Lvova - Cello Risha, Vespercellos, ex-Deform
Pavel Gilevich - Guitars (acoustic) Родогост, ex-Заповет (live)

Michael Kron - Guitars (2014) Intra Spelaeum, Калевала, Empty Shell, Michael Kron, ex-Melancholy, ex-Oktagon
MA: https://www.metal-archives.com/bands/%D ... 0%B0/51656
BC: https://svarga.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Nie wiem, jak pozostałe, ale debiutanckie Ognie na kurhanach to taki pop-rock na metalowo-folkowo :P Duuużo akordeonu :D Inne tradycyjne cudactwa w instrumentarium też są. Jeśli ktoś szuka bardziej popowego Nokturnal Mortum to jak najbardziej - będzie się doskonale bawił ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”