Torreador
Posty: 97
Rejestracja: 6 mies. temu

Kroda

#1

Torreador miesiąc temu

Obrazek
Kroda to ukraińska horda parająca się pagan metalem. Natura, dźwięki przyrody i stosunkowo cywilizowane brzmienie.

Ogólnie całkiem fajny band.

Podobno mają zapędy nazistowskie, co jest dość często spotykane u zespołów z tego kraju.

Obrazek
Skład:
Eisenslav - Vocals, Bass, Percussion, Drymba, Trembita (2003-present) Волхв, ex-Лють, Tchugaister, ex-Temple of Torment, ex-Chur (live), ex-Сварга (live), ex-Темнозорь (live), ex-Dragobrath, ex-Protest
Sergfil - Guitars (electric, acoustic) (2011-present) ex-Capitollium, ex-Тіні Забутих Предків, ex-Lamia Culta, ex-Paganland, ex-Hau Dze, ex-Ruina
Olgerd - Keyboards (2011-present) Winterhorde, ex-Polynove Pole
Rungvar - Drums (2014-present) Hectic, Stryvigor, Temple of Torment, М8Л8ТХ, ex-Infinitestal Succumbing
Khladogard - Guitars (2014-2015), Bass (2019-present) Stryvigor, Temple of Torment, Чорнотоп, ex-Colotyphus, ex-Grave Circles, ex-Vendogard
Clin - Keyboards (2014-present) Reusmarkt, Emptynest, ex-Mørkt Tre
Zymobor - Guitars (2015-present) Eskapism, Vigrið, ex-ForceOut, ex-Paganland, ex-Симфонія Вітру
▼ Byli muzycy
Viterzgir - Guitars, Bass, Keyboards, Drum programming, Vocals (additional) (2003-2010), Pipe, Sopilka, Drymba, Trembita, Telenka, Ocarina, Percussion (2003-2010) Viter, ex-Capitollium, ex-Dragobrath, ex-Leadhaze, ex-Ruina, ex-Apostate, ex-Molphar, ex-Polynove Pole, ex-Liturgy for Nosferatu
Troskjender - Drums (2010-2011) ex-Djur, Yarost, ex-Велимор
Beralb - Bass (2011-2014) ex-Ruina, ex-Lamia Culta, ex-Paganland, ex-Буревій
Hate Jotunhammer - Drums, Sopilka (2011-2016) Mørkt Tre, Ezkaton (live), ex-1914, ex-Atra Mors Kvlt, ex-Colotyphus, ex-Torqverem, ex-Ulvdalir, ex-Zgard, ex-Буревій, ex-Kaosophia (live), ex-До Скону (live), ex-Говерла (live), ex-Vermis Mysteriis (live), ex-Disbalance, ex-Kruk
Volkovlad - Guitars (2011-2014) ex-Viter, ex-Говерла
One of Thorns - Bass (2014-2019) Reusmarkt, Quiet Observer
▼ Muzycy koncertowi
Beralb - Bass (2007-2011) ex-Ruina, ex-Lamia Culta, ex-Paganland, ex-Буревій
AlgizTyr - Drums (2007-2008) ex-Інкрустатор, ex-Lamia Culta, ex-Molphar, ex-Ruina, ex-Тіні Забутих Предків
Yurii Krupiak - Guitars (2007) Chorea, Polynove Pole, ex-Інкрустатор, ex-Ambivalence, ex-Lamia Culta, ex-Paganland, ex-Гра в Бісер
Serejen - Guitars (electric, acoustic) (2007-2011) ex-Capitollium, ex-Тіні Забутих Предків, ex-Lamia Culta, ex-Paganland, ex-Hau Dze, ex-Ruina
Olgerd - Keyboards (2007-2011) Winterhorde, ex-Polynove Pole
Jotunhammer - Sopilka (2007) Mørkt Tre, Ezkaton (live), ex-1914, ex-Atra Mors Kvlt, ex-Colotyphus, ex-Torqverem, ex-Ulvdalir, ex-Zgard, ex-Буревій, ex-Kaosophia (live), ex-До Скону (live), ex-Говерла (live), ex-Vermis Mysteriis (live), ex-Disbalance, ex-Kruk
Tur - Drums (2008-2010) (R.I.P. 2018) ex-Capitollium, ex-Hau Dze, ex-Тіні Забутих Предків, ex-Ambivalence, ex-Paganland, ex-Viter, ex-Dogma (live), ex-Ірій
Dyskografia:
2004 - Поплач мені, річко...
2005 - Legend / Волчья верность [split]
2005 - До небокраю життя...
2006 - Молотом духу та єдністю крові / Молотом духа и крови единством [split]
2007 - Fimbulvinter (Похорон сонця)
2008 - Live in Lemberg [live]
2009 - Fünf Jahre Kulturkampf
2009 - Ghosts of Birds [video]
2011 - Schwarzpfad
2012 - Live Under Hexenhammer: Heil Ragnarok! [live]
2013 - Varulven [EP]
2015 - GinnungaGap GinnungaGaldr GinnungaKaos
2015 - Навій схрон
2016 - Kälte Aurora. Live in Lemberg II. Ambient Prologue [live]
2016 - Kälte Aurora. Live in Lemberg II. Chapter I [live]
2016 - Kälte Aurora. Live in Lemberg II. Chapter II [live]
2017 - Kälte Aurora - Live in Lemberg II [live]
2018 - Selbstwelt
2019 - Fvkk 'Em and Their Law [single]
2023 - 20 Years of Black Carpathian Kroda Metal [kompilacja]
2023 - The Legend and the Hammer... [kompilacja]






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Kroda/35759
BC: https://kroda.bandcamp.com/music

Tagi:
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#2

kataton88 miesiąc temu

Wrzuciłeś nie tę dyskografię.

Debiutu Krody "Popłacz meni, riczko" czy jak to szło po chochłowskiemu, słuchałem onegdaj sporo i chyba se odświeżę. Późniejsze rzeczy znam na wyrywki.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom miesiąc temu

Dyskografia poprawiona, bo też zauważyłem, że nie tej Krody została wklejona. Dodałem też tagi. #dobrymoderator

Z muzyki słuchałem kilku starszych płyt, ale pamiętam tylko jedną, bo jej słuchałem za pogańskiego kuca bardzo dużo, a i kilka lat temu z przyjemnością sobie odświeżałem - mowa tu o Cry to me, River. Tytułowy kawałek to hit na miarę White Thunder Roars wręcz.

A, no i posiadam ją oczywiście w pierwszym wydaniu na CD :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog miesiąc temu

To w ogóle nie była dyskografia żadnej Krody, tylko Nachtfalke. Krody kiedyś coś tam próbowałem, ale nie trafiało do mnie zupełnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#5

dj zakrystian miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
To w ogóle nie była dyskografia żadnej Krody, tylko Nachtfalke. Krody kiedyś coś tam próbowałem, ale nie trafiało do mnie zupełnie.
To ruska onuca jesteś. Ja z krainy U lubię tylko Drudkh i Dub Buk.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
4-HO-MiPT
Posty: 64
Rejestracja: 4 mies. temu

#6

4-HO-MiPT 4 tyg. temu

dj zakrystian pisze:
miesiąc temu
yog pisze:
miesiąc temu
To w ogóle nie była dyskografia żadnej Krody, tylko Nachtfalke. Krody kiedyś coś tam próbowałem, ale nie trafiało do mnie zupełnie.
To ruska onuca jesteś. Ja z krainy U lubię tylko Drudkh i Dub Buk.
A Hate Forest??
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#7

dj zakrystian 4 tyg. temu

4-HO-MiPT pisze:
4 tyg. temu
dj zakrystian pisze:
miesiąc temu
yog pisze:
miesiąc temu
To w ogóle nie była dyskografia żadnej Krody, tylko Nachtfalke. Krody kiedyś coś tam próbowałem, ale nie trafiało do mnie zupełnie.
To ruska onuca jesteś. Ja z krainy U lubię tylko Drudkh i Dub Buk.
A Hate Forest??
znam tylko Purity. Niezłe, ale za mocny Immortal worship z płyty Battles in North. Pisałem o tym w temacie o HF.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”